Ogznet.com
Fastboot Ne Demek? Fastboot Modu Nasıl Açılır? Paylaş:

Fastboot Ne Demek? Fastboot Modu Nasıl Açılır?

Fastboot Ne Demek? Fastboot Modu Nasıl Açılır?

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

21. yüzyıl ile birlikte hayatımıza giren terimlerden birisi de akıllı telefonlarımız ile ilgili olan Fastboot terimi. Peki, Fastboot ne demek? “Fastboot Modu” olarak geçen fastboot, bilgisayar ile Android sisteminde düzenlemeler yapmamızı sağlayan DOS komut sistemi benzeri bir protokoldür. Fastboot modu sistem dosyalarında arıza durumunda veya değişiklik gerektiğinde düzenlemeler yapılmasını sağlamaktadır.

Fastboot Moduna nasıl girilir?

Peki, Fastboot moduna nasıl girilir? Fastboot moduna girmek için her telefonda farklı işlemler kullanılmaktadır.

Samsung marka akıllı telefonlarda Fastboot Modu nasıl açılır?

Samsung telefonlarda Fastboot moduna nasıl girilir sorusunun cevabı ise modelden modele değişmektedir. Home tuşu bulunan Samsung modellerinde Güç + Ses Kısma + Home tuşlarına basılı tutmak sonucunda Fastboot modeye girilmektedir. Home tuşu olmayan modellerinde ise sadece Güç + Ses kısma tuşlarına basılı tutulması gerekmektedir.

Xiaomi marka akıllı telefonlarda Fastboot Modu nasıl açılır?

Uygun fiyatlı telefon modelleri ile oldukça fazla kişi tarafından ülkemizde de tercih edilen Xiaomi marka akıllı telefon modellerinde Güç + Ses Açma tuşlarına basılı tutarak Fastboot moduna girilmektedir. Bazı Xiaomi modellerinde ses açma tuşu yerine Ses Kısma tuşu kullanılmaktadır.

Huawei marka akıllı telefonlarda Fastboot Modu nasıl açılır?

Ülkemizde çokça sevilen fakat ABD ile yaşadığı problemlerden sonra popülerliği düşen Huawei marka akıllı telefonlarda Fastboot Modunu açmak oldukça basit. Huawei marka akıllı telefon modellerinde Güç + Ses Açma tuşlarına basılı tutmak sonucunda Fastboot modeye girilmektedir. Eski Huawei marka akıllı telefonlarda ise Güç + Ses kısma kombinasyonu kullanımdadır.

LG marka akıllı telefonlarda Fastboot Modu nasıl açılır?

Geçmişte oldukça popüler olan son dönemlerde çıkardığı telefonlarla eski günleri arayan LG’nin telefon modellerinde Fastboot moduna girmek için Güç ve Ses Açma tuşuna basılı tutmak yeterli. Ardından telefonu USB ile bilgisayara bağlayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaynak: cepmodel.com

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!