En popüler sosyal medya aracı olan Facebook, çok yakında çöpçatanlık özelliğinin kullanıma açılacağını açıkladı. Bundan böyle Facebook, Tinder özellikleri ile de karşımıza çıkacak gibi gözüküyor.

2018 yılı Facebook için şimdiye kadarki en zor yıl oldu. Cambridge Analytica skandalı, sosyal ağlara ne kadar güvenmemiz gerektiğini sorgulamamıza neden oldu. Sonra Mark Zuckerberg senatörler tarafından sorguya çekildi.

Ancak, Zuckerberg ve şirketi ne olursa olsun, F8 geliştirici konferansındaki ürünleri için gelecek planlarını açıklamakla meşguller. Bunlardan biri, insanları popüler çevrimiçi arkadaşlık uygulamalarından uzaklaştırabilecek bir arkadaşlık özelliğidir.

Facebook flört oyununa giriyor.

TechCrunch'a göre, önümüzdeki aylarda Facebook, Facebook uygulamasında özel bir Arkadaş sayfası başlatacak. Kullanıcılar daha sonra tercihi yapabilir, bir profil oluşturabilir ve diğer Facebook kullanıcılarıyla eşleşmeye hazırlanabilir.

Sadece ilk adınızı kullanarak bir profil oluşturacaksınız ancak bu arkadaşlarınız veya Dating özelliğini kullanmayan herkes tarafından görülemeyecek. Daha sonra belirli ilgi alanlarının kilidini açacak ve aynı ilgi alanlarının kilidini açan diğer kişilerin profillerini göreceksiniz.

İlgilendiğiniz biriyle karşılaşırsanız, temel profillerini görüntüleyebilirsiniz.
Birbirinizle ilgileniyorsanız, Messenger ve WhatsApp'tan ayrı olarak tutulan özel bir Arkadaş giriş kutusundaki bir sohbete başlama fırsatı verilecektir.

Daha ince detaylar henüz ortaya çıkmadı. Ancak, Facebook'un nihayetinde sizin hakkınızda bildiği şeyleri kullanacağını söylemek yeterli olacaktır. Verilerinizi kullanarak reklam satmak ve milyonlarca dolar yapmak için bir değişiklik yapacak.

Mark Zuckerberg Verileriniz ile Cupid Olacak
Adil olmak gerekirse bu sosyal ağ için doğal bir uyum gibi geliyor. Facebook'ta arkadaş olarak, insanlar zaten tanışıyor, flört ediyor, buluşuyor ve / veya Facebook üzerinden evleniyorlar.

Facebook yakında Dating özelliğini test etmeye başlayacak ve 2018'in sonuna doğru tamamen piyasaya sürüleceğini varsayabiliriz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 339 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Facebook Çöpçatanlık İşine Giriyor konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Facebook Çöpçatanlık İşine Giriyor ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Çöpçatanlık İşine Giriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "