En İyi WordPress Eklentileri 2018

En İyi WordPress Eklentileri 2018

55.000'den fazla WordPress eklentisi (ve artıyor) var ve bunların çoğu faydalı değil. Ancak, bazı harika eklentiler ile web sitenizi SEO sıralamalarında yükseltmek için kod kullanmadan özelleştirmenize yardımcı olacak inanılmaz şeyler yapabilir. Birçok seçenek mevcut, hangisinin sitenize en çok değer katacağını bilmek çok zor olabilir. Bu yüzden, web sitenizi en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak WordPress için en iyi 10 eklenti listesini bir araya getirdik.

WordPress için En İyi Eklentilerden 10 tanesi

1. Beaver Builder

Kendi WordPress sitelerini oluşturan insanlar için en büyük engellerden biri, kodlama ile karşılaştıkları zorluklardır.

Çoğu zaman, insanlar sadece bir metin kutusunu nasıl taşıyacaklarını veya bir arka planın nasıl genişleyeceğini öğrenmek için uzun bir zaman harcarlar. Hayal kırıklığında, birçok kişi tasarımlarını tamamen mutlu olmasalar bile "yeterince iyi" olarak bırakıyor.
Beaver Builder gibi eklentiler bu aşamada devreye giriyor.

Sayfa oluşturucunuzu WordPress'te basit bir sürükle ve bırak özelliğine dönüştürür. Nasıl kodlama yapılacağını öğrenmek için temel bir eklentidir.

2. Jetpack

Wordpress için Jetpack'den daha mükemmel bir şekilde tasarlanmış sadece birkaç eklenti var, çünkü Wordpress'i yapan kişiler tarafından yapıldı bu eklenti.

WordPress, bir siteyi mükemmel bir şekilde özelleştirebilme olanağı verir. Böylece ekip çok faydalı bir şey oluştursa da, herkesin, kullanıp kullanmayacağımı seçme özgürlüğü vermek istediler.

Jetpack'i bu kadar iyi kılan şey, sitenize çok sayıda avantaj sağlayan bir dizi uzantı sunmasıdır.

Örneğin, potansiyel bilgisayar korsanları ile mücadele etmeye yardımcı olmak için site güvenliğini ve sorunları sürekli olarak tarayarak site performansınızı iyileştirmenize yardımcı olma olanağı sağlar. Web sitenizin mümkün olan maksimum pozlamayı almasını sağlamak için sosyal medya erişiminiz ve içeriğiniz konusunda size yardımcı olabilir.

Tabii ki, çok fazla özellik sunduğundan, yalnızca bir tane özellik sunan diğer eklentiler kadar uzman değildir. Bu yüzden, bazı eklentiler Jetpack'in benzer özelliklerine sahipken, daha iyi kalitede olabilirler.

Her iki durumda da, Jetpack, özellikle tek bir yerden çok fazla şey yapmanıza olanak tanıyan harika bir eklentidir.

3. Google XML Site Haritası

SEO sıralamanızı optimize edin ve Google XML Site Haritası eklentisiyle sitenize trafik çekmeye yardımcı olun. Site haritasına sahip olmak, kullanıcıların sitenizde hızlı ve etkili bir şekilde gezinmesine yardımcı olan önemli bir bileşendir. XML site haritası Google, Yahoo veya Bing gibi SEO arama motorları dışında aynı şeyi sunar. En iyi yanı, bu eklentinin, arama motorlarının sitenizde gezinmesini kolaylaştıracak şekilde, ayrıntılı ve güncel bir XML site haritası oluşturmasıdır. Dahası, eklenti, her zaman optimize ettiğinizden emin olduğunuzda bir sayfayı güncellediğinizde XML site haritasını günceller.

