Ogznet.com

Bugünlerde bilgisayar teknolojisine çok bağımlı olsak da, donanım arızalandığında işler ters gidebilir. Kişisel kullanım ya da iş için olsun, bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayar günümüzde büyük bir gerekliliktir. Fotoğraflar, videolar, müzik ve diğer dosyalar gibi verilerimizin çoğunu burada saklıyoruz. Bu nedenle, sistem çöktüğünde gerçekten sinir bozucu olabiliyor. Veri kaybı, özellikle de işinizle ilgiliyse felaket olabilir. Sizi bu talihsizliklerden koruyabilecek tek şey, güvenilir bir yedekleme programı kullanarak önemli verileri yedeklemektir.

Evet, sistem verilerinizi yedeklemek, zaman alıcı olduğu için çok eğlenceli bir süreç değil, ancak uzun vadede gerçekten faydalı olacağını kanıtlayabilir. Dahası, fidye yazılımı gibi kötü siber tehditlerden de korunursunuz.

Bu yazıda, her Windows yüklü bilgisayarın sahip olması gereken en iyi yedekleme programlarından bazılarını listeledik.

EaseUS Todo Backup

 • Fiyat: Ücretsiz versiyon mevcut

EaseUS Todo Backup, önemli dosyaları veya tüm sistemi yedeklemek için iyi organize edilmiş bir arayüze sahip harika bir Windows yedekleme programıdır. Özellikle ev kullanıcıları için fotoğraf, video, müzik ve diğer özel belgeleri yedeklemelerini sağlayan kullanıcı dostu bir programdır.

En iyisi de bedava olması. Diğer özellikleri arasında:

 • Duyarlı bir arayüz;
 • Akıllı yedekleme, seçilen dosyalarda herhangi bir değişiklik yapıldığında kullanıcılara otomatik yedeklemeye yardımcı olur;
 • Yeni bir sürüm kullanıma sunulduğu anda otomatik yedekleme seçeneği;
 • Tek bir tıklamayla sistem yedekleme ve kurtarma;
 • Ağ verilerini de içeren dosya ve klasörler için yedekleme ve kurtarma;
 • Güvenli ve eksiksiz yedekleme ve verimli mod;
 • Eski fotoğrafların otomatik olarak silinmesi ve üzerine yazılması;
 • GPT diskinin yedeklenmesi, klonlanması ve alınması.
 • Önceliği ayarlamak, görüntüleri bölmek ve sıkıştırmak, sabit diski bir başka diske aktarmak, CD / DVD'yi yedeklemek programın diğer önemli özelliklerinden bazılarıdır.
İlginizi
çekebilir
EaseUS Veri Kurtarma ve Yedekleme Programı

Acronis True Image 2019

 • Fiyat: Ücretli

Ev bilgisayarınız için iyi bir yedekleme aracı arıyorsanız, Acronis True Image 2019 harika bir çözüm olabilir. PC'nizdeki tüm görüntüleri yedeklemek veya saklamak istediğiniz dosyaları bir FTP sunucusuna veya flash sürücüye yedeklemek gibi, güvenilir bir yedekleme programından beklenen tüm özellikleri sunar.

Ek olarak - ayrıca tamamen nasıl kaldırılacağına ilişkin komut dosyaları ve kılavuzlar sunar. Hepsinden iyisi, Windows'taki verilerin tam olarak yakalanmasını depolar. Ayrıca, tüm büyük sistemlerde çalışan bir çapraz platform bir programdır.

Paragon Backup and Recovery

 • Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut

Paragon Backup and Recovery, kolay bir veri ve sistem yedeği sunan Windows için en iyi yedekleme yazılımlarından biridir. Veri kaydetmekten, yedekleme işlemini otomatize etmeye veya karmaşık yedekleme prosedürü oluşturmaya kadar, düzenli bir yedekleme programının tüm temel özelliklerini sunar.

Diğer önemli özellikleri arasında:

 • Denenmiş yedekleme motoru veya en gelişmiş yedekleme arşivi PVHD gibi işletme sınıfı teknolojiler;
 • Otomatik yedekleme işlemlerini kolayca ayarlamak ve çalıştırmak için tasarlanmış etkili yedekleme planları;
 • Tüm diskleri, sistemleri, bölümleri veya tek dosyaları kurtarmak için kullanışlı;
 • Önyüklenebilir bir flash sürücü kullanarak daha fazla işlem yapmalarına yardımcı olan kullanışlı bir araçla yardımcı olan WinPE tabanlı restorasyon ortamı sunar.
 • Eksiksiz yedekleme ve kurtarma çözümleri yelpazesi ile Paragon, donanımı karmaşık kullanıcılara zahmetsizce yapmalarına yardımcı olan donanımı korur.

Crash Plan

 • Fiyat: 30 gün ücretsiz deneme

Crash Plan, özellikle önemli işletme verilerini kaybetmekten endişe eden küçük işletmeler için tasarlanmıştır. Harici sabit disklerden veri kurtarma da dahil olmak üzere, tüm cihazlarındaki dosyaları yedeklemelerine ve kurtarmalarına yardımcı olur.

En iyi yanı, otomatik yedekleme planlaması sunmasıdır, bu nedenle yedekleme işlemi arka planda kesintisiz ve herhangi bir insan yardımı olmadan devam eder. Bonus - kullanıcıların bulutta depolanan yedeklenen bilgileri şifrelemek için 448 bitlik kullanıcı tarafından sunulan özel şifreleme kodunu kullanmalarını sağlar. Ayrıca, kullanıcılar yedekleme verilerini kaydetmek için birden fazla hedef ayarlayabilirler.

StorageCraft ShadowProtect 5 Desktop

 • Fiyat: Ücretli

StorageCraft ShadowProtect 5 Desktop, güvenilir veri koruması konusunda en iyisi olduğunu iddia ediyor. Veri almanın ve sistemleri kurtarmanın en hızlı ve en güvenli yollarından biridir. Bu yazılım ile, işletmeler, karma bir ortamı koruyan tek bir platformlar arası çözüm elde eder.

Program, işletme sistemlerinin ve verilerinin her türlü tehlikeden tamamen korunmasını sağlar. Kullanıcıların kurtarma zamanlarını ve kurtarma noktası hedeflerini gerçekleştirmelerine veya aşmalarına yardımcı olur. Hepsinden iyisi, kolayca kayıp dosyaları ve başarısız sunucuları kurtarmaya yardımcı olur. Sanal Önyükleme teknolojisini kullanarak, kullanıcılar fotoğrafları sanal bir makineye yedekleyebilir.

Comodo Backup

 • Fiyat: Yedekleme için ücretsiz, 10 GB çevrimiçi depolama

Ücretsiz bir yedekleme yazılımı arıyorsanız, Comodo Backup, güvenebileceğiniz en iyi çözümlerden biridir. Veri ve dosyaları yedekleme, çevrimiçi depolama sunma, kendini kurtarma işleminden zamanlamaya kadar tüm temel yedekleme ve geri yükleme seçeneklerini bu programdan bekleyebilirsiniz. Birincil işlev olarak, kullanıcıların dosyaları koruyarak ve herhangi bir sistemden erişmelerine izin vererek çevrimiçi verilerini yedeklemelerine yardımcı olur.

Tüm kullanıcı verilerini tarayan ve uygun yedekleme için bunları dosya biçiminde sınıflandıran bir yardımcı programla gelir. Ayrıca, tüm kullanıcı yedekleri özel profiller biçiminde kaydedilir, ancak bunlar tek bir tıklamayla herhangi bir zamanda çalıştırılabilir. Yedek verileri optik ortama yazma veya klonları ve disk bölümlerini gerçekleştirme, Comodo Backup'ın diğer özelliklerinden bazılarıdır.

AOMEI Backupper Standard & Professional

 • Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut

AEMEI Backupper Standard / Professional programı, ev ve iş kullanımı için tasarlanmış Windows için eksiksiz bir çözümdür. Bu hızlı bir yazılım ve hiç şüphesiz en güvenilirlerinden biri. Bu basit yedekleme yazılımı, diskler / dosyalar / sistemler / bölümleme için tam destek yedekleme ve geri yükleme özelliğine sahip verimli bir yedekleme programının tüm temel özelliklerini içerir.

Ayrıca yedekleme zamanlaması, birleştirilmiş görüntüler, aktif birimler yedeklemesi vb. ile birlikte dosya senkronizasyonu ve sistem klonlaması için destek sunar. Bilgisayardaki tüm verilerin güvenli bir şekilde yedeklenmesi (diskler, sistemler, ayrı dosyalar ve bölümler), kapsamlı kurtarma ve seçilen dosya kurtarma, adım adım işletim sistemi aktarımı, Windows yüklemesi olmadan sabit sürücüyü yükseltme, kullanışlı yardımcı programlar paketi (ön kutu aracı, önyüklenebilir disk oluşturma, yedekleme görüntülerini harmanlama vb.), çoklu dil desteği veya gerçek zamanlı olarak dosya senkronizasyonu, bu programın en önemli özelliklerinden bazılarıdır.

Macrium Reflect

 • Fiyat: 30 gün ücretsiz deneme

Windows PC'niz için güvenilir ve verimli bir yedekleme çözümü mü arıyorsunuz? Macrium Reflect, yalnızca gizli verilerinizi ve dosyalarınızı yedeklemenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda disk görüntüleme ve klonlama için de çözümler sunar. Verileri korumaktan veya yeni işletim sistemini denemekten sabit diski yükseltmeye kadar, yazılım tüm bilgilerinizin kolayca kurtarılabilen bir yedekleme dosyasında güvenle saklanmasını sağlar.

NTI Backup Now 6

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü

NTI Backup Now 6, 1995'ten bu yana iş dünyasında ve bu alandaki becerilerini oldukça verimli bir şekilde kanıtladı. NTI Backup Now, hızlı, güvenilir ve kullanımı kolay geniş bir ürün grubuyla birlikte gelir. Ürünler, sosyal medya, cep telefonları, bulutlar, PC, dosyalar ve klasörler için yedekleme sunar ve ayrıca temizleme yardımcı programı ile birlikte gelir.

Gelişmiş sürümler NVMe SSD, klonlama flash sürücüsü veya SD / MMC / eMMC cihazları ve UAS / UASP arayüzleri için destek sağlar. Sürekli yedekleme, bulut yedekleme / geri yükleme, dosya ve PC yedekleme / geri yükleme, bu ürünlerin temel özelliklerinden bazılarıdır.

Genie Timeline Free/Home 9

 • Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut

Genie Timeline Free / Home 9, kullanımı kolay bir arayüze sahip olan basit ve kolay bir yazılımdır. Kurulumu kolaydır ve tercihinize göre yapılandırılabilir. Kullanıcılar yedeklemeyi iki basit adımda yapılandırabilir. Dahası, yerden tasarruf sağlamak için çöpleri otomatik olarak kaldırır. Diğer önemli özellikleri arasında:

 • Yedeklemenin sağlığını gösteren koruma seviyesini gösterir;
 • Adım adım kurtarma;
 • Arka planda çalışan hızlı yedeklemeler ile hızlı ve hafif;
 • Bilgisayarınızın hızını artırmak için akıllı mod sunar;
 • Bilgisayar etkin değilken turbo mod yedekleme sağlar;
 • İhtiyacınız olduğunda çalışan otomatik yedekleme işlevi;
 • Duraklattıktan veya bağlantı kesildikten sonra otomatik olarak devam eder;
 • Hareket halindeyken yedekleme sağlığını izlemenizi sağlar.
 • Hepsinden iyisi, PC'nizdeki veya harici veya ağ sürücülerindeki tüm önemli verilerinizi yedekler.
İlginizi
çekebilir
En İyi Ücretsiz Dosya Yedekleme Programları

O&O DiskImage 14 Professional

 • Fiyat: 30 gün ücretsiz deneme

O&O DiskImage 14 Professional, O&O bülteniyle düzenli olarak haberdar olmanızı sağlayan başka bir harika yedekleme yazılımıdır. Bu yazılımı kullanarak, tüm sisteminizi ya da rahatlığınıza göre farklı dosya ve sürücüleri yedekleyebilirsiniz. En iyi bölüm, PC kullanımdayken bile yedekleme yapabileceğinizdir. Windows başlatılmasa bile, birkaç tıklamayla yedeklemeler kurtarılır.

