Çünkü burun estetiğinde tek bir açıdan değerlendirerek sonucu yorumlamak yanlış olur. Püf nokta burun ucu, burun sırtı, burun delikleri gibi bir çok noktadan bakarak totalini değerlendirmekten geçer.

Karın Germe Ameliyatı Niçin Yapılır

Karın germe ameliyatlarında ise amaç karın bölgesinin çöküşünü küçültmek, fazla deriyi yok etmektir. Ancak bunu yaparken de göbek deliğinin yeniden şekillendirilmesi en önemli püf noktadır. Göbek karın estetiğinin en önemli bölümüdür. Çünkü göbek deliği karın bölgeinde en göze çarpan yerdir.

Ameliyat öncesindeki orjinal görünümü vererek şekillendirmek sonuçları mükemmelleştirir.

Liposuction (yağ emme) ameliyatlarının en önemli püf noktası kişiyi zayıflatmak değil vücudun görünümünü orantılı hale getirmektir.

Kişinin göğüs, bel, basen ölçülerinin arasında uyumu yakalamak ve ideal görünüme kavuşmaktır. Sonuçta kişi orantılı hatlara sahip olduğunda başarıya ulaşılmış demektir.

Aynı şekilde iri meme ölçülerine sahip bir kişiye yapılacak meme küçültme ameliyatında püf nokta, vücut ölçüleri ile orantılı olan bir meme oluşturmaktır.

Ne küçük yapılmalı, ne de eskisi kadar olmasa da fazla meme dokusu bırakılmalıdır.

Meme Büyütmede Püf Noktalar

Meme büyütme (göğüs büyütme) ameliyatlarındaki en önemli püf nokta ise kişinin omuz genişliğine, göğüs kafesine, mevmut meme dokusunun varlığına göre planlama yapılmasıdır.

Kişi aşırı büyük göğüs hacmi istese de öncelikle vücut olçüleri için uygun büyüklüğün ve şeklin sağlanması (damla silikon, yuvarlak silikon vb ile) konusunda bilgilendirilmelidir.

Bir diğer püf nokta ise dudak dolgularında güzel dudaklara, Fransız dudağı vb gibi bir çok isimler takılıp benzetmeler yapılıyor.

Asıl olan ise dudaklarda hangi noktalara hangi dolguyu ne kadar yapmak gerektiğini bilmekten geçer.

Abartılı, suni bir görünüm olan dudaklara sahip olmakla güzellik oluşmaz.

Yüze uygulanan botoxunda püf noktaları vardır. Kırışıklıkları yok edecek diye fazla dozda yapmak yüzde donuk sert bir ifade bırakır. Kaşların yapısını bozar.

İdeal botox mimiklerimizi az da olsa kullanabildiğimiz ve uygulanan bölgedeki kırışıklıkların açılmasını sağlayacak dozda uygulanana botoxdur.

Tüm estetik ameliyatlarda ve uygulamalarda püf noktalara dikkat ederek ideale ulaşmanın sırrı ise insan anatominisini iyi bilmekten geçer.

Doç. Dr. Erdem Güven

    Rekonstrüktif , Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı

www.drerdemguven.com

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 168 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Estetik Ameliyatlarda ve Uygulamalardaki Püf Noktalar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Estetik Ameliyatlarda ve Uygulamalardaki Püf Noktalar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Estetik Ameliyatlarda ve Uygulamalardaki Püf Noktalar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "