Evlilik çoğumuz için çocukluğumuzdan beri hayalini kurduğumuz bir rüya! Mükemmel olmalı. Fakat maalesef herkes için o kadar da kolay değil! Evlenmek için öncelikle bir kadın gerekir değil mi? İşte erkeklerin bunu bulmakta son derece zorlandıkları ülkelerin bir listesi:

Filipinler

filipinler

Bu ülkedeki kadınların erkeklere oranı, buradaki kadınların erkeklerle eşit iş fırsatlarına sahip olmamasından dolayı oldukça zayıf. Kadınlar yurt dışında yaşamayı tercih ediyor ve bu nedenle erkekler uygun bir eş bumakta zorlanıyor.

İsveç

isveç

Bu ülkedeki kadın ve erkek oranı da iyi değil. Bunun arkasındaki ana sebep ise ülkedeki konut krizi!

Afganistan

afganistan

Burası, ülkeyi tahrip eden savaştan önce dünyadaki en barışçıl ülkelerden biriydi. Taliban, kontrolü ele geçirdikten sonra kadınların çoğu ülkeden kaçtı. Bu oldukça üzücü çünkü Afganistan göreceğiniz en güzel ülkelerden biri!

Nijerya

nijerya

Bu ülkedeki kadınlara yapılan muamele olması gerektiği gibi değil.. Çok eşlilik nedeniyle kadınlar kendi ülkeleri dışında eş aramak zorunda kalıyorlar.

Çin

çin

Cinsiyet ayırımcılığı ve seçici doğum kontrol yöntemi nedeniyle kadınlara göre 40 milyon daha fazla erkek var. Daha fazla bir şey söylemeye gerek var mı?

Amerika

amerika

Şaşırdınız değil mi? Kafanız karışmasın! Amerikadaki cinsiyet oranı da dengeli değil.

Hindistan

hindistan

Buradaki ironi, dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinin dünyadaki en dengesiz kadın:erkek oranına sahip olmasıdır.

Libya

libya

Erkek ve kadınların oranı gerçekten kararsızdır ve bunun arkasındaki neden düşündürücüdür. Ülke, birkaç yıldır çeşitli iç savaşlara maruz kaldığından, savunmasız kadınların geri çekilmesine yol açan Libya, Afrika'nın en büyük oranına sahip. Bu durum Libyalıların endişelenmesini gerektiriyor.

İzlanda

izlanda

Henüz İzlanda’nın durumu o kadar da kötü değil ama zamanla, gerçekten de kötüye gidiyor. Kadın nüfusunun kademeli olarak düşmesi sorununu yakında ele almaları gerekiyor!

Norveç

norveç

Ve işte listede başka bir İskandinav ülkesi. Farklı ülkelerden gelen göçler bir kadın bulmayı imkansız kılmıştır.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 84 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Erkeklerin Evlenecek Kadın Bulmakta Zorlandıkları 10 Ülke konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Erkeklerin Evlenecek Kadın Bulmakta Zorlandıkları 10 Ülke ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Erkeklerin Evlenecek Kadın Bulmakta Zorlandıkları 10 Ülke ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "