Ogznet.com
Eski Filmli Fotoğraf Makinesi ile Çekilmiş Hissi Uyandıran 7 iPhone Kamera Uygulaması Paylaş:

Eski Filmli Fotoğraf Makinesi ile Çekilmiş Hissi Uyandıran 7 iPhone Kamera Uygulaması

Eski Filmli Fotoğraf Makinesi ile Çekilmiş Hissi Uyandıran 7 iPhone Kamera Uygulaması

Retro Kamera Çekimi Gibi Efekt Veren Kamera Uygulamaları

Birçoğumuz için, filmli fotoğraf çekimleri ile gelen lekeler ve kusurlar artık uzak bir anıdır. Filmli çekim deneyimini yeniden yaşamak için tasarlanmış bir dizi fotoğraf eskitme efekti veren kamera uygulaması var. İşte en iyi 7 retro fotoğraf uygulaması.

Huji Cam ile fotoğraflarınıza, kenardaki tarih damgasına varana kadar, 1998'deki tek kullanımlık bir kameranın eğlenceli vintage görüntüsünü verebilirsiniz. Film simülasyonu, hafif sızıntı etkileri, renk saçakları ile oldukça tatmin edici ve ISO 400'ün ucuz rulosunu anımsatan genel bir kontrast görüntüsü sunar.

Ücretsiz sürüm bir kamera efekti sağlar. Huji ile bir görüntüyü işlemek için, görüntüyü bu uygulama ile çekmeniz gerekir. Farklı uygulamalar ile çekilen resimlerinizi işleyemezsiniz; ayrıca, uygulama içi satın alma olmadan çektiğiniz görselleri de yeniden işleyemezsiniz.

Tarih formatını ayarlayabilir veya varsayılan ayarları kullanabilirsiniz. Işık sızıntılarını etkinleştirip etkinleştirmemeniz, bir zamanlayıcı belirlemeniz, düşük kaliteli görüntüler tercih etmeniz veya selfie kamerası ile çekim yapıp yapmamanız size kalmış.

Tek kullanımlık film kameralarıyla tüm çekim sürecini yeniden yaşamak için alternatif arıyorsanız, Gudak sizin için iyi bir uygulamadır. Bu listedeki diğer uygulamaların aksine, bu uygulama yapabileceklerinizi sınırlar.

Gudak, her bir ruloda 24 poz verir. Bir ruloyu bitirdiğinizde, başka bir tane yükleyebilmek ve tekrar çekim yapmaya başlamak için bir saat beklemeniz gerekecek. Resimlerinizi görebilmek için “geliştir” düğmesine basmanız ve üç gün beklemeniz gerekir.

Bunu yaparak, uygulama eski günlere dönüşü yeniden canlandırır. Fotoğraflarınız hazır olduğunda, muhtemelen ne çektiğini tam olarak hatırlamayacaksınız.

Gudak, görüşünüzü küçük bir vizörle sınırlandırır, odak ve pozlama kontrolünü kaldırır ve temel olarak fotoğrafçılığı yakala-ve-çek temellerine dönüştürür.

Gudak ve Huji Cam tek kullanımlık film kameralarıdır, CALLA ise basit ama amaca uygun 35mm nokta vuruşudur. Uygulamanın ağır arayüz ve alışılmadık düğme yerleşimi ile Kore ve İngilizce kullanıcı dilleri nedeniyle biraz kafa karıştırıcı.

Uygulamaya birkaç farklı film türü dahildir ama sadece bir tanesine bedavaya sahip olursun. İlk ayarlar ile çekilen görüntüler, ucuz plastik lensleri anımsatan efektler ile oldukça iyi görünüyor. Renkler iyi ancak ışık sızıntısı yok.

Dokunarak odaklanma dahil olmak üzere tam bir fotoğraf denetimini sağlar. Odak noktanızı, deklanşör düğmesinin yanındaki halkayı kullanarak da manuel olarak kontrol edebilirsiniz (çok eğlencelidir). Ayrıca, uygulama normal Kamera ile çektiğiniz görüntülerinizi CALLA'ya aktarmayı ve bunları işlemeyi destekler.

Reklamları izleme seçeneği ile daha fazla görünüm elde etmek için uygulama içi satın alma işlemleri vardır (ancak bu biraz zaman alacaktır).

İlginizi çekebilir

Kuji Cam: Android için Ücretsiz Huji Cam Alternatifi

Kuji Cam, şüphesiz şu anda piyasadaki en iyi retro kamera uygulamalarından biridir. Kuji Cam, GinnyPix tarafından geliştirilmiştir. Arayüz açısından Huji Cam'a ..

KD Pro, sadece ücretsiz olmakla kalmıyor, aynı zamanda üç farklı film efekti de içeriyor: Kudak (Kodak), Kuji (Fujifilm) ve siyah beyaz modları. İsterseniz, tarih damgasını ve ışık sızıntılarını da etkinleştirebilirsiniz.

Uygulama, anlık, bir saat veya bir gün için kendi geliştirme sürenizi seçmenizi sağlar.

Genel olarak KD Pro, ağır stilize edilmiş bazı fotoğraflar oluşturma konusunda harika bir iş çıkarmaktadır. Uygulamanızın ayarlarındaki filtreyi değiştirerek film stillerini bir görüntü rulosunda karıştırabilirsiniz.

Premium versiyona yükseltmediğiniz sürece, herhangi bir resmi yeniden işleyemezsiniz.

Huji gibi en iyi uygulamalardan biri Hipstamatic X'tir. Resimlerinizi 1980'lerde veya 1990'larda çekilmiş gibi gösteren filtreler, ön ayarlar ve kamera ayarları ile doludur.

Uygulama esas olarak yeni başlayanlara yönelik olsa da, profesyonel fotoğrafçılar da kendilerini tatmin edecek pek çok şey bulacaklar. Örneğin, tamamen yeni bir karanlık oda düzenleme özelliği, ışık, renk ve odak ayarlama özelliği var.

Hipstamatic, yalnızca iPhone için oluşturulmuş bir kamera uygulamasıdır. Analog film fotoğrafçılığının tüm neşesini, tuhaflığını ve rastgeleliğini telefonunuza getirir.

Hipstamatic, yeni başlayanlar için mükemmel bir fotoğraf uygulamasıdır, ancak aynı zamanda orta ve ileri düzey kullanıcılar için birçok araç ve zorluk içerir.

Anlarınızı yakalamak için en iyi vintage esintili kameraları, ön ayarları ve fotoğraf düzenleme araçlarını edinin.

Fotoğrafların eski filmli çekim gibi görünmesini sağlayacak mükemmel uygulamayı hala bulamadınız mı? Retro Kamera'yı deneyin. Esas olarak Instagram kullanıcılarına yönelik olan uygulamanın filtre yelpazesi, yeni fotoğrafları onlarca yıllık görünen bir şeye dönüştürecek.

Uygulamanın bazı temel özellikleri arasında canlı kamera filtreleri, 40'tan fazla efekt, zamanlayıcı, flaş modu ve selfie kamerası desteği yer alıyor.

Retro Camera, resimlerinizi doğrudan tercih ettiğiniz sosyal medya ağında paylaşmanızı da kolaylaştırır. Toplamda 30'dan fazla ağ mevcuttur.

Vintage resimler çok havalıdır. Retro resimler ise şıktır. Havalı fotoğraf efektleri olan bu Instagram için Retro Kamera uygulaması, güzel fotoğrafları dikkat çekici hale getirsin. En sevdiğin kamera filtrelerini bul; galerideki güzel resimlerden bazılarını seç veya yeni bir selfie çek ve bu fotoğrafları düzenlerken eğlen.

Listemizdeki son vintage kamera uygulaması Dazz Kamera. Diğer kamera uygulamaları gibi, 80'lerin analog film görünümünü yeniden yaşamak için tasarlandı.

Dazz Cam, bir görüntüye renk, doku ve paraziti geri yükleyebilir ve fotoğraflara daha da özgün bir görünüm kazandırmak için bir dizi ışık sızıntısı efekti sağlayabilir.

Dikkate değer diğer özelliklerden bazıları, iki görüntüyü üst üste bindirme yeteneği, bir otomatik zamanlayıcı, balık gözü lens, flaş renkleri ve pozlama ayarını içerir. Kare bir çerçeve bile var. Fotoğraflarını Instagram'a yüklemek isteyenler için ideal bir vintage kamera uygulaması.

İlginizi çekebilir

Android için En İyi Huji Kamera Alternatifleri

Fotoğraf eskitme uygulaması olan Huji uygulamasını duymuşsunuzdur. iPhone kullanıyorsanız, telefonunuzda zaten yüklü olabilir. Android ekosisteminde ise vintage..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!