Ogznet.com
Facebook, Google, Instagram veya Microsoft hesabı nasıl silinir? Paylaş:

Facebook, Google, Instagram veya Microsoft hesabı nasıl silinir?

Facebook, Google, Instagram veya Microsoft hesabı nasıl silinir?

Facebook

Facebook, en popüler sosyal medya sitesi olmaya devam ediyor. İkinci çeyrek 2018 için aylık 2,23 milyar aktif kullanıcı ve günlük 1,47 milyar dolarlık kayıtlar. Siteden ayrılmak isteyenler için Facebook, hesap sahibinin verilerini daha sonra kullanmak üzere koruyacak bir devre dışı bırakma seçeneği sunmakta ve ayrıca hesabın silinmesi konusunda daha kalıcı bir yaklaşım bulunmaktadır.

İkincisi, gönderilmekte olan her şey kalıcı olarak kaldırılacak ve kullanıcı Facebook Messenger hizmetine erişimi kaybedecek, ayrıca bir Facebook oturumunda Spotify gibi kullanılabilecek diğer hizmetlere artık bu yollarla erişilemeyecektir.

Hesap silme işlemine devam etmek için, herhangi bir Facebook sayfasının sağ üst köşesindeki aşağı oku kullanarak Ayarlar'a erişin. Ardından hesabı silmek için bir seçenek bulunan Facebook Bilgilerinizi tıklayın - şifrenizi girmeniz gerekecektir. Kullanıcılar, fikirlerini değiştirdikten sonra hesap silme işlemini iptal etmek için 30 günlük bir süreleri var.

Google

Google hesabınız, Gmail, Google Drive, Google Hangouts, Google Takvim ve Google Fotoğraflar dahil olmak üzere şirketin ana hizmetlerinin birçoğuna erişimini denetler. Google hesabınızı silmenin, Google Play'de müzik ve filmlere erişiminizi kaybetmeniz anlamına geleceğini unutmayın.

Ancak, hâlâ Google’dankurtulmak istediğine eminseniz, bunu Google Yardım sayfalarında bulabilirsiniz. Burada Google hesabınızı silme ile ilgili bir giriş bulunmaktadır.

Bu işlem sırasında, Google erişimi kaybedeceğiniz tüm verileri işaretleyecek ve üçüncü adımda, bir numaralı alt adımda, bağlantı silme ile devam etmek için önce hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.

Takip eden sayfada, Google hesabınızla kullanılmış olan tüm Google hizmetlerini gösterecek ve saklamak istediğiniz herhangi bir veriyi indirme fırsatınız olacak. Sayfanın alt kısmında, devam etmek istediğinize dair bir onay var ve hesap silinir.

Silinen bir hesabı ne kadar süreyle yeniden etkinleştirmeniz gerektiğine dair bir zaman sınırı olmamasına rağmen, "yeni silinen" bir hesabı kurtarma seçeneği de vardır.

Instagram

Instagram, yaklaşık bir milyar aktif aylık kullanıcıyla ve her gün yüklenen 100 milyondan fazla fotoğraf ve videoyla popüler bir görüntü odaklı sosyal medya platformudur. Ancak, hizmetten sıkıldıysanız, nasıl çıkabilirsiniz.

Diğer sitelerde olduğu gibi, Instagram, bir hesabı geçici olarak devre dışı bırakma seçeneğini sunmakta - ve muhtemelen teşvik etmektedir - bu nedenle kullanıcılar bir mola verebiliyor ve daha sonraki bir tarihte faaliyetlerine devam edebiliyor. Hesap silme seçeneği kalıcıdır ve profili, görüntüleri, videoları ve yorumları tamamen siler.

Devam etmek isteyenler için Instagram "Hesabınızı sil" sayfası, sürecin başlangıç ​​noktasıdır. İlk adımda, Instagram oturum açma gerektiren silme işlemini başlatmak için bir bağlantı sağlar. Akıllı telefon bağımlıları, bunun bir bilgisayardan oturum açılmasını gerektirdiğini ve telefon uygulamasının içinden yapılamayacağını bilmelidir. Silinmenin bir nedeni sağlanmalı ve ardından hesabı kapatmak için 'Hesabımı kalıcı olarak sil' seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Microsoft

Microsoft, tek oturum açma özelliğiyle Microsoft hesabınız, popüler Outlook.com web posta hizmeti, Office 365 çevrimiçi paketi, Xbox Live, Skype mesajlaşma hizmeti ve OneDrive dahil olmak üzere diğer birçok hizmete bağlanır.

Ayrıca, bir Windows PC kullanıyorsanız, Microsoft hesabınızın oturum açmasını ve bunu çoğu kullanıcı için oldukça önemli bir hesap haline getirmeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca, Microsoft hesabınızı silmeye devam etmek istiyorsanız, hesabın kapatılmasından sonra içindeki herhangi bir para kaybolur.

Hesabınızı kapatmak için uygun bir şekilde 'Microsoft hesabınızı kapatma' adı verilen bu bilgilendirici sayfaya gidin. Ardından, 'Hesabınızı kapatmak için' başlıklı sayfanın yarısına bakın ve 1. adımda verilen bağlantıyı takip edin. Bu, hesabınızda oturum açmanızı ister - ki bu, gerçek kullanıcının bu silme işlemini talep ettiğini doğrulamak için önemli bir adımdır - doğru hesap onaylanır, kapama için bir neden seçilir ve hesap kapatılmak üzere işaretlenebilir.

Microsoft'un hesabınızı sonsuza kadar silmeden önce 60 gün beklediğini belirtir ve bu süre zarfında fikrinizi değiştirdiğinizde hesap yeniden etkinleştirilebilir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!