Facebook Messenger'da Çevrimdışı Görünmek

Facebook Messenger'da Çevrimdışı Görünmek

/ Okuma süresi: 6 dk, 10 sn / Yorum (0)
A A A

Facebook Messenger artık arkadaşınızla birkaç şey paylaşmanın bir yolu değildir. Kullandığınız platforma bağlı olarak, SMS mesajlarınızı okuyabilir, sesli arama yapabilir ve hatta video görüşmeleri yapabilir. Eğer her şey çok fazla olmaya başlamış ve bıkmışsanız, Facebook'a geçici bir ara vermek isteyebilirsiniz. Başka bir deyişle, görünmez olma zamanı geldi.

İlginizi Çekebilir
Facebook Messenger'ı Devre Dışı Bırakma

Facebook Messenger'ı Devre Dışı Bırakma

Facebook Messenger'ı sadece Facebook hesabınızı daha önceden dondurduysanız dondurabilirsiniz. Facebook hesabınızı dondurduktan sonra Messenger'ı da dondurmak aşağıdaki adımları izleyin.

Bu yazıda, en popüler işletim sistemlerinden bazılarında Facebook'ta çevrimdışı görünmenin nasıl olacağını göstereceğiz.

Facebook Web Uygulamasını Kullanma

Hala bir web tarayıcısı üzerinden Facebook’a giriş yapıyorsanız, azınlıktasınız demektir. Şirketin en son istatistiklerine göre, günlük aktif kullanıcılarının yaklaşık yüzde 90'ı artık mobil cihazlara ağ üzerinden erişiyor.

Belki de Facebook'un web uygulamasının sohbet yönünü ihmal ettiği görülüyor. Açıkçası, kafa karıştırıcı.

2013'ten beri Facebook sözlüğünün bir parçası olan Messenger marka ismine rağmen, Facebook hala tarayıcı kullanan kişiler için birleşik bir deneyim oluşturmayı başaramadı. Facebook Sohbet ve Facebook Messenger var.

İki uygulama, gelen kutunuzdaki aynı mesaj grubuna bağlanır, ancak biraz farklı seçenekler kümesine sahiptir ve biraz farklı yollarla çalışırlar.

Farklı olma yollarından biri, nasıl görünmez görünmesidir.

Not: Facebook'ta görünmez olmak, Messenger botlarıyla etkileşim kurma yeteneğinizi etkilemez.

Messenger

Öncelikle, Messenger'da çevrimdışı görünmeye bakalım.

Başlamak için, ekranınızın sol tarafındaki panelde Messenger kısayolunu tıklayın. Alternatif olarak, Facebook ana ekranının üstündeki mavi çubukta uygun simgeyi seçebilir ve ardından Messenger'da Tümünü göster seçeneğine tıklayabilirsiniz .

Messenger ana ekranınıza baktığınızda, sol üst köşedeki dişli çark simgesini bulmanız gerekir. Üzerine tıklayın ve Ayarlar'ı seçin .

Yeni bir pencere açılacak. Ardından, Aktif Durum bölümünü bulmanız ve Kapalı konumda etkinken Göster'in yanındaki geçişi kaydırmanız gerekir. Bittiğinde Bitti'ye tıklayın .

Facebook sohbet

Ana ekran üzerinde bulunan araçları kullanarak Facebook Sohbet'de görünmez hale gelmek de mümkündür.

Garip bir şekilde, Facebook sohbeti aslında görünürlüğünüz üzerinde daha ayrıntılı bir kontrol seviyesi sunuyor. Facebook'un Chat marka adını kapsamlı bir şekilde kullanması nedeniyle tüm sosyal ağdaki tek yer olduğu göz önüne alındığında garip görünüyor.

Sohbet özelliği, ekranın sağ tarafındaki paneli alır. Çevrimdışına gitmek için sağ alt köşedeki dişli çark simgesini tıklayın (Arama'nın yanında).

Bu, spesifik olabileceğiniz yer. Dikkat etmeniz gereken iki önemli seçenek göreceksiniz: Sohbeti Kapat ve Video / Sesli Aramaları Kapat. Bunlar kendini açıklayıcıdır. İsterseniz birini devre dışı bırakabilir ve diğerini etkin bırakabilirsiniz.

İlginç bir şekilde, çevrimiçi veya çevrimdışı görünmek istediğiniz belirli kişileri belirtebilirsiniz. Sohbeti Kapat'ı tıklayın ve yeni bir pencere açılacak.

En alttaki iki seçenekten birini seçme - Yalnızca tüm kişiler için sohbeti kapat veya Sesi kapat, sadece kimlerin görebileceğini ve göremediğini kontrol et. Kişilerin isimlerini kutuya yazıp hazır olduğunuzda Tamam'ı tıklayın .

Benzer şekilde, Video / Sesli Aramaları Kapat seçeneği de ekstra düzeyde ayrıntı düzeyi sunar. Bağlantıyı tıkladığınızda, özelliği bir saat boyunca, ertesi gün 8: 00'a kadar veya manuel olarak tekrar açana kadar devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Son olarak, aynı zamanda Blok Ayarları seçeneğini de not etmelisiniz. Belirli kişilerin sizinle iletişim kurmasını tamamen engellemenize izin verir. Ayarlamak için Engelle Ayarlar> Kullanıcıları engelle seçeneğine gidin.

Facebook Windows Mağazası Uygulamalarını Kullanma
Mobil cihazlarda olduğu gibi, Windows Mağazası'nda Facebook'un iki sürümü vardır; Temel bir Facebook uygulaması ve Messenger'a özgü bir uygulama.

Ana Facebook uygulamasını kullanırsanız, yalnızca yukarıda anlatılan Facebook Sohbet yöntemini kullanarak görünmez olabilirsiniz. Messenger'a erişmenin bir yolu yok.

Sadece Messenger uygulamasını kullanırsanız (ve belki de Facebook'u hiç kullanmayın), sağ alt köşedeki insanlar simgesini tıklayın, ardından sayfanın üst kısmındaki aktif sekmeyi seçin. Tercihlerinize uygun adınızın yanındaki geçişi kaydırın.

Facebook Android ve iOS Uygulamalarını Kullanma
Android ve iOS Messenger uygulamaları hala çok küçük tasarım farklılıklarına sahip olsa da, iki uygulamanın işlevselliği hemen hemen aynıdır. Sohbet sırasında kendinizi görünmez hale getirme süreci her iki platformda da aynıdır.

Bir kez daha, ne yaptığınızı bilmiyorsanız, süreç açık değildir. Facebook neredeyse çevrimdışı görünmesini istemiyormuş gibi.

Uygulamayı açın ve tüm en son sohbetlerinizin bir listesini görürsünüz. Sağ üst köşede (Android'de) veya sol üst köşede (iOS'ta) profil fotoğrafınızı göreceksiniz. Üzerine dokunun.

Ardından, Aktif Durum etiketli bir ayar bulana kadar aşağı kaydırın ve ikinci kez dokunun. Yeni bir pencere açılacaktır. Kaydırıcıyı uygun şekilde kullanarak durumunuzu açabilir veya kapatabilirsiniz.

Not: Facebook Messenger'ı tamamen devre dışı bırakmak istiyorsanız süreç farklıdır .

Facebook Messenger'da Görünmez Kalıyor musunuz?
Facebook, neden çeşitli sohbet tabanlı ürünlerde kullanırken çevrimdışı kullanmak için bu kadar zor hale getiriyor? Çok az sayıda kullanıcının muhtemelen bu değişiklikleri yapmak için uğraşması çok karmaşıktır.

Gerçekten de, Facebook'taki süreci, durumunuzu değiştirmeyi kolaylaştıran Skype gibi bir uygulama ile karşılaştırın ve Facebook'un daha açık nedenleri olduğu sonucuna varmak kolay.

İlginizi Çekebilir
Hiç bilmediğiniz 15 Facebook Messenger özelliği

Hiç bilmediğiniz 15 Facebook Messenger özelliği

Facebook Messenger, arkadaşlarınızla iletişim kurmanın harika bir yoludur. Bu, masaüstü bilgisayarlarda olduğu kadar iOS ve Android'te de çalışır ve insanların ne tür bir bilgisayar (veya telefon) kullandıklarından veya nerede bulunduklarından bağıms..

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 1103 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Facebook Messenger'da Çevrimdışı Görünmek konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Facebook Messenger'da Çevrimdışı Görünmek ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Messenger'da Çevrimdışı Görünmek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.