Eski Filmli Fotoğraf Makinesi ile Çekilmiş Hissi Uyandıran 5 iPhone Kamera Uygulaması

Eski Filmli Fotoğraf Makinesi ile Çekilmiş Hissi Uyandıran 5 iPhone Kamera Uygulaması

Birçoğumuz için, fotoğraf filmli çekimler ile gelen lekeler ve kusurlar artık uzak bir anıdır. Filmi çekim deneyimini yeniden yaratmak için tasarlanmış bir dizi kamera uygulaması var. İşte en iyi beş uygulama.

1. Huji Cam

Huji cam kamera uygulaması

Huji Cam ile fotoğraflarınızda, kenardaki tarih damgasına kadar 1998'deki tek kullanımlık bir kameranın eğlenceli görüntüsünü alabilirsiniz. Film simülasyonu, hafif sızıntı etkileri, renk saçakları ile oldukça tatmin edici ve ISO 400'ün ucuz rulosunu anımsatan genel bir kontrast görüntüsü.

Ücretsiz sürüm bir kamera efekti sağlar. Huji ile bir görüntüyü işlemek için, görüntüyü bu uygulama ile çekmeniz gerekir. Farklı bir uygulamalar ile çekilen resimlerinizi işleyemezsiniz; ayrıca, uygulama içi satın alma olmadan çektiğiniz görselleri de yeniden işleyemezsiniz.

Tarih formatını ayarlayabilir veya varsayılan ayarları kullanabilirsiniz. Işık sızıntılarını etkinleştirip etkinleştirmemeniz, bir zamanlayıcı belirlemeniz, düşük kaliteli görüntüler tercih etmeniz veya öne bakan kamera ile çekim yapıp yapmamanız size bağlıdır.

  • İndir: Huji Cam (uygulama içi satın alma ile ücretsiz)

2. Gudak

gudak kamera uygulaması

Tek kullanımlık film kameralarıyla tüm çekim sürecini yeniden yaratmak için alternatif arıyorsanız, Gudak sizin için iyi bir uygulamadır. Bu listedeki diğer uygulamaların aksine, bu uygulama yapabileceklerinizi sınırlar.

Gudak, her bir ruloda 24 poz verir. Bir ruloyu bitirdiğinizde, başka bir tane yükleyebilmek ve tekrar çekim yapmaya başlamak için bir saat beklemeniz gerekecek. Resimlerinizi görebilmek için “geliştir” düğmesine basmanız ve üç gün beklemeniz gerekir.

Bunu yaparak, uygulama eski günlere dönüşü yeniden canlandırır. Fotoğraflarınız hazır olduğunda, muhtemelen ne çektiğini tam olarak hatırlamayacaksınız.

Gudak, görüşünüzü küçük bir vizörle sınırlandırır, odak ve pozlama kontrolünü kaldırır ve temel olarak fotoğrafçılığı nokta-ve-çek temellerine dönüştürür.

  • İndir: Gudak (Ücretli)

3. CALLA

calla kamera uygulaması
Gudak ve Huji Cam tek kullanımlık film kameraları ise, CALLA basit ama amaca uygun 35mm nokta vuruşudur. Uygulamanın ağır arayüz ve alışılmadık düğme yerleşimi ile Kore ve İngilizce kullanıcı dilleri nedeniyle biraz kafa karıştırıcı.

Uygulamaya birkaç farklı film türü dahildir ama sadece bir tanesine bedavaya sahip olursun. İlk ayarlar ile çekilen görüntüler, ucuz plastik lensleri anımsatan yumuşaklık ile oldukça iyi görünüyor. Renkler iyi ancak ışık sızıntısı yok.

Dokunarak odaklanma dahil olmak üzere tam bir fotoğraf denetimi sağlar. Odak noktanızı, deklanşör düğmesinin yanındaki halkayı kullanarak da manuel olarak kontrol edebilirsiniz (çok eğlencelidir). Ayrıca, uygulama normal Kamera ile çektiğiniz görüntülerinizi CALLA'ya aktarmayı ve bunları işlemeyi destekler.

Reklamları izleme seçeneği ile daha fazla görünüm elde etmek için uygulama içi satın alma işlemleri vardır (ancak bu biraz zaman alacaktır).

  • İndir: CALLA (uygulama içi satın alma ile ücretsiz)
Kuji Cam: Android için Ücretsiz Huji Cam Alternatifi
İlginizi Çekebilir

Kuji Cam: Android için Ücretsiz Huji Cam Alternatifi

4. KD Pro

KD pro

KD Pro sadece ücretsiz olmakla kalmıyor, aynı zamanda üç farklı film efekti de içeriyor: Kudak (Kodak), Kuji (Fujifilm) ve siyah beyaz modları. İsterseniz, tarih damgasını ve ışık sızıntılarını da etkinleştirebilirsiniz.

Uygulama, anlık, bir saat veya bir gün için kendi geliştirme sürenizi seçmenizi sağlar.

Genel olarak KD Pro, ağır stilize edilmiş bazı fotoğraflar oluşturma konusunda harika bir iş çıkarmaktadır. Uygulamanızın ayarlarındaki filtreyi değiştirerek film stillerini bir görüntü rulosunda karıştırabilirsiniz.

Premium versiyona yükseltmediğiniz sürece, herhangi bir resmi yeniden işleyemezsiniz.

  • İndir: KD Pro (uygulama içi satın alma ile ücretsiz)

5. Thirty Six

thirty six

Thirty Six film görüntüsü, analog süreç ve dijital kolaylık arasında mükemmel bir denge kurar.

Bir görünüm seçtikten sonra, geçerli film rulosunu geliştirene kadar bunu değiştiremezsiniz.

Filminiz düzenlendiğinde, bir sayfada favorilerinizi seçebilir, ardından uygun bir görünüm elde etmek için bunları büyütebilirsiniz.

Kontroller basittir, ancak tek kullanımlık bir kamerayı taklit etmek için stilize değildir. Odaklama / gösterme ve flaşı etkinleştirmek için dokunabilirsiniz. Görüntüler, özellikle yüksek kontrastlı siyah ve beyaz, bu tür uygulamalarda gördüğüm en iyi şeylerden bazıları.

Android için En İyi Huji Kamera Alternatifleri
İlginizi Çekebilir

Android için En İyi Huji Kamera Alternatifleri

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile