Facetime Yerine Grup Video Görüşmeleri için Ne Kullanılabilir?

Facetime Yerine Grup Video Görüşmeleri için Ne Kullanılabilir?

/ Okuma süresi: 7 dk, 0 sn / Yorum (0)
A A A

Facetime çok sezgisel ve dev grup çağrılarına sahip olmak, aktif sosyal ve iş konferansı çağrıları için uygulamayı çok daha cazip hale getirecek. Buna rağmen, iPhone veya Mac'inizde grup görüntülü görüşmeleri yapmak için kullanabileceğiniz bir dizi uygulama ve hizmet var. Aşağıda, bunun için en iyi seçenekler yer alıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Apple, iOS 12 ve MacOS Mojave ile bu sonbaharda gelmesi beklenen temel FaceTime özelliklerinden birini tanıttı: grup görüntülü sohbet. Telefonlarınız ve dizüstü bilgisayarlarınız aracılığıyla 31 arkadaşa kadar iletişim kurmanızı sağlayan özellik, daha sonraki bir tarihte lanse edilecek. O tarihe kadar en iyi grup sohbeti uygulamalarına bir göz atalım.

Facebook Messenger (WebiOSAndroid)
Maksimum arayan sayısı: 50 (bir seferde altı ekran)

Facebook Messenger uygulamasına sahipseniz, zaten en evrensel görüntülü sohbet uygulamalarından birine sahip olursunuz. Facebook üzerinden arama yapmak istediğiniz kişilere zaten iyi bir şans verdiğiniz için, hemen hemen herkesin kullandığı platformlar arası bir uygulamada bu kolay bir yoldur. Başlamak için Messenger'da bir grup sohbeti oluşturun ve grup metin sohbetini bir grup görüntülü sohbete dönüştürmek için kamera simgesini tıklayın.

Messenger kullanımı kolaydır, ancak mükemmel değildir. Servis, tek bir video görüşmesinde 50 kişiye kadar destekler, ancak Messenger, yalnızca şu anda konuşan kişi dahil altı ekranı gösterir, böylece tek bir dev görüntülü sohbetin görkemli doğası ekranınıza gelmez.

Google Hangouts (WebiOSAndroid)
Maksimum arayan sayısı: 25 (bir seferde 10 ekran)

Hangouts, sıradan grup görüntülü görüşmeleri yapmak isteyen kişiler için görüntülü sohbet hizmetidir. Facebook Messenger gibi, Hangouts'un bir çok insanda Google hesaplarına sahip olması ve hizmetin bir süredir var olması nedeniyle bir avantajı vardır. Bu nedenle, kullanıcıların buna aşina olma ihtimali çok yüksektir.

Hangouts'u diğer büyük görüntülü görüşme hizmetlerinin çoğundan ayıran bir şey, ekranınızı ücretsiz olarak paylaşmanızdır. (Skype ve Facebook, işletmeler için ücretli hizmetlerin arkasına saklar). Google'ın Facebook'tan sahip olduğu bir başka avantaj — Hangouts, arayan kişi de dahil olmak üzere, her seferinde ekranda 10'a kadar katılımcı gösterir.

Skype (WebWindowsMaciOSAndroid)
Maksimum arayan sayısı: 25 (bir seferde 10 ekran)

Skype, görüntülü sohbet hayranları için uzun süredir varolan başka bir uygulama, aynı zamanda mevcut arayan da dahil olmak üzere 10 kişiyi gösteren, en fazla 25 kişi için Grup görüntülü görüşme sunuyor. Messenger ve Hangouts gibi, kolayca bir düğmeye basarak bir görüntülü görüşme içine herhangi bir Grup sohbet geçiş yapabilirsiniz.
Bir çok insanın Skype'a erişimi var - tüm Windows 10 PC'leri ve çoğu Microsoft Office 365 sürümü ile birlikte geliyor, ancak bazı garip kısıtlamalarla birlikte geliyor. Skype, görüntülü sohbeti çağrı başına dört saate kadar sınırlandırır ve kullanımınızı ayda 100 saat ve günde 10 saat ile sınırlar. Onun ötesinde,
Skype’ın iş ve verimlilik ile olan ilişkisi her zaman hizmet listesinden bu listedeki birçok hizmetten daha “resmi” bir duygu bırakmıştır. Skype'ta, Hangouts veya Messenger'da olduğu gibi bir sohbet ayarlamak gerçekten kolay olsa da, dijital yaşamınızın diğer yönleri dışında, özel bir uygulamaya geçme eylemi,
ekstra bir adım gibi geliyor. Bu, aramanızın niteliğine bağlı olarak iyi bir şey olabilir.

Snapchat (iOSAndroid)
Maksimum arayan sayısı: 16

Geçici fotoğraf paylaşım hizmeti bu yılın başlarında grup görüntülü görüşmeleri ekledi. Facebook Messenger ve Hangouts gibi, yalnızca bir grup sohbeti yapmanız ve ardından bir video görüşmesi başlatmak için bir düğmeye basmanız yeterlidir. Snapchat, son iki hizmet gibi büyük sohbetleri desteklemez - yalnızca en fazla 16 katılımcıyla birlikte - ancak tüm AR filtrelerine ve Snapchat’ın diğer bölümlerini kullanırken sahip olduğunuz diğer eğlenceli özelliklere sahiptir

Discord (Mac/Windows/LinuxiOSAndroid)
Maksimum arayan sayısı: 10

Göreceli bir yeni oyuncu, oyun merkezli sohbet uygulaması Discord öncelikle sesli ve yazılı sohbet için kullanılır, ancak 10 kişiye kadar görüntülü görüşme desteği sunar. Bu özellik bir süredir sadece masaüstü bilgisayarlarda ve dizüstü bilgisayarlarda mevcuttu, ancak bu ay sadece iOS ve Android'de kullanıma sunuldu!

Discord, ekran paylaşımı sunan Google Hangouts'un yanı sıra listemizdeki tek hizmettir (yalnızca PC ve Mac'te değil, mobil cihazlarda).

Houseparty (MaciOSAndroid)
Maksimum arayan sayısı: 8

Meerkat'ı hatırla? 2015'te bir dakika için canlı bir video yayın hizmetiydi. Aylar içinde Twitter, canlı video platformu Periscope ile şirketin alanını kaptı, bu yüzden Meerkat yön değiştirdi ve insanların “takılmak” için kullanabileceği bir görüntülü sohbet uygulaması olan Houseparty'yi yaptı. Öncelikle iOS ve Android için üretilmiştir. Normal video görüşmeleri yapmak için kullanabilirsiniz.

Instagram (iOSAndroid)
Maksimum arayan sayısı: 4

Instagram'da mesajlaşma giderek popüler hale geldi - Facebook Messenger'dan daha basit ve ayrı bir uygulama gerektirmiyor - bu yüzden bu sıradan bir sohbet için iyi bir yer olabilir. Instagram, görüntülü sohbet söz konusu olduğunda ilginç bir özelliik ekler: Arama sırasında Instagram feed'inizde kesintisiz olarak gezinebilirsiniz.

WhatsApp (Mac/WindowsiOSAndroid)
Maksimum arayan sayısı: 4

WhatsApp, Facebook’un diğer popüler doğrudan mesajlaşma servisi, ayrıca görüntülü görüşmeye en fazla dört kişinin girmesine izin verir. WhatsApp Messenger, Hangouts veya Skype gibi daha büyük bir hizmet kümesine entegre değildir, çok sayıda arayanı desteklemez veya herhangi bir ekran paylaşımı sunmaz: muhtemelen listemizdeki herhangi bir seçeneğin en büyüğüdür, ancak, Whatsapp'ın öne çıkmasını sağlayan bir özellik var (Ocak ayından itibaren 1,5 milyardan fazla kullanıcıya sahip olmaktan başka): WhatsApp, tüm video çağrılarının metin mesajlaşma gibi uçtan uca şifrelemeye sahip olduğunu iddia ediyor. Facetime'ın dahili şifrelemesi Apple'ın grup görüntülü sohbeti için neden heyecanlandığınızın bir parçasıysa, sizi burada tutmak için güvenli bir seçenek vardır.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 229 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Facetime Yerine Grup Video Görüşmeleri için Ne Kullanılabilir? konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Facetime Yerine Grup Video Görüşmeleri için Ne Kullanılabilir? ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Facetime Yerine Grup Video Görüşmeleri için Ne Kullanılabilir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.