Facebook Messenger'ı Devre Dışı Bırakma

Facebook Messenger'ı Devre Dışı Bırakma

Facebook Messenger'ı sadece Facebook hesabınızı daha önceden dondurduysanız dondurabilirsiniz. Facebook hesabınızı dondurduktan sonra Messenger'ı da dondurmak aşağıdaki adımları izleyin.

Çoğu kişi bir Facebook hesabını silme ve devre dışı bırakma arasındaki farkın farkındadır. Kısacası, devre dışı bırakma, hesabınızı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebileceğiniz geçici bir silme işlemidir. Bununla birlikte hesabınızı silmek, verilerin kalıcı olarak kaldırılmasıdır.

Ancak Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanın Facebook Messenger hesabınızı devre dışı bırakmadığını fark edemezsiniz. İnsanlar hala sizi görebilecek ve sizinle iletişime geçebilecektir. Gerçekten de, Facebook Messenger'ı devre dışı bırakma süreci tamamen ayrıdır.

Facebook Messenger'ı Devre Dışı Bırakma

Facebook Messenger'ı devre dışı bırakabilmek için Facebook hesabınızı devre dışı bırakmanız gerekir. Daha önce hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınızı açıkladık. Bu nedenle, Facebook'u henüz devre dışı bırakmadıysanız, devam etmeden önce bunu yapmanız ve yapmanız gerekir.

Ardından, Facebook Messenger'ı devre dışı bırakmak için aşağıdaki basit talimatları takip edin:

 1. Messenger'ı bir mobil cihazda açın.
 2. Sağ üst köşedeki profil resminize dokunun.
 3. Aşağı kaydırın ve Gizlilik ve Şartlar'ı seçin.
 4. Bir sonraki ekranda Messenger'ı Devre Dışı Bırak'ı seçin.
 5. Şifrenizi girin.
 6. Devre dışı bırak üzerine dokunun.

Facebook Messenger'ı yeniden etkinleştirmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Messenger uygulamasına tekrar giriş yapın.

Not: Messenger'ı yeniden etkinleştirmek, ana Facebook hesabınızı yeniden etkinleştirecektir. Sadece Messenger servisini korumak istiyorsanız, Facebook hesabınızı ikinci kez devre dışı bırakmanız gerekecektir.

Unutmayın, hesabınızı devre dışı bırakma konusunda ciddi bir adım atmadan Messenger ve Facebook'ta görünmez görünmeye devam edebilirsiniz. Son olarak, Facebook hesabınızı tamamen silerseniz, Messenger'a da erişiminizi kaybedeceğinizi unutmayın. Bir Facebook profilini korumasına rağmen Messenger'ı korumanın bir yolu yoktur.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 12959 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar (1)

  64x64

  Naz

  Merhaba.ben anlattığınız şekilde face imi dondurup messengeri devre dışı bırakmak istiyorum fakat gizlilik ve şartlar yok. Hesap ayarları var burada da messenger dondurma seçeneği yok. Yardımcı olur musunuz.
  15 Oca 2019
  0 0 Cevapla

Yorum Yaz

" Facebook Messenger'ı Devre Dışı Bırakma konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Facebook Messenger'ı Devre Dışı Bırakma ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facebook Messenger'ı Devre Dışı Bırakma ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "