Bu web tasarım programları, web sitenizi oluşturmak için en iyi araçlardır. Her uygulamanın ayrıntılı analizi için yazıyı okumaya devam edin.

Her büyük çabada olduğu gibi, web tasarımı hem ilham hem de azim ile ilgilidir. Gün içinde, web sayfaları oluşturmak, hardcore kodlayıcıların tek meşgalesidir.

Ancak bu, süreci basitleştirmek için çok sayıda araç olduğu için artık geçerli değil. Bunlardan bazıları görsel bir arayüze sahip, bir poster ya da sunum tasarlıyormuşsunuz gibi linkleri, metinleri ve görüntüleri sürükleyip bırakmanıza izin veriyor.

Diğer web tasarım araçları, ileri düzey metin editörleri olarak hareket eden programcılara yöneliktir ve bir web sitesi oluşturmak için kullanılır. Bununla birlikte, çoğu web tasarım aracı bu iki uç arasında bir yerdedir.

Bu kılavuzda, şu anda mevcut olan en iyi beş araç üzerinde odaklandık. İnceleme kriterlerine dahil edeceğimiz kıstaslar zaman, kullanım kolaylığı, desteklenen web dilleri, maliyetler ve işiniz bittiğinde araçların bitmiş projeyi yüklemesini ne kadar kolaylaştırdığı.

İlk kez bir web sitesi oluşturuyorsanız, herhangi bir para harcamadan önce Bluefish gibi ücretsiz bir araç kullanmanızı öneririz. Bu kılavuzda yer alan tüm premium araçlar, her halükarda bir deneme sürümü sunar; böylece, işlem yapmadan önce neyle ilgili olduklarına dair bir fikir edinebilirsiniz.

Adobe Dreamweaver CC

1. Adobe Dreamweaver CC

Çok popüler web tasarım aracı ve tüm uzmanlık seviyeleri için uygun. Özelliklerin miktarı karışık olabilir

Dreamweaver en iyilerinden biridir. Piyasada bilinen web tasarım araçları ve yüzyılın başından beri çeşitli biçimlerde olmuştur. Dreamweaver uygulamasının en son yinelemesi, Adobe’nin Creative Cloud paketinin bir parçası olarak aylık sabit ücret karşılığında kullanılabilir.

Araç hem acemi hem de ileri düzey kullanıcılar için geniş bir çekiciliğe sahiptir. Dreamweaver uygulamasını ilk başlattığınızda
'acemi', 'orta' ve 'ileri' beceri düzeyleri arasında seçim yapmanız istenecektir. Bunlar, size gösterilen özelliklerin sayısını ve koddan bir site oluşturmak gibi daha karmaşık görevleri gerçekleştirmek için seçenekler verilip verilmeyeceğini belirlemenize yardımcı olur.

Yenilenmiş ve güçlü bir arayüzün yanı sıra, Dreamweaver, temel HTML'den CSS, PHP ve JavaScript'e neredeyse her tür web kodunu destekler. Ham kodu düzenlemeye hazır değilseniz Dreamweaver, WordPress ve Drupal şablonlarını destekler. Diğer gelişmiş özellikler arasında, web sitelerini önizlemenin yanı sıra sertifika desteği ve geliştiriciler için özel bir çalışma alanı için 'canlı görüntüleme' bulunur. İlk girişimi programlama sitelerinde yapıyorsanız, Dreamweaver ayrıca kodunuzu geliştirmek için ipuçları sunar. Kullanıcı değerlendirmelerinden genel fikir birliği, bu web tasarım aracı inanılmaz derecede esnek olmasına rağmen, özelliklerin boyutu gerçekten çok zor olabilir. Neyse ki Dreamweaver ücretsiz bir deneme sunuyor, bu yüzden denemek ve doğru olup olmadığını görmek için biraz zaman ayırın.

Bluefish

2. Bluefish

Hafif ve kullanımı kolay - küçük bir gölette büyük bir balık gibi.

Bluefish, bugün mevcut olan en küçük web tasarım araçları arasındadır. Minik yükleyici 53MB'nin biraz altında ve kurulum sadece birkaç dakika sürüyor. Arayüz sadece metin olsa da, açıkça kesilmiş araç çubukları, kullanıcı tarafından özelleştirilebilir menüler ve sözdizimi vurgulama kullanıldığı için acemi olarak tasarlanmıştır.

Ana odak HTML üzerinde olsa da, Bluefish PHP, Java, JavaScript, SQL, XML ve CSS dahil olmak üzere çok sayıda farklı dili desteklemektedir. Görsel WYSIWYG web tasarım araçlarının aksine, metin arayüzü daha temiz kodlar üretir.

Bluefish, çok sayıda projede metin bulmanızı sağlayan mükemmel bir arama işlevine sahiptir. Bluefish uzak dosyalarla çalışmayı desteklese de, çeşitli ve kullanışlı diyaloglar ve sihirbazlar şu anda web sayfalarının FTP yoluyla doğrudan yüklenmesini desteklememektedir.
Geliştiricilerin en iyi çabalarına rağmen, Bluefish'in alışması biraz zaman alabilir. Ancak araç ücretsiz olarak kullanılabilir, böylece denemekle kaybedecek hiçbir şeyiniz yok. Windows 10 PC'deki testimizde, Bluefish'i çalıştırmak için GTK + 2.24.8'i yüklememiz gerektiğine karar verdik. GTK için bir indirme linki Bluefish web sitesi aracılığıyla kullanılabilir.
Bluefish'e buradan kayıt olun

Atom Text Editor

3. Atom Text Editor

Profesyonel kodlayıcılar için son derece gelişmiş bir metin editörü. Çoklu web dilleri için destek, ücretsiz paketler aracılığıyla genişletilebilir özellikler ancak görsel arayüz bulunmuyor.

Geliştiricisinin "21. Yüzyıl için hacklenebilir bir metin editörü" olarak tanımladığı, ücretsiz ve açık kaynak Atom bize GitHub'daki ekibinden geliyor.

Atom özel bir masaüstü uygulamasıdır ve HTML, JavaScript, Java, PHP, CSS ve XML gibi çeşitli programlama dillerini destekler. Metin editörü kullanmakta olduğunuz dili otomatik olarak tanır ve renk kodları yapar ve buna göre düzenler.
Atom ayrıca, kod yazmak için kullanışlı bir otomatik tamamlama özelliğine de sahiptir. Sol taraftaki bölmedeki mükemmel 'mini harita' ile birden fazla dosyayı bir kerede yönetebilirsiniz.

Arayüz sadece metin olduğundan, Atom daha ileri düzey kullanıcılara yöneliktir. Bununla birlikte, 'paketler' gibi bir dizi ücretsiz indirilebilir uzantı vardır. Bu metin editörünü kullanmak zevkli bir hale gelebilir. Kullanılabilir paketler, kısaltılmış kodu kullanarak HTML ve CSS yazmanıza olanak veren Emmet'i içerir. Diğeri ise, kodunuzu renk kodları için tarayan ve bunları arka plan renginde otomatik olarak görüntüleyen Pigmenttir.

Atom, Windows, Linux ve macOS için mevcut olduğu için gerçek çapraz platformdur. Bu, telif hakkıyla korunan materyal üzerinde çalışmak için idealdir. Açık kaynak olduğu için geliştirme topluluğu, keşfedilen herhangi bir hatayı veya güvenlik hatasını hızlı bir şekilde yanıtlayabilir.

Google Web Designer

4. Google Web Designer

Etkileşimli içerik oluşturmak için mükemmel bir araç.

Google Web Designer öncelikle HTML5, JavaScript ve CSS'de etkileşimli içerik oluşturmak içindir. Sade İngilizce'de, bunun birincil işlevi reklam oluşturmaktır. İyi haber, bu metin, temel şekiller, 3D animasyonlar ve çok daha fazlasını kapsayan noktadan-tıkla tasarım araçlarını içeren GUI'yi kullanmak için son derece basit bir yöntemdir. Herhangi bir 3D özellik, pencerenin altındaki zaman çizelgesinde gösterilir. Arayüzün sağ tarafındaki paneller, renkler gibi diğer seçeneklere ince ayar yapmanızı sağlar.

Google Web Designer ayrıca resimler, videolar ve diğer reklam araçları gibi ekstra bileşenler için kullanışlı bir kütüphane içerir.

Gelişmiş kullanıcılar varsayılan 'tasarım' görünümü ve 'kod' görünümü arasında geçiş yapabilir. Bu nedenle araç, reklamların yanı sıra daha gelişmiş özelliklerin oluşturulmasını destekleyebilir - bunları kendiniz programlamak için bilgi ve sabırınız olması şartıyla.

Google Web Designer hâlâ beta test aşamasındadır; bu nedenle, aracın dışında oluşturulan HTML dosyalarını açabilmek gibi belirli özelliklerden yoksundur. Bununla birlikte, mevcut projenizi varsayılan tarayıcınızda açacak kullanışlı bir web önizleme seçeneği içerir. Ayrıca içeriği otomatik olarak da yayınlayabilirsiniz. Bu Google teklifi, Windows, macOS ve Linux için ücretsizdir.

Webflow

5. Webflow

Kodlama bilgisi gerektirmeyen bulut tabanlı teklif.
Webflow, hiçbir kodlama bilgisine sahip olmayan kişilerin web tasarımına başlamalarına izin vermek için özel olarak oluşturulmuş, bulut tabanlı bir hizmettir.

Web tabanlı olduğu gibi, gerçekten çapraz platform olmanın yanı sıra, Webflow 'akıllı kodsuzluk' kavramını vurgular.
İlk durumda bu, serbestçe kullanılabilir şablonlardan birini kullanarak metin ve görüntüler gibi öğeleri bir sayfaya sorunsuz bir şekilde bırakmanızı sağlayan keskin bir sürükle ve bırak arabirimi anlamına gelir.

Birçok WYSIWYG editörünün aksine, kurulum sırasında 'Kodlama deneyimim yok' seçeneğini seçseniz bile, üretilen kod çok temiz ve iyi yazılmıştır.
Webflow'un otomasyon aracı sizin için gerekli HTML / CSS kodunu oluşturacaktır. Sağdaki panelleri kullanarak bireysel elemanlara granüler değişiklikler yapabilirsiniz.

Webflow, web sitesi aracılığıyla özelliklerinin ücretsiz bir sunumunu sunar ve ayrıca ikiye kadar proje oluşturmanıza izin veren ücretsiz bir başlangıç ​​paketine de abone olabilirsiniz.
Bundan daha fazlasına ihtiyacınız varsa ve / veya web barındırma hizmetlerine de ihtiyacınız varsa, fiyatlar aylık olarak olarak başlar. Bu eşdeğer araçlara kıyasla biraz pahalı, aklınızdan çıkarmayın.

Webflow ayrıca e-ticaret eklentileri veya pazarlama araçları için çok az desteğe sahiptir.
İsterseniz etkileşimli reklam içeriği oluşturmak için yukarıda belirtilen Google Web Designer gibi ayrı bir araç kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1504 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" En İyi Web Tasarım Programları 2018 konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere En İyi Web Tasarım Programları 2018 ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda En İyi Web Tasarım Programları 2018 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "