Facebook, Dünya Çapındaki 'Find Wi-Fi' Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Facebook, Dünya Çapındaki 'Find Wi-Fi' Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Facebook, mobil kullanıcıların erişilebilir Wi-Fi ağları bulmasına yardımcı olmak için tasarlanan yeni özelliklerinden birini geliştiriyor.

Şirket geçtiğimiz yıl mobil cihazlarda "Find Wi-Fi" seçeneğini test etmeye başladı ve yakınlarda bulunan ücretsiz genel Wi-Fi şebekelerini vurguladı. O sırada, bu seçenek yalnızca seçilen ülkelerde iOS'ta bir testte kullanılabildi. Bugün Facebook, hem iOS hem de Android cihazlarında dünya genelinde kullanıcıların "Find Wi-Fi" ye erişim sağlayacağını duyurdu.

Şirket, sistemin seyahat ettiğiniz zamanlar için faydalı olacağını, ancak özellikle hücresel verilerin "sınırlı" olduğu bir bölgede olduğunuzda bu sistemin daha da yararlı olacağını söylüyor.

ABD gibi gelişmiş pazarlarda, bu uygulama daha dar bir kullanıma denk gelecek ancak gelişmekte olan ülkelerde kullanıcılar, genellikle sınırlı mobil veri planlarına sahip olduğu için daha güçlü bir araç olacaktır.

Facebook'un portalındaki diğer yeni eklemeler gibi bu özellikte, Facebook mobil uygulamasındaki "Uygulamalar" sekmesinde bulunuyor. "Wi-Fi Bul" sekmesini bulduğunuzda, etkinleştir butonuna tıklayarak konum servisini açmanız istenecektir. Daha sonra, Facebook, en yakın wifi noktalarını gösteren haritayı ve bunları sağlayan işletmelerle ilgili ayrıntıları görüntüler.

find wifi

Facebook'un şu anda bir ayda 2 milyar kullanıcısının ağa bağlı kalmalarına ve uygulamasında daha fazla zaman harcamalarına yardımcı olan kullanışlı bir ek olmasının yanı sıra, bu araç aynı zamanda yerel işletmeleri keşfetmenin bir başka yolu olarak da kullanılmaktadır. Bu, kullanıcıların Google Haritalar yerine Wi-Fi ile en yakın kafeyi bulmak için Facebook'a geçmeye başlamış olabileceği anlamına geliyor.

Ancak bu özellik henüz olması gereken kadar güvenilir değil, bulduk - ancak yakınlardaki restoranlarda ve alışveriş merkezlerinde Wi-Fi erişim noktalarını kolayca yakalamış olsa da, bulunduğumuz noktaya daha yakın olan Starbucks veya McDonald's'ı önermedi.

Bunun nedeni, bu özelliğin çalışabilmesi için bir işletmenin öncelikle kendi Facebook Sayfalarındaki "Sayfa Bilgilerini Düzenle" bölümüne giderek Wi-Fi şebekesini talep etmesi gerekir. Özellik, geçen yıl başlayan testler sırasında iyi bir kabul edinme gördü. Ve şimdi işletmeler, küresel olarak mevcut bir özellik olan bu eklenti ile kendileride müşterilerini artırabilir.

find wifi

Wi-Fi şebekelerini listelemek için kullanılan bu araç, Facebook'un yalnızca mobil bağlantı olanağı sağlayan kullanıcılara yardımcı olması için verdiği tek çaba. Şirket, gelişmekte olan piyasalardaki mobil bağlantıları genişletmek için Internet.org kolu aracılığıyla yapılan çabalar, dünya çapında altyapı yatırımları, bağlantıyı sağlamak için güneş enerjili dronlar kullanmayı planlayan projeler de dahil olmak üzere bu alanda daha büyük projelere imza atıyor.

Facebook, "Find Wi-Fi" nin iPhone ve Android üzerinden küresel olarak kullanıma girdiğini belirtti.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Bültenimize katılın ve bizi takip edin!

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 1 kez değerlendirilmiş ve ortalama 3 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 303 kez okundu.

Facebook Yorumları

Yorumlar

Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

Tenis OyunuKare YapmacaBlobs1010 Hex
Multi-Monitor Wallpaper Tool

Multi-Monitor Wallpaper Tool

21 Mar 2018 / Masaüstü
BitTorrent

BitTorrent

21 Mar 2018 / İnternet
MyPhone Book Dialer

MyPhone Book Dialer

21 Mar 2018 / Ofis
Gdow

Gdow

21 Mar 2018 / İnternet
Auto Wallpaper Changer

Auto Wallpaper Changer

21 Mar 2018 / Masaüstü
BitTorrent

BitTorrent

21 Mar 2018 / İnternet
MiniMinder

MiniMinder

21 Mar 2018 / Araçlar
WildBit Viewer

WildBit Viewer

21 Mar 2018 / Multimedya
Multi-Monitor Wallpaper Tool

Multi-Monitor Wallpaper Tool

21 Mar 2018 / Masaüstü
Gdow

Gdow

21 Mar 2018 / İnternet