Ogznet.com
Facebook Olmadan Tinder Kullanmak için Ayrıntılı Bir Rehber Paylaş:

Facebook Olmadan Tinder Kullanmak için Ayrıntılı Bir Rehber

Facebook Olmadan Tinder Kullanmak için Ayrıntılı Bir Rehber

Gençler arasında oldukça popüler olan Tinder uygulamasını Facebook hesabı olmadan kullanabilir misiniz? Özel veya genel sebepler ile bunu isteyebilirsiniz. Bunun için neler yapmanız gerektiğini inceledik.

Çevrimiçi arkadaş bulma servisleri böylesine büyük popülerliğe sahip olmasına rağmen, yabancılarla internet üzerinden iletişim kurmanın toplumuzda halen örf ve adetlerimize ters düşebilecek bazı unsurları olduğunu unutmamak gerek. Topluluk yine de bir çevrimiçi arkadaşlık uygulaması / sitesinde bir profil sahibi olduğunuzu yargılar ve kimse bu yüzden yargılanmak istemiyor. Muhtemelen de bu yüzden buradasınız. Dahası çoğunuz da kişisel verilerinizin güvenliği konusunda endişelenmiş olabilirsiniz.

Mevcut bir Tinder kullanıcısı olup olmadığınızdan veya yeni katılmak isteyen kullanıcılardan bağımsız olarak, bu makale Tinder'in Facebook ile olan bağlantısıyla ilgili endişelerinizi gidermeye yardımcı olacaktır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

Tinder – Kısa bir tanıtım

Dürüst olmak gerekirse, Tinder'ın bir tanıtıma gerçekten ihtiyacı yoktur. Ancak dijital olaraka arkadaş bulma konusunda yeni iseniz, Tinder, kullanıcıların mükemmel eşleşmeyi bulana kadar kullanıcıların ilgisini çekmeye ve uygulamadan ayrılmadan devam etmeye teşvik eden en popüler konum-tabanlı buluşma hizmetidir.

Olası eşleşmenizde profiliniz sağa kaydırılırsa bir eşleşme olur ve ardından sohbete başlayabilirsiniz. Tinder'in konsepti ve arayüzü öylesine büyük bir hit oldu ki diğer hizmetler, modüler operandlarını inşa etmek için bir bu uygulamayı prototip olarak kullanıyor.

Tinder neden giriş için Facebook kullanıyor?

Daha önce Tinder'i kullandıysanız, oturum açma sayfasında kendinizi kaydettirmek veya bir profil oluşturmak için yalnızca Facebook aracılığıyla bir kayıt seçeneği gösterdiğini bilirsiniz. Neden başka seçenek olmadığını sorabilirsiniz. Ancak, Tinder'ın bunu yapmak için haklı sebepleri var ve bunlardan birkaçı sizin için:

1. Facebook Kimlik Doğrulama = Daha Az Dolandırıcılık

Daha önce arkadaşlık uygulamaları veya siteleri kullanmayı denediyseniz, muhtemelen neden bahsettiğimizi biliyorsunuzdur. Facebook, tüm hesap doğrulama süreçleriyle, bir hesap oluşturmaya çalışan kişinin gerçek olduğunu ve kendisi hakkında doğru bilgi girdiğinden emin olur. Facebook'la bağlantı olmaksızın, kullanıcılar internette bir görüntüyü kaldırıp kendi resmiyle kullanabilirler.

2. Facebook Kimlik Doğrulaması = Artan Kolaylık

Tinder, Facebook profilinizden yaş, ilgi alanları, arkadaşlar, sayfalar ve elbette ki fotoğraflar da dahil olmak üzere tüm temel bilgilerinizi alır. Bu, Tinder biyolojinizde kendinizle ilgili tüm ayrıntıları manuel olarak girme ihtiyacını ortadan kaldırır. Fotoğraflar bile otomatik olarak senkronize edilir. Ayrıca, her oturum açışınızda kullanıcı adınızı veya şifrenizi girmeniz gerekmez. Zamandan tasarruf ederken, üçüncü taraf bir uygulamanın tüm kişisel verilerinizi elde etmesi de ürkütücü olur.

3. Facebook Kimlik Doğrulaması = Uygun Eşlemeler

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Tinder Facebook profilinizden sevdiklerinizi ve ilgi alanlarınızı öğrenir.
Bu, sizin için uygun gördükleri profilleri çıkarmalarına yardım eder.

Facebook Kimlik Doğrulama Neden Bir dezavantajdır?

Tinder'in Facebook'u oturum açma aracı olarak kullanmasında az önce bahsettiğimiz tüm hususlar aynı zamanda mevcut tek yöntem olmamalıdır. Neden:

1. Karşılıklı Arkadaşların Sorunu

Kaydırırken, Tinder'ın potansiyel eşleşmeleri olup olmadığını ve karşılıklı arkadaşlarınız olduğunu göstereceğini göreceksiniz. Nasıl? Facebook, elbette. Bunun harika olduğunu düşünebilirsiniz, çünkü ortak bağlantılar daha yüksek bir güven faktörü anlamına gelir, öyle değil mi? Belki doğru olabilir. Ancak potansiyel eşleşmenizi de size güvenmesi için listenizdeki kimselerden sakının.

2. Tinder Sosyal Sorunu

Tinder, kullanıcılara, Tinder'den hangi eşleşmeyi yapmak istediğini yalnızca kendisi seçer. Tinder bu arkadaşları nasıl belirliyor? Tabiki Facebook! Bu uygulamayı kullanmaya karar verirseniz, çıkmak istediğiniz birkaç arkadaş seçmeniz istenir. Ardından Tinder Social özelliğini etkinleştiren tüm Facebook arkadaşlarınızı görüntüler. Şok olabilirsin! Unutma, bu her iki yönde de geçerli!

3. Facebook Bağlantı Ekranında Kullanılmaksızın Görüntülenen Sorun

Basitçe söylemek gerekirse, Facebook hesabınız üzerinden giriş yaptıktan sonra Tinder, adınızı ortak arkadaşlarınızın altında listeleyecektir. Bu, Tinder profilinizi, ayarlarınızı kullanarak gizleyip gizlemediğinize veya olası eşleşmelerle eşleşip eşleşmediğinize bakılmaksızın olur.

4. Gizlilik ve Güvenlik Riski Sorunu

Bir Tinder hesabı oluşturduğunuzda, sizin adınıza Facebook'ta herhangi bir şey göndermeyeceğini taahhüt eder. Ancak, hâlâ tüm bilgilerinizin açık bir şekilde ortaya çıktığı düşüncesi rahatsız edicidir? Ayrıca, potansiyel eşleşmelerinizin bilinmesini istemeyebileceğiniz bazı sakıncalarınız olabilir.

Facebook olmadan Tinder Nasıl Kullanılır?

Şimdi, bu makalenin başındaki konuya geliyoruz; Tinder'e Facebook olmadan erişilemiyor. Ancak iyi haber şu ki, hemen hemen her durum için geçici çözümler var. Ancak bu geçici çözümler, Tinder etkinliklerini belirli bir oranda kullanım dışı tutmanıza yardımcı olacak kadar önemlidir. İşte yapabilecekleriniz:

1. Başka bir Facebook Hesabı Oluşturun -
Tinder'inizi tamamen Facebook dünyanızdan uzak tutmak istiyorsanız, bu size yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey, ikincil e-posta adresinizi kullanarak Facebook'ta başka bir hesap oluşturmaktır; basit ve kolay. Geçmiş yok, komplikasyon yok! Bu hesabı yalnızca Tinder için kullanabilirsiniz. Ancak, bu seçenek etik olmayan bir şey.

Potansiyel bir eşleşmede, bu durum ilişkiye gölge düşürebilir ve neden Tinder için ayrı bir profil oluşturma ihtiyacını hissettiğinizi merak ediyor olabilir. Bununla birlikte, bu ikinci profil fotoğraflarınız da dahil olmak üzere gerçek bilgilerinizi içerecektir; bu yüzden daha sonraki bir zamanda eşlemenizde karşınıza çıkabilir. Bu, bir kişinin birden fazla hesap sahibi olduğu anlamına gelir ve Facebook'un hizmet şartlarını ihlal ediyor. Uzun vadede, çoklu hesabınız tespit edilirse hesabınız bloke edilebilir.

2. Facebook Uygulamalardan "Tinder" i düzenleyin -
Bir Facebook oturumundan kaçınmanızın sebebi yalnızca Tinder'de olduğunuz gerçeğini gizlemek ise bu fikir işe yarayabilir. Facebook hesabınızda aşağı ok simgesine daha fazla ayar görmek için tıklayın.

Facebook'ta (kenar çubuğunda) "Uygulamalar" a gidin, "Tinder" in altındaki düzenlemeyi seçin ve "Uygulama görünürlüğü" nü "Yalnızca Bana" ayarlayın. Bu yolla, Facebook arkadaşlarınızdan hiçbiri (aile üyeleri dahil) Tinder'i kullanmadığınız sürece Tinder'i kullandığınızı bilmez.

3. Tinder Ayarlarını Değiştirme

Facebook hesap ayarlarınızı değiştirdikten sonra Tinder'e geçmenin tam zamanı. Tinder uygulamasındaki ayarlara gidin ve "Show me on Tinder Social" seçeneğini kapalı olarak değiştirin. Bu yine Facebook arkadaşlarınızın sizi Tinder'de görmemelerini sağlar. Ayrıca,
daha önce anlattığımız "Tinder Sosyal Sorunu" başlığı altında listelenen tüm sorunları çözeceksiniz.

4. Facebook'ta Gizlilik Ayarlarınızı Güçlendirin

Yapmanız gereken ilk şey Facebook'daki gizlilik ayarlarınızı yapmaktır. "Paylaşımlarımı kimler görebilirim?", "Benimle Kimler iletişime geçebilir?" vb. seçenekleri "Arkadaşlar" olarak değiştirin. Ekstra önlem için, Uygulama bölümü altındaki "Uygulamalar Ayarlarına" gidin ve bazı uygulamaları kullanırken insanların görmesini istemediğiniz bilgileri kaldırın; Örneğin - Doğum günü, Eğitim vb.

Potansiyel bir eşleşmeye, birinin arkadaş listesinde olduğunuzu bildirmekten kaçınmanın bir başka adımı, tüm uygulamaların bilgilerinize erişmesini devre dışı bırakmaktır. Bunu, Uygulama / Web Sitesi / Eklenti bölümündeki "Düzenle" sekmesinde ve "Platformu Devre Dışı Bırak" ı seçerek yapabilirsiniz. Ancak, bunun yapılmasının çok büyük bir adım olduğunu ve belki de gereksiz olduğunu belirtmek isteriz.

5. Beklemeye alın

Facebook API'si nedeniyle çevrimiçi gizlilik güvenliği seçenekleri çok karışık mı geldi? O halde tek seçeneğin, bunu beklemek! Tinder'e henüz katılma. Tinder'in servislerine erişmenin diğer yollarını sunana kadar bekleyin; ancak bunun uzun bir zaman alabileceğini veya hiçbir zaman olmayacağını unutmayın.

Ya Hiç Bir Facebook Hesabım Olmazsa

Hiç Facebook'a katılmadıysanız ve bunu yapmak istemiyorsanız, Tinder'ı kullanabilmek için yapabileceğiniz çok az şey var. Daha önce de belirtildiği gibi Aslında, bir Facebook hesabına Tinder uygulamasını dahi açmak için İHTİYACINIZ VAR. Tek başına ek özellikler kullanmayın. En iyi ihtimaliniz ikincil e-posta adresinizi kullanarak bir Facebook hesabı oluşturmaktır. Bunu arkadaşlarınızdan gizli tutabilirsiniz. Ancak, Facebook profilinizde arkadaşınız yoksa, güvenilirliğiniz kayda değer bir şekilde düşebilir. Veya, son seçenekte belirttiğimiz gibi, Tinder'in kullanıcıların diğer hesapları kendilerinin uygulamaya kaydettirmesine izin vermelerini bekleyin.

Şirketler geri bildirim almakta ve Tinder de politikalarını değiştirmek için öneri almaktadır. Uygulamayı başlatabilir, Ayarlar'a gidip "İletişim" e tıklayabilirsiniz. Sonra, bir "politika önerisi" olarak "Facebook olmadan Tinder login" seçeneğini seçebilirsiniz. Çok sayıda kitleye bu öneri getiriyorsa, Tinder yakında oturum açma hesaplarındaki kısıtlamaları kaldırmaya karar verebilir.

Son söz:

En son hileler ve ipuçlarını almak için stemizi ziyaret etmeye devam edin.
Bunu birkaç kez makalede söyledik ve tekrar edeceğiz - Tinder'in söz konusu olduğu sürece Facebook oturumunu atlamak için gerçek bir çözüm bulunmuyor. Ancak, endişelerinize bağlı olarak, yukarıda adı geçen geçici çözümlerden birini veya birkaçını kullanabilirsiniz. Sonunda, Tinder'in Facebook yayınınıza hiç bir şey göndermeyeceğini veya izniniz olmadan herhangi bir bilgiyi paylaşmayacağını bilmelisiniz. Görünürlüğünüzü sınırladığınız sürece, gidebilirsiniz!

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!