Eski Filmli Çekim Hissi Uyandıran 5 iPhone Kamera Uygulaması

Eski Filmli Çekim Hissi Uyandıran 5 iPhone Kamera Uygulaması

/ Okuma süresi: 5 dk, 53 sn / Yorum (0)
A A A

Birçoğumuz için, filmli çekimler ile gelen lekeler ve kusurlar artık uzak bir anıdır. Filmi çekim deneyimini yeniden yaratmak için tasarlanmış bir dizi kamera uygulaması var. İşte en iyi beş.

İlginizi Çekebilir
Kuji Cam: Android için Ücretsiz Huji Cam Alternatifi

Kuji Cam: Android için Ücretsiz Huji Cam Alternatifi

Huji Cam popüler bir analog film fotoğraf uygulamasıdır. Popülaritesi, Gudak Pro'nun, telefonunuzdaki “resimleri geliştirme” fikrine dayandığı yenilikçi bir konsepti takip etti. Huji benzer bir yaklaşımdan, fotoğraflarınızın geliştirilmesini sağlamaz..

1. Huji Cam

Huji cam kamera uygulaması
Huji Cam ile fotoğraflarınızda, kenardaki tarih damgasına kadar 1998'deki tek kullanımlık bir kameranın eğlenceli görüntüsünü alabilirsiniz. Film simülasyonu, hafif sızıntı etkileri, renk saçakları ile oldukça ikna edici ve ISO 400'ün ucuz rulosunu anımsatan genel bir kontrast görüntüsü.

Ücretsiz sürüm bir kamera. Huji ile bir görüntüyü işlemek için, görüntüyü Huji ile çekmeniz gerekir. Daha sonra kendi resimlerinizi içe aktarabilir ve bunları işleyemezsiniz; ayrıca, 1 Dolar'lık uygulama içi satın alma olmadan zaten çektiğiniz görselleri de yeniden işleyemezsiniz.
Tarih formatını doğru şekilde okuyabilecek şekilde ayarlayabilir veya 1998’de olduğu gibi yapabilir ve varsayılan ayarları kullanabilirsiniz. Işık sızıntılarını etkinleştirip etkinleştirmemeniz, bir zamanlayıcı belirlemeniz, düşük kaliteli görüntüler tercih etmeniz veya öne bakan kamera ile çekim yapıp yapmamanız size bağlıdır.

 • İndir: Huji Cam (uygulama içi satın alma ile ücretsiz)

2. Gudak

gudak kamera uygulaması
Tek kullanımlık film kameralarıyla tüm çekim sürecini yeniden yaratmak için alternatif arıyorsanız, Gudak sizin için bir uygulamadır. Bu listedeki diğer uygulamaların aksine, bu, sıkı bir kural kümesiyle yapabileceklerinizi gerçekten sınırlar.

Gudak, sanal filimleri çeker ve her bir ruloda 24 poz alırsınız. Bir ruloyu bitirdiğinde, başka bir tane yükleyebilmeniz ve tekrar çekim yapmaya başlamadan önce bir saat beklemeniz gerekecek. Resimlerinizi görebilmek için “geliştir” düğmesine basmanız ve üç gün beklemeniz gerekir.

Bunu yaparak, uygulama uzun süredir sürpriz bir unsuru yeniden tanıtır. Fotoğraflarınız hazır olduğunda, muhtemelen ne çekim yaptığınızı tam olarak hatırlamayacaksınız.
Geliştiriciler, cihazınızın tarih ve saatini de değiştirerek sizi aldatmaktan kaçınmak için önemli özelliklere ulaştı.

Gudak, görüşünüzü küçük bir vizörle sınırlandırır, odak ve pozlama kontrolünü kaldırır ve temel olarak fotoğrafçılığı nokta-ve-çek temellerine dönüştürür.

3. CALLA

calla kamera uygulaması
Gudak ve Huji Cam tek kullanımlık film kameraları ise, CALLA ucuz ama amaca uygun 35mm nokta vuruşudur. Uygulamanın kendisi ağır stilize ve alışılmadık düğme yerleştirme ve Kore ve İngilizce dilleri bir karışım nedeniyle biraz kafa karıştırıcı.

Uygulamaya birkaç farklı film türü dahildir ama sadece bir tanesine bedavaya sahip olursun. Bu ön ayar ile çekilen görüntüler, ucuz plastik lensleri anımsatan görüntüye yumuşaklık ile oldukça iyi görünüyor. Renkler sıcak ve adil bir miktar tahıl var, ama ışık sızıntısı yok.

Dokunarak odaklanma ve gösterme dahil olmak üzere tam bir fotoğraf denetimi kümesi vardır. Odak noktanızı, deklanşör düğmesinin yanındaki halkayı kullanarak da manuel olarak kontrol edebilirsiniz (çok eğlenceli). Ayrıca, uygulama Kamera Rulo görüntülerinizi CALLA'ya aktarmayı ve bunları işlemeyi destekler.

Reklamları izleme seçeneği ile daha fazla görünüm elde etmek için uygulama içi satın alma işlemleri vardır (ancak bu biraz zaman alacaktır).

 • İndir: CALLA (uygulama içi satın alma ile ücretsiz)

4. KD Pro

KD pro
KD Pro sadece ücretsiz olmakla kalmıyor, aynı zamanda üç tamamen ayrı film benzeri görünümü de içeriyor: Kudak (Kodak), Kuji (Fujifilm) ve siyah beyaz ön ayar. İsterseniz, tarih damgasını ve ışık sızıntılarını da etkinleştirebilirsiniz.

Uygulama, anlık, bir saat veya bir gün olsun, kendi geliştirme sürenizi seçmenizi sağlar. Bana göre, bu anlamsız çünkü ben daima anında seçeneği seçeceğim. Gudak’ın beni beklemek zorunda bırakma yöntemini tercih ediyorum çünkü kendi kendime kontrolüm çok az.

Genel olarak KD Pro, ağır stilize edilmiş bazı fotoğraflar oluşturma konusunda harika bir iş çıkarmaktadır. Uygulamanızın ayarlarındaki filtreyi değiştirerek film stillerini bir ruloda karıştırabilirsiniz.
Premium'a (1 Dolar) yükselmediğiniz sürece, siz onu aldıktan sonra herhangi bir şeyi yeniden işleyemezsiniz veya Kamera Rulonuzdan görüntüleri içe aktarabilirsiniz.

 • İndir: KD Pro (uygulama içi satın alma ile ücretsiz)

5. Thirty Six

thirty six
Muhtemelen kendi türünde benim favori uygulamam, Thirty Six film görüntüsü, analog süreç ve dijital kolaylık arasında mükemmel bir denge kurar.
App kare formatı 12 pozlama filmleri ve renkli veya siyah ve beyaz 36 pozlama filmleri de dahil olmak üzere çeşitli farklı görünüyor.

Bir görünüm seçtikten sonra, geçerli film rulosunu geliştirene kadar bunu değiştiremezsiniz. İşi bitirmeden önce bir film geliştirmek istiyorsanız, hâlâ pozlarınızın kaldığını belirten bir uyarı görürsünüz.
Filminiz geliştirildiğinde, bir iletişim sayfasında favorilerinizi seçebilir, ardından uygun bir görünüm elde etmek için bunları büyütebilirsiniz.

Kontroller basittir, ancak tek kullanımlık bir kamerayı taklit etmek için stilize değildir. Odaklama / gösterme ve flaşı etkinleştirmek için dokunabilirsiniz - işte bu kadar. Görüntüler, özellikle yüksek kontrastlı siyah ve beyazlar, bu tür uygulamalarda gördüğüm en iyi şeylerden bazıları.

İlginizi Çekebilir
Android için En İyi Huji Kamera Alternatifleri

Android için En İyi Huji Kamera Alternatifleri

Fotoğraflarda eski tarihli bir çekim hissi veren Huji uygulamasını duymuşsunuzdur. iOS'taysanız, telefonunuzda zaten olabilir. Android ekosisteminde ise benzer bir işlevselliğe sahip uygulamalar bulunmakta. Android'de bir sürü harika Huji alternatifi..

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 1
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 35905 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Eski Filmli Çekim Hissi Uyandıran 5 iPhone Kamera Uygulaması konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Eski Filmli Çekim Hissi Uyandıran 5 iPhone Kamera Uygulaması ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski Filmli Çekim Hissi Uyandıran 5 iPhone Kamera Uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.