Ogznet.com

Sosyal Medya hesaplarınızdan uzaktan çıkış nasıl yapılır?

02/09/2020 16:44:30
#1
Sosyal medya hesaplarınızda oturum açmış bir cihazdan çıkış yapmanın en kesin yolu şifrenizi değiştirmektir. Henüz şifrenizi değiştirmek istemiyorsanız, bir kaç sosyal medya sitesi de bir düğmeyi tıklatarak herhangi bir oturumdan uzaktan çıkmayı kolaylaştırır.
 
Facebook'ta Uzaktan Oturum Kapatma
Başka birinin Facebook hesabınızı kullanmasından endişe ediyorsanız, aşağıdakileri yaparak herhangi bir Facebook etkin oturumundan çıkış yapabilirsiniz:
  • Ayarlar> Güvenlik ve Giriş'e gidin.
  • Giriş Yaptığınız Yer altında, Facebook’a giriş yaptığınız tüm cihazların bir listesini görecek. Bilgiler yer, zaman, cihaz türü ve tarayıcıyı içerir.
  • Kaldırmak istediğiniz cihazın yanındaki üç nokta düğmesini tıklayın ve Çıkış'ı tıklayın. Tüm oturumlardan çıkmak istiyorsanız, listenin sonuna kadar aşağıya doğru ilerleyin (Daha Fazla Bkz. Seçeneğini tıklamanız gerekebilir) ve Tüm oturumlardan çık'ı tıklatın.
Facebook ayrıca hesabınızın güvenli olduğundan emin olmanın bir yolunu sunar. Üç nokta düğmesini tıklatıp (Hayır) seçeneğini tıkladığınızda, site, şifrenizi değiştirmek ve yaptığınız değişikliklerin olup olmadığını görmek için son etkinliğinizi incelemenize izin vermek de dahil olmak üzere hesabınızı daha iyi güvenceye almak için bir dizi adımda size rehberlik edecektir.
 
LinkedIn'de Uzaktan Oturum Kapatma
LinkedIn de tüm aktif oturumları görmeyi ve oturumu kapatmayı kolaylaştırır:
  • Profil resminizi tıklayın ve Ayarlar ve Gizlilik'e gidin.
  • Açılan ilk sekmede, Oturum aç ve güvenlik altında Oturum açtığınız yerin yanındaki Değiştir'i tıklayın.
  • Bu, hesabınızın tüm aktif oturumlarını gösterecektir. Bu oturumlardan çıkış yapmak için Çıkış yap'ı tıklayın
Pinterest'ten Uzak Oturum Nasıl Uzaklaştırılır?
Sosyal Medya Hesaplarınızdan Uzaktan Nasıl Oturum Açılırsınız?
 
Pinterest'teki aktif oturumlardan çıkmak da kolay bir iştir:
  • Ayarlar'a gidin ve Güvenlik'e gidin ve Oturumları göster'i tıklayın.
  • Yer, cihaz ve tarihe göre listelenmiş mevcut ve son oturumlarınızın bir listesini görürsünüz.
  • Bu oturumlardan herhangi birinden çıkış yapmak için Etkinliği sonlandır'ı tıklayın.
Twitter'da Uzaktan Oturum Kapatma
Twitter, hesaplarınızdan uzaktan çıkış yapmak için aslında hiçbir özellik sunmuyor. Bunun yerine, herhangi bir endişeniz varsa, şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir.
 
Ancak, Ayarlar ve gizlilik> Uygulamalar'a giderek ve hesabınıza erişmek istemediğiniz uygulamalara Erişimi İptal Et'e tıklayarak çeşitli uygulamalara erişimi iptal edebilirsiniz.
 
Instagram'da Uzaktan Oturum Kapatma
Instagram, hesabınızdan uzaktan çıkmayı da mümkün kılmamaktadır. Bunun yerine şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir. Bunu, Ayarlar> Şifre'ye giderek yapabilirsiniz. Bu, ilgili e-posta hesabınıza şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı içeren bir e-posta gönderecektir. (E-postanın görünmesi biraz zaman alabilir).
 
Sosyal Medyalarınızı Korumak için Diğer Önlemler
Etkin oturumları uzaktan sona erdirmenin yanı sıra, iki faktörlü kimlik doğrulamayı, alışılmadık etkinlik bildirimlerini almayı, uygulamalara erişimi iptal etmeyi ve sosyal oturum açmalarınızı kontrol etmeyi dikkate almaya değer başka birçok güvenlik önlemi vardır.
admin by ogznet