4. WP Smush

Metin ve büyük paragraflarda yer alan bir web sitesine giriş yapmaktan daha kötü bir şey yoktur. Bu yüzden daha fazla web sitesi, sayfalarındaki metin miktarını yoğunlaştırmaya ve genel görünümü güçlendirmek için görüntüleri kullanmaya başladı. Ne yazık ki, bu, yükleme süresinin önemli ölçüde daha uzun sürmesini sağlayan, çok büyük görüntü dosyaları içeren web sitelerine yol açtı.

Araştırma, bir kullanıcının sayfayı terk etme olasılığının arttığını gösterdiği için bu önemli bir sorundur.

İşte bu yüzden WP Smush bu kadar kullanışlı ve etkili bir eklentidir. Ana işlev, dosya boyutunuzu önemli ölçüde azaltmak için sitenizin tüm resimlerini sıkıştırmaktır. Hepsinden iyisi, bunu yaparken görüntüyü optimize ederken kaliteyi kaybetmez.

Ayrıca, yüklediğiniz ve eklediğiniz dosyaları sıkıştırıp son derece kullanıcı dostu hale getiren bir özelliğe de sahiptir.

5. Yoast SEO

Arama Motoru Optimizasyonu veya SEO herhangi bir başarılı web sitesinin çok önemli bir parçasıdır ve web sitenizin birinci sayfada görünmesini sağlayan önemli farktır. Sorun şu ki, sitenizi oluştururken ve bunun için içerik yazarken (meta açıklamaları ve anahtar kelimelerle birlikte) gerçekten etkili olup olmadığını bilmiyorsunuzdur. Mevcut en iyi eklentilerden biri olarak, Yoast SEO, tüm bu alanlarda geliştirmenize ve sitenizin SEO'sunun daha görünür olmasını sağlamaya yardımcı olur.

Bunu geliştirmenize yardımcı olacak ipuçlarını verirken, içeriğinizi yönlendirecek hızlı ve etkili görseller vererek bunu yapar. Örneğin, sağladığınız bir hizmete odaklanan bir sayfanız varsa, Yoast tarar ve geri bildirim sağlar. Yeterli anahtar kelime sağlamada başarısızsanız, bu kritik bir sorun olarak kırmızı renkte görünür. Çözümlendikten sonra, Yoast bunun yerine yeşil olarak gösterecektir.

Bu trafik ışığı yaklaşımı basit ancak etkilidir ve binlerce web sitesi sahibinin sitelerine organik trafiği yönlendiren daha iyi içerik oluşturmasına yardımcı olmuştur.

6. Contact Form 7

Kodlama ile mücadele eden insanlar için bir başka basit eklenti, İletişim Formu 7'dir ve isminden de anlaşılacağı işi yapar. Kişilerin kolayca iletişim formları oluşturmasına yardımcı olmak için oluşturulan bu eklentiyi, çok yararlı kılan çeşitli özelliklere ve seçeneklere sahiptir.

Örneğin, aynı anda birçok formu yönetmenize ve her birini tercihinize göre özelleştirebilmenizi sağlar.

Ayrıca, potansiyel spam'i filtrelemeye yardımcı olan Akismet gibi diğer eklentilerle çalışmak için yerleşik özelliklere de sahiptir.

7. W3 Total Cache

Önbelleğe alma, sitenize geri dönen tüm kullanıcılar için web sitesini hızlı ve etkili bir şekilde yüklemenin önemli bir bileşenidir. Esasen, bir kullanıcı sayfanıza ilk kez ulaştığında, her şeyi sıfırdan yüklemeleri gerekir. Bununla birlikte, bu bilgi geçici olarak önbellekte saklanır; bilgi zaten orada ve web sitesi daha hızlı yükleniyor.

Yukarıda belirtildiği gibi, bir web sitesi ne kadar hızlı yüklenirse, bir kullanıcı burada daha fazla zaman harcar.

W3 Total Cache, aracılık etmede yardımcı olacak bir dizi önemli özelliğe ve faydaya sahip olan bir eklentidir. Ödeme yetenekleri arasında site performansını iyileştirir, sayfaları daha hızlı hale getirir, web sunucusu performansınızı ve daha fazlasını geliştirir.

