Ogznet.com
Windows bilgisayarda olması gereken programlar 2021 Paylaş:

Windows bilgisayarda olması gereken programlar 2021

Windows bilgisayarda olması gereken programlar 2021

Windows 10 bilgisayarda olması gereken programlar

Deneyiminizi geliştirmek ve bilgisayarınızın performansını artırmak için Windows 10 bilgisayarda olması gereken programları listeliyoruz. Çok sayıda kategori ve uygulama bulunduğundan, özel ihtiyaçlarınız için en iyi programlar burada.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Tüm ihtiyaçlarınız için en iyi Windows uygulamalarını listeliyoruz. Burada önerilen çoğu uygulama tamamen ücretsizdir ve listelenen programları kategoriye göre tarayarak ihtiyacınız olan şeyi hızlıca bulabilirsiniz.

Verimlilik Uygulamaları

Duolingo - Eğlenceli ve tamamen ücretsiz İngilizce öğrenin.

Dil öğrenmek için yapılmış uygulamalar arasında Duolingo en iyilerden biridir. Ücretsiz dil öğrenme uygulaması ile İngilizce'nizi geliştirebilir veya sıfırdan başlayabilirsiniz. Bu ücretsiz uygulama dil öğrenmek için sahip olmanzı gereken uygulama olabilir. Çeşitli testler için birçok ödül ve başarının yanı sıra tonlarca geliştirme içeren bir dil öğrenme uygulamasıdır.

Bulut depolama çözümü olarak Dropbox'ı tercih ediyorsanız, Windows 10 bilgisayarda Dropbox'ın kendi uygulamasını kullanabilirsiniz. Kayıtlı tüm verileriniz içinde, resimlerinizi veya videolarınızı bir ızgara görünümünde veya belgelerinizi bir liste olarak görüntülemenize olanak tanır. Kullanımı ücretsiz Temel plan size 2 GB ücretsiz depolama alanı sağlar.

Microsoft To Do - Microsoft To Do gününüzü planlamanızı ve hayatınızı yönetmenizi kolaylaştırır.

Planlama yapma, not alma ve ortak çalışma için halihazırda bir uygulamanız yoksa Microsoft To Do sizin için harika bir seçenektir. Uygulama, üretkenliğinizi artırmanıza ve işleri organize etmenize olanak tanır. Görev önerileri sunan, kişiselleştirilmiş bir günlük planlayıcı olan Günüm görünümü ile günlük işlerinize odaklanmanızı sağlar. Diğer harika özellikler arasında alışveriş listeleri oluşturma ve görev başlığına bir hashtag ekleyerek görevlerinizi kategorilere ayırabilme yer alır.

Microsoft Yapışkan Notlar - Yapışkan Notlar sayesinde not oluşturabilir, yazı yazabilir, mürekkep oluşturabilir, resim ve metin biçimlendirmesi ekleyebilir, notları masaüstüne yapıştırabilir.

Hatırlamanız gereken bir şey mi var? Microsoft Yapışkan Notlar'ı kullanın. Bu notlar daha sonra hatırlamak istediğiniz şeyleri çalışmanız kesintiye uğramadan kaydetmenin kolay bir yoludur. Yapışkan Notlar sayesinde not oluşturabilir, yazı yazabilir, mürekkep oluşturabilir, resim ve metin biçimlendirmesi ekleyebilir, notları masaüstüne yapıştırabilir, istediğiniz yere taşıyabilir, Notlar listesinde tamamlandı olarak işaretleyebilir, cihazlar ve OneNote Mobile, Android için Microsoft Launcher ve Windows için Outlook gibi uygulamalar arasında eşitleyebilirsiniz.

backiee - Wallpaper Studio 10 - Backiee size en iyi arka plan duvar kağıtlarını ücretsiz verir.

Backiee size en iyi arka plan duvar kağıtlarını ücretsiz verir. Cihazınızı 4K, 5K ve hatta 8K arka plan görüntüleriyle kişiselleştirin. Duvar kağıdını tek tıklamayla ayarlayın veya uygulamanın arka planınızı otomatik olarak değiştirmesine izin verin. Bu uygulama, bir tıklamayla değiştirebileceğiniz birinci sınıf, yüksek çözünürlüklü arka plan duvar kağıtları sunar. Duvar kağıtları 8K çözünürlüğe kadar çıkar ve istediğiniz duvar kağıdını bulmak için birçok farklı arama filtresi uygulayabilirsiniz.

Oluşturma Uygulamaları

Fresh Paint - Fresh Paint, her yaş grubundaki sanatçılar için uygun araçları içeren, kullanımı eğlenceli ve kolay bir boyama uygulamasıdır.

Fresh Paint, her yaş grubundaki sanatçılar için uygun araçları içeren, kullanımı eğlenceli ve kolay bir boyama uygulamasıdır. Orijinal çizim oluşturabilir, fotoğrafları güzel tablolara dönüştürebilir veya hızlı şekilde başlamanıza yardımcı olacak bir etkinlik paketi seçebilirsiniz. Fresh Paint, arkadaşlarınızın garip resimlerinden olağanüstü manzaralara kadar her şeyi oluşturmanıza olanak sağlar.

Open Live Writer - Open Live Writer, blogunuz için Word gibidir.

Open Live Writer, blogunuz için Word gibidir. Open Live Writer, blog gönderileri oluşturmanıza, fotoğraf ve video eklemenize ve ardından web sitenizde yayınlamanıza olanak tanıyan güçlü, hafif bir blog düzenleyicisidir. Ayrıca çevrimdışı blog gönderileri oluşturabilir ve ardından geri dönüşünüzde yayınlayabilirsiniz. Open Live Writer, WordPress, Blogger, TypePad, Moveable Type, DasBlog ve daha pek çok popüler blog hizmeti sağlayıcısıyla çalışır.

Fused - FUSED, videoları, fotoğrafları veya her ikisinin bir kombinasyonunu karıştırmanıza izin veren ilk uygulamadır.

Fotoğraflarınız için normal uygulamaların sunduğundan daha ilginç efektler mi istiyorsunuz? FUSED, videoları, fotoğrafları veya her ikisinin bir kombinasyonunu karıştırmanıza izin veren ilk uygulamadır. Instagram'a yüklemeden önce, farklı efektler oluşturmak için fotoğrafları bir arka plan ve ön planla harmanlamak üzere tasarlanmış Fused'e bir göz atın. Kendi arka planlarınızı oluşturmayı seviyorsanız veya etkileyici fotoğraflar yayınlamanın heyecanını yaşıyorsanız, Fused'in neler sunabileceğine göz atın.

Adobe Photoshop Express - Ücretsiz Adobe Photoshop Express uygulaması fotoğraf sihrini parmaklarınızın ucuna getiriyor.

Adobe'nin tam paketine erişim için ödeme yapmanız gerekse de, Photoshop'un Windows 10 için ücretsiz bir sürümü mevcuttur. Ücretsiz Adobe Photoshop Express uygulaması fotoğraf sihrini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Daha iyi görünen fotoğraflar oluşturmak için Adobe Photoshop Express kullanın. Mükemmel sonuçlar elde etmek için kaydırma çubuğu ayarlamalarını veya otomatik tek dokunuşlu düzeltmeleri kullanın.

Express, Photoshop'un fotoğraf düzenleme araçlarına sınırlı erişim sağlar, ancak birçok özelleştirilmiş çalışmaya izin verir. Photoshop'a aşinaysanız ve bazı görüntüler üzerinde çalışmak istiyorsanız, ancak uygulamanın tüm özellik setine ihtiyacınız yoksa veya bunlara erişmek istemiyorsanız çok kullanışlı bir araçtır. Bu uygulamanın çalışması için bir Adobe ID hesabına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Autodesk SketchBook - SketchBook'un tam özellikli sürümü artık herkes için ücretsiz

Windows tablette çizim yapmak için iyi bir uygulama mı arıyorsunuz? Autodesk SketchBook, Surface Pen ile çalışmak üzere tasarlanmıştır, bu nedenle, sahip olduğunuz sürece bu ücretsiz uygulamanın nasıl hızlı ve doğru çizim sağladığını göreceksiniz. Hızlı bir şekilde organik eğriler oluşturmak için cetveli bükmek, herhangi bir yere ayarlanabilen üç adede kadar perspektif noktası, çok yönlü kaybolma noktaları ve çalışmanızı sağlamak için diğer birçok araç gibi benzersiz özellikler içerir. Hem profesyoneller hem de amatörler, özellikle artık ücretsiz olarak mevcut olduğu için, mobil çalışmaları için kullanabileceklerdir.

Eğlence Uygulamaları

VLC, özgür ve açık kaynak kodlu, platformlar arası, bir ortam oynatıcı ve çatıdır. Çeşitli DVD, Ses CD, VCD ortamları ile hemen hemen tüm ortam dosyaları ve akış protokollerini oynatabilir.

Netflix - Netflix mobil uygulaması, her zaman ve her yerde en iyi deneyimi sunmak üzere tasarlanmıştır.

Bilgisayarınız iş haricinde bir eğlence aracı olarak işlev görüyorsa, doğrudan masaüstünüzden hızlı bir şekilde erişebilmeniz için Netflix uygulamasını indirmenizi öneririz. Ve artık Netflix cihazlar arasında eşitlendiğine göre, örneğin bilgisayarınızda bir şey izlemeye başlarsanız, Xbox One'ınızda bitirebilirsiniz. Netflix üyeliğiniz kapsamında ücretsiz uygulamayı edinerek, binlerce televizyon dizi ve filmi anında izleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Uygulamaları

Instagram'ın web sayfasından çok daha fazla işlevsellik sağlayan Windows uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. Instagram uygulaması ile arkadaşlarınızla bağlantı kurun, neler yaptığınızı paylaşın veya dünya çapında diğer insanlardan haberler alın. Kendinizi özgürce ifade edebileceğiniz ve günlük anlardan hayatınızdaki önemli olaylara kadar her şeyi paylaşabileceğiniz topluluğu keşfedin.

WhatsApp Desktop - WhatsApp Desktop ile tüm sohbetlerinizi bilgisayarınıza sorunsuz bir şekilde senkronize edebilirsiniz.

Siz veya arkadaşlarınız WhatsApp kullanıyorsanız, aynı anda birden fazla kişiyle sohbet etmeyi kolaylaştıran WhatsApp'ın bu masaüstü sürümünü kullnabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda tam bir senkronizasyon sunar, böylece konuşmanın düzgün bir şekilde güncellenmediğinden endişe etmeden diğer herhangi bir cihazda konuşmaları alabilirsiniz.

Microsoft Haber, dünyanın ve Türkiye’nin en iyi gazetelerinden derlenen son dakika haberlerini ve günün önemli gelişmelerini sunar. Güncel haberleri takip etmek için Windows 10'un Microsoft News uygulamasını kullanabilirsiniz. İndirdikten sonra, bilgi akışınızı kişiselleştirerek hangi konular hakkında günlük haberler almak istediğinizi seçebilirsiniz. Hangi habere öncelik verirseniz verin, Microsoft News, sizin için en önemli olan haberlerle ilgili son dakika bilgilerini size ulaştırmak için güvenilir kaynaklı çok çeşitli konular sağlar. Hatta son dakika haberleri için bildirimleri yapılandırabilir ve tercihlerinizi web, iOS ve Android uygulamaları arasında eşitleyebilirsiniz. Uygulama 20 farklı ülkede çalışır ve 3.000'den fazla yayından içerik toplar.

Güvenlik Uygulamaları

Bitwarden - Ücretsiz şifre yöneticisi

Bitwarden, tüm oturum açma bilgilerinizi ve parolalarınızı tüm cihazlarınız arasında rahatça senkronize edip saklamanın en kolay ve en güvenli yoludur.

Şifre hırsızlığı ciddi bir sorundur. Girdiğiniz web siteleri ve uygulamalar her gün saldırı altındadır. Güvenlik ihlalleri meydana gelir ve şifreleriniz çalınabilir. Aynı parolaları uygulamalarda ve web sitelerinde yeniden kullandığınızda, bilgisayar korsanları e-postanıza, banka hesabınıza ve diğer önemli hesaplarınıza kolayca erişebilir.

Güvenlik uzmanları, oluşturduğunuz her hesap için farklı, rastgele oluşturulmuş bir şifre kullanmanızı önerir. Ancak tüm bu şifreleri nasıl yönetiyorsunuz? Bitwarden, parolalarınızı oluşturmanızı, saklamanızı ve bunlara erişmenizi kolaylaştırır.

Bitwarden, tüm oturum açma bilgilerinizi tüm cihazlarınız arasında eşitlenen şifreli bir kasada saklar. Cihazınızdan ayrılmadan önce tamamen şifrelendiğinden, verilerinize yalnızca siz erişebilirsiniz. Bitwarden'deki ekip bile verilerinizi okuyamaz. Verileriniz AES-256 bit şifreleme, tuzlu karma ve PBKDF2 SHA-256 ile mühürlenir.

Bitwarden %100 açık kaynaklı bir yazılımdır. Bitwarden'ın kaynak kodu GitHub'da barındırılır ve herkes Bitwarden kod tabanını gözden geçirmek, denetlemek ve katkıda bulunmak için özgürdür.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!