Ogznet.com

Dünyanın her yerinde insanlar evlerinde kalıyor. İster evden çalışıyor olun, ister kendi kendinizi tecrit ediyor olun, hareketsizlik bu dönemde önemli bir sorun olabilir. Bununla birlikte, bu ipuçları ve püf noktaları ile evden çıkmadan bedeninizi ve zihninizi sağlıklı tutabilirsiniz.

Evden çıkmadan formda kalmak zor olabilir. Ancak yinede, formda kalmak ve evden çıkamadığınız için genel sağlık ve zindeliğinizin kaybolmasına izin vermemek için aşağıdaki evde spor yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Ev Egzersizleri için En İyi Fitness Uygulamaları

Hem Google Play Store'da hem de Apple App Store'da evde egzersiz yapmaya yardımcı olan bir dizi fitness uygulaması var. Bunların en güzel yanı, sağlıklı kalmak ve kaslarınızın çalışmasını sağlamak için genellikle herhangi bir uzman ekipmana ihtiyaç duymamasıdır.

Ev antrenmanları, abs, göğüs, bacak, kol ve popo dahil olmak üzere tüm ana kas gruplarınız için günlük egzersiz rutinlerini sağlayabilir. Egzersizlerin çoğu oturma odanızda yapılabilir ve kendi vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanabilirsiniz. İşte bunun için en iyi egzersiz uygulamalarından bazıları.

1. Ev Egzersizleri - Ekipmansız

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • Android · iOS

Ev Egzersizleri - Ekipmansız

Ev Egzersizleri, tüm ana kas gruplarınız için günlük egzersiz rutinleri sunar. Günde sadece birkaç dakikada, spor salonuna gitmeye gerek kalmaksızın kas yapabilir ve zinde kalabilirsiniz. Ekipman veya koça gerek yoktur, tüm egzersizler sadece vücudunuzun ağırlığıyla yapılabilir.

2. Spartan Home Workouts - No Equipment

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • Android · iOS

Spartan Home Workouts - No Equipment

Spartan Home Workouts, evde, ekipman olmadan vücut ağırlığı ile egzersiz yaparak ile spor salonuna gitmiş gibi egzersiz yapmanızı sağlar. Günde sadece birkaç dakika süren ücretsiz egzersiz planları ile kasları çalıştırıp, kendi evinizin konforunda karın yağlarınızı eritebilirsiniz.

3. Home Workouts Personal Trainer

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • Android

Home Workouts Personal Trainer

Kişisel eğitmen rehberliğinde ev egzersizleri yapmak ve vücudunuzu hızlı bir şekilde geliştirmek için bu uygulama size gereken her şeyi sunar.

4. 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • Android · iOS

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi

Egzersizler, herkes tarafından evde istenilen vakitte yapılabilir. Profesyonel fitness koçu tarafından tasarlanan 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, formunuzu ve sağlığınızı geliştirmeye bilimsel olarak yardımcı olur. Gelişiminizi sürdürün, müthiş sonuçlar alacaksınız.

30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, egzersiz kurallarını tamamıyla gözeterek, egzersiz yoğunluğunu adım adım artırır, böylece günlük antrenmana kolaylıkla bağlı kalabilirsiniz. 30 Günlük Zorlu Fitness Görevi, formda kalmanıza ve etkin biçimde kilo vermenize büyük ölçüde yardımcı olacak.

İlginizi
çekebilir
Evde Spor Yapmak En İyi Egzersiz Videoları

Ev Egzersizleri için En İyi YouTube Kanalları

YouTube sayesinde, ev egzersizlerinizde size yardımcı olacak birçok video bulabilirsiniz. Bu alanda birçok video kanalı var ancak burada en popüler olanlardan bazılarını listeledik.

1. Evde Çalışarak Fit Olma Egzersiz Videosu (Ekipman Gerekmez)

2. 20 dakikada Tam Vücut Antremanı - Yoğun Versiyon / Ekipman Yok I Pamela Reif

3. Ayrıca Takip Edebilceğiniz Diğer YouTube Egzersiz Kanalları

Evde Sağlıklı Beslenme için Rehber Uygulamalar

Egzersiz yapmak ve kendinizi fiziksel olarak zinde tutmak iyidir, ancak herhangi bir profesyonel fitness eğitmeninin size söyleyeceği gibi, kötü bir beslenme rutini bunu bozabilir. Evde uzun vakit geçirmek, abur cubur tüketimini artırabilir. Ne yediğinizi izlemek ve sağlıklı bir diyet sürdürmek için aşağıdaki uygulamaları kullanabilirsiniz.

1. FatSecret Kalori Sayacı

 • Ücretsiz · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • Android · iOS

FatSecret Kalori Sayacı

Kalori Sayacı yemekler için beslenme bilgilerini bulmak, öğün, egzersiz ve kilonuzu takip etmek için gerekli bir uygulamadır. FatSecret ücretsizdir. Kalori sayacını kullanmak basittir ve başarılı olmanıza yardımcı olmak için bütün harika araçları barındırır.

2. Kalori ve Besin Takibi

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • Android

Kalori ve Besin Takibi

Virtuagym Beslenme: Sağlıklı yaşamanıza ve kendinizi harika hissetmenize yardımcı olur. Hayat tarzınız ve hedefleriniz ile ilgili bir kaç soruyu yanıtlayarak kişiselleştirilmiş bir beslenme programının sahibi olun. Pek çok hedefe yönelik program sunmaktadır: kilo kaybı, kilo koruması, kilo alma ve kas yapma. Ne isterseniz yiyin, ancak gözünüz kalorilerde, karbonhidratlarda ve yağlarda olsun!

İlginizi
çekebilir
En İyi Egzersiz ve Spor Uygulamaları

En İyi Ev Yoga ve Pilates Uygulamaları

Yoga, çoğu kişinin evde yapabileceği harika bir egzersiz şeklidir. Temel pozisyonlar ve esnemeler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, evde kendi hızınızda ve kendi boş zamanınızda yoga yapabilirsiniz. Bununla birlikte, yeni başlayanlar için, doğru nefes aldığınızdan ve ilk başta yeteneğiniz dahilindeki pozisyonları denediğinizden emin olmak için bazı temel eğitimlerle başlamak gerekir.

1. Daily Yoga - Yoga Fitness Plans

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • Android · iOS

Daily Yoga - Yoga Fitness Plans

Yogaya yeni başlayan biriyseniz, Günlük Yoga Uygulaması, daha gelişmiş sınıflara ve uygulamalara girmeden önce temel bilgileri öğrenmenize yardımcı olacak çeşitli rehberli sınıflar sunar ve eğer yogada ilerlemişseniz sizin için dünya çapında birçok eğitmen vardır.

2. Yoga for Beginners | Down Dog

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor · Uygulama içi satın alma içeriyor
 • Android · iOS

Yoga for Beginners | Down Dog

Down Dog ile paspasınıza her geldiğinizde yepyeni bir yoga uygulaması görürsünüz. Önceden kaydedilmiş videolardan farklı olarak, Down Dog aynı egzersizi tekrar tekrar yapmaz. 60.000'den fazla farklı konfigürasyonla Down Dog, sevdiğiniz bir yoga pratiği oluşturma gücü verir!

3. Yoga Yapmak için Youtube Kanalları

Yaşlılar için En İyi Ev Egzersiz Uygulamaları

Daha ileri yaşlara hitap eden egzersiz uygulamaları ve hizmetleri de vardır. Bu yüzden kaç yaşında olursanız olun, akıllı telefonunuzun veya bilgisayarınızın yardımıyla fitness seviyeniz ne olursa olsun iyi bir egzersiz yapabilirsiniz. İşte popüler uygulamalardan ve hizmetlerden bazıları.

1. Günlük Senior Fitness Egzersiz

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor
 • Android

Günlük Senior Fitness Egzersiz

Şimdi yaşı ilerlemiş insanlar da kendi bünyelerine uygun egzersizler yapabilirler. Farklı vücut yapılarını ağrılardan kurtarmak için size rehberlik eder. Ayrıca sağlığınız için günlük egzersiz rutinleri içerir. Aynı zamanda tüm egzersizler resimsel olarak gösterilir.

2. Yoga Exercises for Seniors

 • Ücretsiz · Reklam İçeriyor
 • Android

Yoga Exercises for Seniors

Bu egzersizleri ile yaparak vücut ve zihin sağlığına kavuşun. Yoga Egzersizleri, sizi sağlıklı tutacak bir dizi eksersiz gösterir. Yoga Egzersizleri, yorucu olmayan ve kendini zinde tutmak için egzersiz yapmak isteyen 50 yaş üzerindeki yaşlılar için mükemmeldir. Egzersizleri göstermek için resimlerle birlikte ayrıntılı bir açıklama vardır.

3. Yoga For Seniors & Adults: For Increased Mobility & Flexibility

Yoga For Seniors & Adults: For Increased Mobility & Flexibility

Yetişkinler ve yaşlılar için daha kolay yoga harekteleri gösteren bir uygulama. Vücudunuzun tüm bölgeleri için 49'dan fazla uygun hareket. Antrenör ile birlikte 7 basitleştirilmiş egzersiz rutini içerir. Egzersizler vücudunuzun tüm bölgeleri içindir: kollar ve omuzlar, bacaklar, göbek ve karın, ganimet, ağıtlar ve eğikler, göğüs ve sırt. Uygulama ücretlidir.