Sadece bir önbellek özelliğine sahip olan Jetpack gibi diğer eklentilerle çakışabileceğini göz ardı ederek, eklentilerinizin uyumluluğunu kontrol ettiğinizden emin olun.

8. Wordfence Security

Web sitenizin güvenliğinin en önemli önceliklerinizden biri olması gerektiğini söylemeden geçmeyelim. Her gün binlerce web sitesi, çeşitli nedenlerle hedef alınıyor. Bazı bilgisayar korsanları bunu bir eğlence olarak görüyor, bazıları da kullanıcılarınızın bilgilerini alıp satmak ve hatta istismar etmek için bu işi yapıyor.

Hackler ve kötü amaçlı yazılımlar, web sitelerinin çökmesine neden oluyor ve bazen site sahiplerini, kazanılan veriler ve SEO sıralaması için sıfırdan başlamak zorunda bırakıyor.

Bu nedenle, Wordfence Security, WordPress sitelerini korsanlardan ve kötü amaçlı yazılımlardan korumak için özel olarak tasarlanmış kapsamlı bir eklentidir.

Web sitenizi taramak ve engellemek ve kötü amaçlı trafiği taramak için bir güvenlik duvarı (sürekli olarak güncellenmektedir) içerir. Ayrıca, olası güvenlik sorunlarıyla ilgili sizi uyarır ve güvenli parolalar ve sınırlı giriş denemeleri uygulayarak sizi koordine saldırılardan korur.

Özelliklerin listesi devam ediyor ve premium sürümün iki faktörlü kimlik doğrulama ve daha fazlası gibi daha iyi bir güvenlik sağladığına dikkat çekiyor.

9. Akismet

Botlar ve troller her yerde normal sitelerin peşindedir. Elverişli tartışmaları argümanlara dönüştürür ve kullanıcılarınız için acı bir ortam yaratırlar.

Akismet, bu sorunla mücadele etmek ve sitenizin bütünlüğünü ve kullanıcı deneyimini korumak için tasarlanmıştır. Yorumlar, iletişim formları ve diğer kullanıcıların gönderim alanlarını, spam ve diğer kötü amaçlı içerik parçalarını kontrol etmek için otomatik olarak tarar.

En iyi yanı, topladığı tüm bilgiler ve bloklar, ekstra kontrol sağlayan kullanımı kolay bir gösterge panosunda sunulur. Hatta, spam içerikli geçmişe sahip olan kullanıcıları da işaret ediyor.

10. WooCommerce

Ürün satan bir web sitesi yayınlıyorsanız, WooCommerce öne çıkan bir seçenektir. Satış sürecini hem siz hem de müşterileriniz için olabildiğince kolay hale getirmek için size çok çeşitli araçlar sunan çok yönlü bir eklentidir.

Stoklar düşük olduğunda güncellemeler gönderir, ürünlerinizin görünümünü özelleştirmenize ve hatta neler olduğunu görmenize yardımcı olmak için raporlar oluşturmanıza olanak tanır.

Müşterileriniz için, tüm önemli ödeme şekilleriyle çalışarak kolay ödeme çözümlerini mümkün kılar ve masrafları ve vergi kurallarını otomatik olarak hesaplayarak nakliye konusunda yardımcı olur. Bunu kullanan tüm çevrimiçi mağazaların %30'undan fazlası ile WooCommerce'in neden bu listeye girdiğini bilir.

2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi
İlginizi Çekebilir

2018 için En İyi 7 WordPress Eklentisi

25 Ücretsiz WordPress Teması
İlginizi Çekebilir

25 Ücretsiz WordPress Teması

WordPress, özellikle kod yazmayı bilmeyen ilk kullanıcılar için karmaşık ve zor olabilir. Bu nedenle, WordPress için bu eklentiler çok başarılıdır. Sevdiğiniz parçalara odaklanabilmenizi mümkün olduğunca kolaylaştırmak için web sitenizin her yönünü düzenlemeye yardımcı olurlar.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile