Ogznet.com

Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

02/09/2020 16:41:51
#1
İlk önce: Modem Varsayılan Şifresini Kontrol Edin
Wi-fi ağınızın hala varsayılan kullanıcı adı ve şifre kullanıyorsa, bulunması kolay olmalıdır. Modern Wi-Fi router'lar ve birçok internet servis sağlayıcısının sunduğu kombine router / modem üniteleri varsayılan bir Wi-Fi ağ adı ve şifresi ile birlikte gelir. Her yönlendiricinin genellikle rastgele olan kendi varsayılan şifresi vardır.
 
Varsayılan şifreyi bulmak için Wi-Fi yönlendiricinizi bulun ve inceleyin. Üzerinde “SSID” ile kablosuz ağ adını ve parolayı içeren bir etiket görmelisiniz. Henüz varsayılan şifreyi değiştirmediyseniz, yönlendiriciye bağlanmak için bu şifreyi kullanabilirsiniz.
 
Modemin üzerinde bir varsayılan şifre görmüyorsanız, daha fazla bilgi için modemle birlikte gelen belgelere bakmayı deneyin.
 
Windows'da Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne gidin, Wi-Fi ağınızı tıklayın ve Ağ Güvenliği Anahtarınızı görmek için Kablosuz Özellikler> Güvenlik'e gidin.
 
Mac'te, Anahtar Zinciri Erişimini açın ve Kablosuz ağ adınızı arayın.
 
Kılavuza sahip değilseniz, modem etiketinde şifre yok mu? Yönlendiricinizin şifresini sıfırlama kılavuzumuzda belirttiğimiz gibi, ortak kullanıcı adı ve şifre kombinasyonlarını (kullanıcı adı için “admin” ve şifre için “admin”) veya RouterPasswords.com'a danışarak şifreyi bulabilirsiniz.
 
Yönlendiricinize varsayılan şifreyi kullanarak bağladıktan sonra, şifrenizi değiştirdiğinizden ve şifrenizi şifrenizde sakladığınızdan emin olun.
 
Windows Üzerinden Kablosuz Ağın Şifresi Nasıl Bulunur?
Windows dizüstü veya masaüstü bilgisayardan bir Wi-Fi ağına bağlandıysanız, Windows bu Wi-Fi ağının şifresini hatırlayacaktır. Wi-Fi şifresini şu anda o Wi-Fi ağına bağlı veya daha önce bağlı olan herhangi bir Windows bilgisayarında arayabilirsiniz.
 
Şu anda Windows'da bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının şifresini aramak için Kontrol Paneli'ndeki Ağ ve Paylaşım Merkezi'ne gideceğiz. Bunu yapmanın en hızlı yolu: Görev çubuğundaki Kablosuz Ağ simgesine sağ tıklayın ve “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” a tıklayın.

Mevcut Wi-Fi bağlantısının adını tıklayın.

Görünen Wi-Fi Durumu penceresindeki “Kablosuz Özellikler” düğmesine tıklayın.
 
Gizli şifreyi görüntülemek için “Güvenlik” sekmesine tıklayın ve “Karakterleri göster” onay kutusunu etkinleştirin.
 
Windows 8 ve 10'da Diğer Wi-Fi Ağları için Şifreler Bulun
 
Windows 10 ve 8.1'de, önceki bir ağın şifresini bulmak için komut istemini kullanmanız gerekir. Başlat düğmesine sağ tıklayın ve hızlıca açmak için “Komut İstemi” ni seçin.
 
Sonra aşağıdaki komutu yazın:
 
netsh wlan show profiles
Daha önce eriştiğiniz kablosuz ağların bir listesini göreceksiniz.
 
Profillerden birinin şifresini bulmak için, aşağıdakini yazın ve profilename ile profilin adını değiştirin.
 
netsh wlan show profile name=profilename key=clear
 
Bu Wi-Fi ağının Wi-Fi şifresini bulmak için “Anahtar İçerik” satırına bakın.
 
Mac'de Geçerli veya Önceki Wi-Fi Ağları için Parola Nasıl Bulunur
Wi-Fi ağına bağlı veya önceden bağlı olan bir Mac'iniz varsa, o Mac’te de şifreye bakabilirsiniz.
 
Mac'inizdeki Wi-Fi şifresini bulmak için Spotlight arama iletişim kutusunu açmak için Command + Space tuşuna basın. Tırnak işaretleri olmadan “Keychain Access” yazın ve Keychain Access uygulamasını başlatmak için Enter tuşuna basın.
 
  • Wi-Fi ağınızın adını listede bulun, tıklayın ve ardından “bilgi” düğmesine tıklayın, pencerenin alt kısmına “i” benziyor.
  • Görüntülenen pencerede "Şifreyi Göster" onay kutusunu tıklayın.
  • Şifreye erişmek için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz gerekecektir. Bunun için bir yönetici hesabına ihtiyacınız olacak. Mac hesabınızın bir yönetici hesabı olduğunu varsayarak, hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini yazmanız yeterlidir.
 
Bunu yaptıktan sonra Mac'iniz size Wi-Fi ağının şifresini gösterecektir.
 
Root'lu Android Cihazında Wi-Fi Ağı’nın Şifresi Nasıl Bulunur?
Android veya iOS'ta bir Wi-Fi ağının şifresini ortaya çıkarmak kolay değildir, ancak bu mümkündür. Bununla birlikte, Android cihazınıza root atılması gerekir.
 
Öncelikle ES Dosya Gezgini gibi alternatif bir root dosya gezgini indirin. Uygulamayı başlatın ve sol üstteki menü düğmesine dokunun. Aşağı kaydırın ve “Root Gezgini” anahtarını “Açık” konumuna kaydırın.
 
  • İstendiğinde root kullanıcı erişimine izin verin.
  • Ardından, soldaki menüden Yerel> Cihaz'a gidin.
  • Oradan, data/misc/wifi gidin ve dosya gezgininin metin / HTML görüntüleyicisinde wpa_supplicant.conf dosyasını açın.
  • Şifreyi bulmak için aşağı kaydırın veya SSID'yi arayın. “psk” teriminin yanında.
admin by ogznet