Ogznet.com

Bing, yeni Bing Web Yöneticisi Araçları'nda Site Gezgini'ni yeniledi

17/10/2020 13:28:50
#1
Bu araç, SEO ile ilgilenen kişilere siteleri hakkında bilgi verir ve ardından tıklamalar, gösterimler, bağlantılar, hatalar, uyarılar, indeksleme sorunları ve çok daha fazlası hakkında size daha fazla veri sunar.

bing site explorer


Bing Site Explorer, Microsoft Bing'in sitenizi nasıl gördüğünü gösterir. İndeksleme sırasında Bing'in web'de nasıl gördüğünü size gösterecektir. Bu, yönlendirmeleri, bozuk bağlantıları ve robots.txt tarafından engellenen URL'leri içerir.

Microsoft, Bing'in tüm bu bilgileri "bir dosya gezgini gibi" düzenlediğini söyledi. Bu, arayüzü bir gezinme klasörü gibi ayırmanıza olanak tanır, böylece sitenizi kendi dahili yapısına göre anlayabilir ve sitenizin hatalarını ayıklayabilirsiniz.

Tıklamaları, gösterimleri, backlink sayılarını ve daha fazlasını görebilirsiniz. Ayrıca araç içinde indeksleme talebinde bulunabilir ve robots.txt test aracıyla herhangi bir URL'yi test edebilirsiniz.

  • Dizine Eklendi - Bu klasörün içinde başarıyla dizine eklenen URL'lerin sayısı.
  • Hata - URL'lerin dizine eklenmemesine yol açan kritik tarama hataları.
  • Uyarı - Bunlar, yönerge sorunları, geçici tarama sorunları veya izin verilmeyen robots.txt gibi URL'leri içerebilir. Web yöneticileri, bu sayılarda bir artış / azalma olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmelidir.
  • Hariç tutulan - spam ihlalleri, düşük sıralama vb. içeren URL'ler.

SEO ile ilgilenen web yöneticileri, arama motorlarının web sitelerini nasıl taradığını, dizine eklediğini ve kategorize ettiğini önemsemelidir. Bu araç, Microsoft Bing'in bunu nasıl yaptığı hakkında bilgi verir ve ardından size tıklamalar, gösterimler, bağlantılar, hatalar, uyarılar, indeksleme sorunları ve çok daha fazlası hakkında daha fazla veri sağlar.

Bu yenilenmiş Bing Site Gezgini aracını keşfetmeye değer. Buna bing.com/webmasters/siteexplorer adresinden erişebilirsiniz.

admin by ogznet