İlginç olan, yazılımın hem kişisel kullanıcılar hem de BT uzmanları için tek bir üründeki özelliklerle donatılmış olarak gelmesi. En uygun yedekleme ortamını oluşturmak için kullanıcılar tarafından tanımlanan farklı varsayılan ve diğer seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Bonus - aynı zamanda hem PC'nizin hem de önyükleme ortamının kopyasını kullanarak harici bir disk oluşturmanıza olanak sağlar.

Free Easis Drive Cloning

 • Fiyat: Ücretsiz sürümü mevcut

Kullanıcı dostu bir yedekleme yazılımı arıyorsanız, ücretsiz Easis Drive Cloning'den daha iyi bir seçenek olamazdı. Ücretsiz sürüm, sürücü klonlama, sabit sürücü görüntüleri oluşturma ve görüntüleri sürücüye yeniden yazma gibi özelliklerle birlikte gelirken, profesyonel sürüm, görüntülerin yüksek sürücü sıkıştırması, hatalı sektör yeniden okuma özelliği ve görüntü boyutunu gerçek bölümlere ayırma seçenekleri sunar.

NovaBACKUP Professional

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü

NovaBACKUP professional, Windows işletim sistemi için önde gelen yedekleme programarından biridir. En üst düzeyde, verimli teknik yardım ve mevcut sürümlerde ücretsiz güncelleme içeren eksiksiz yedekleme güvenliği özellikleriyle birlikte gelir. Bir IT uzmanına ihtiyaç duymayan, otomatik yedekleme özelliğine sahip basit ama dinamik bir programdır. Ürün yelpazesi, tek bir dosyayı veya tüm bilgisayarı yedekleyebilmeniz için dosya düzeyinde veya görüntü düzeyinde yedeklemeler arasında seçim yapmanızı sağlayan eksiksiz yedekleme özellikleri sunar.

Yerel ve çevrimiçi yedeklemenin yanı sıra dosya senkronizasyonu sunar. Hepsinden iyisi, rakiplerinden 4 kat daha hızlı. Yeni eklenen özellikleri arasında, yerleşik P2V desteği ve çok iş parçacıklı yedekleme ve alma vardır. Ayrıca, yedekleme tamamlandıktan sonra otomatik olarak kapanır.

Duplicati

 • Fiyat: Ücretsiz

Duplicati, Windows ve diğer büyük platformlar için çevrimiçi şifrelenmiş yedeklemeler kaydetmenize yardımcı olan tamamen ücretsiz bir yedekleme yazılımıdır. FTP, WebDAV, SSH ve MS One Drive, Google Drive, hubiC, Amazon Cloud Drive ve S3 gibi tanınmış aygıtlar gibi olağan protokolleri ile birlikte çalışır.

Özellikle başlangıçtan itibaren çevrimiçi yedeklemeler için tasarlanan Duplicati, gizliliğinizi güvence altına alan güçlü şifreleme ile birlikte gelir. Tüm özellikleri başka bir yedekleme yazılımı ile sunar ve herhangi bir tarayıcıda çalışan web arayüzü ile yapılandırılır.

PC'nizi yedekleme, önceliğinizde olması gereken en önemli görevlerden biridir. Bu, önemli verileriniz kaydedilirken PC'nizin her zaman en iyi performansta olmasını sağlar. Bu nedenle, bugün güçlü bir yedekleme yazılımı edinin ve PC performansınızı artırın.