Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram Birleştirme Planları

Facebook Messenger, WhatsApp ve Instagram Birleştirme Planları

Facebook, Messenger, WhatsApp ve Instagram'ı birleştirmeyi planlıyor. Her üç platform da Facebook'a aittir, ancak şu anda kendi alanlarında faaliyet göstermektedir. Messenger, WhatsApp ve Instagram'ın bir araya getirilmesi aynı alanda birlikte çalışmalarını sağlayacak.

Facebook'un Mesajlaşma Uygulamalarının Kısa Tarihi
Facebook, Messenger'ı sıfırdan inşa etti ve sosyal ağın tek mesajlaşma uygulaması olarak ortaya çıkardı. Bununla birlikte, Facebook o zamandan sonra (2012'de) ve WhatsApp'ı (2014'te) satın aldı. Yani üçü de birbirinden bağımsız olarak çalışıyor. En azından şimdilik.

Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg tarafından hazırlandığı bildirilen bir plana göre, üç uygulamanın da aynı temel teknolojiyi paylaşacağı bildiriliyor. Bu, üç uygulamadan herhangi birinin kullanıcılarının diğer iki uygulamanın kullanıcıları ile iletişim kurması sağlarnacak.

Mark Zuckerberg Mesajlaşma Uygulamalarını Birleştiriyor
New York Times, Mark Zuckerberg'in Facebook'un mesajlaşma uygulamalarını birleştirmek için planlar düzenlediğini iddia ediyor. Üçü de bağımsız uygulamalar olarak çalışmaya devam edecek, ancak “temel teknik altyapıyı” birleştirerek platformlar arası yazışma yapılabilecek.

Sosyal ağ, yaptığı açıklamada, “mesajlaşma ürünlerimizin çoğunu uçtan uca şifreli hale getirmeye çalışmak ve ağlar üzerinden arkadaşlara ve aileye daha kolay ulaşmanın yollarını düşünmek” üzerinde çalıştığını belirtti.

Bununla birlikte, Facebook daha sonra “yapabileceğimiz en iyi mesajlaşma deneyimlerini oluşturmak için çalıştıklarını ve insanların mesajlaşma için hızlı, basit, güvenilir ve özel olmasını istidiklerini belirtiyor.” ve bu hedeflere ulaşmak için Messenger, WhatsApp ve Instagram'ı bir araya getirmekten daha iyi ne olabilir?

Planların, “bu yılın sonu veya 2020'nin başlarına” kadar tamamlamayı hedeflediği ve çalışmaların “erken aşamada” olduğu söyleniyor. Her iki durumda da, Messenger, WhatsApp ve Instagram'ı bu şekilde yeniden yapılandırmak binlerce çalışanı gerektirecek.

Her şey daha çok para kazanmak için
Facebook'un üç uygulamasını birleştirmesi çok mantıklı geliyor. Messenger, WhatsApp ve Instagram'ın birlikte sorunsuz çalışmasına izin verilerek, insanların Facebook ekosistemi ile meşgul olmaları daha olasıdır. Bu da Facebook'un daha çok para kazanmasına yardımcı olacak .

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.