Ogznet.com

Windows için En İyi Ebeveyn Kontrol Programları

07/11/2020 14:44:13
#1

Çocuklarınızı internetin karanlık yüzünden ve uygunsuz içeriklerinden korumak için kullanabileceğiniz en iyi ebeveyn kontrol programları.

1. Windows Kullanıcı Hesapları

Windows 10'da ebeveyn kontrolü için “Çocuk Hesabı” açmak mümkündür.

Bir Çocuk Hesabı oluşturmak, hesabı Windows, Xbox ve Microsoft Mağazası dahil olmak üzere hesabın bağlı olduğu tüm hizmetlerde yönetmenize olanak tanır.

Nasıl Çocuk Hesabı oluşturacağınızı açıklamadan önce, iki önemli uyarıyı bilmeniz gerekir.

İlk olarak, Windows 10'daki kendi kullanıcı hesabınızın bir Microsoft Hesabına bağlı olması gerekir; hesabınız yerel bir hesapsa Alt Hesaplar oluşturamazsınız.

İkinci olarak, hesabı "Aileniz" içinde oluşturmanız gerekir.

Bir Çocuk Hesabı oluşturmak için Başlat> Ayarlar> Hesaplar'a gidin. Pencerenin sol tarafındaki panelde Aile ve Diğer Kullanıcılar'ı tıklayın.

Aileniz başlığı altında Bir aile üyesi ekle'yi tıklayın. Yeni bir pencere açılacaktır. Çocuk Ekle'yi seçtiğinizden emin olun. Çocuğunuzun zaten bir e-postası varsa, sağlanan alana girin.

Yoksa, Eklemek İstediğim Kişinin E-posta Adresi Yok'u tıklayın. Daha sonra yeni bir e-posta oluşturabilir veya yeni e-postayı mevcut e-postanıza kaydedebilirsiniz.

Sonraki birkaç ekranı tıkladığınızda bir onay mesajı alırsınız. Yeni hesap Aileniz altında görünecektir.

Hesabı yönetmek için Aile Ayarlarını Çevrimiçi Yönet'i tıklayın. Web sitelerini engelleme, ekran sürelerini sınırlandırma, uygulama mağazasından içerik satın alabilmeleri için hesaplarına para ekleme ve hatta çocuğunuzun ziyaret ettiği siteler hakkında haftalık raporlar alma seçenekleriniz vardır.

Yerel Windows aracından daha güçlü bir şey istiyorsanız, seçim yapabileceğiniz birçok seçeneğiniz vardır.

2. Qustodio

Qustodio, Windows 10 için tartışmasız en iyi ebeveyn kontrol programıdır. Ücretsiz ve premium sürümü vardır, ancak ücretsiz sürümü çoğu kullanıcı için yeterince kapsamlıdır.

Ücretsiz sürüm, web sitesi filtreleri, arama sonucu filtreleri, oyunlar ve uygulamalar için özelleştirilebilir zaman sınırları, çocuğunuz şüpheli içeriğe erişirse canlı bildirimler ve hatta bilgisayarda yaptıklarının bir kaydını sunar.

Qustodio'yu kullanmak basittir: web sitesinde bir hesap oluşturmanız ve uygulamayı tüm cihazlarınıza yüklemeniz yeterlidir. Daha sonra ayarları bireysel olarak web portalından yönetebilirsiniz.

Yazılım ayrıca Mac, Android, iOS ve Kindle'da da mevcuttur, yani çocuklarınız hangi cihazı kullandıklarına bakılmaksızın korunacaktır.

3. OpenDNS

Family Shield, yetişkinlere özel içeriği engellemek için önceden yapılandırılmış bir çözüm sunar. Hpme paketi daha özelleştirilebilir ve bu nedenle yeni başlayanlar için daha karmaşıktır.

İki ücretsiz hizmet yalnızca siteleri engelleyebilir ve daha fazlasını yapmasa da, cinsellik veya pornografi ile ilgili her şeye erişimi kısıtlar.

Tabii ki, DNS tabanlı bir uygulama kullanmanın güzelliği, ağ düzeyinde çalışmasıdır - DNS adresini modeminizin kontrol paneline eklemeniz yeterlidir. Ağ genelinde filtrelemek istemiyorsanız tek cihaz içinde uygulanabilir.

4. Kaspersky Safe Kids

Qustodio gibi Kaspersky Safe Kids'in hem ücretsiz hem de ücretli bir sürümü var. Ücretsiz sürümü kullanmak için yalnızca Kaspersky’nin ana sayfasında bir hesap oluşturmanız gerekir. Daha sonra uygulamayı Windows, Mac, Android ve iOS cihazlarda indirebilir ve etkinleştirebilirsiniz.

Kaspersky Total Security planınız varsa Kaspersky Safe Kids programı ücretsiz olarak dahil edilir.

5. Norton Family

Norton Family, Windows, Android ve iOS için birinci sınıf bir ebeveyn kontrol programıdır.

Uygulamanın bazı temel özellikleri arasında web denetimi, zaman denetimi, arama denetimi, video denetimi, çocuklarınızın etkinliği hakkında haftalık ve aylık raporlar ve bir ebeveynin bir çocuğun cihazını kendi uygulamalarından kilitlemesini sağlayan anlık kilit bulunur.

Norton Family ayrıca erişim isteklerini de destekler. Bir çocuk bir uygulamanın veya sitenin gereksiz yere engellendiğini düşünüyorsa sizden uygulamayı beyaz listeye eklemenizi isteyebilir.

Mac sürümü yoktur ve ücretlidir.

6. Kidlogger

Kidlogger bilgisayar ve cep telefonu kullanıcı etkinliği hakkında bilgi toplar, verimlilik üzerine analiz ve raporlar yapıp, çevrimiçi görüntülemek için uygun hale getirir.

  • Çocuğunuzun bilgisayar başında ne kadar çalıştığını gösterir.
  • En sık kullanılan uygulama ve en çok ziyaret edilen  web sitelerin listesini oluştutur (Windows, MAC, Android)
  • Çalışma süresi verimliliğini takip eder.
  • Telefondaki en çok kullanılan kişi isimlerini gösterir. (Aramalar, SMS, chat) (Android)
  • Kidlogger bir şirketin çalışanlarını gözetlemek için de kullanılabilir (yazılı ve imzalı izin gerekiyor)
  • Telefon koordinatlarını gözetler (Android, iPhone)
  • Bilgisayar ya da telefonu uzaktan takip eder (Windows, MAC, Android)

Windows'a ek olarak, uygulama Mac, iOS ve Android'de de mevcuttur.

7. Spyrix Personal Monitor

Spyrix, en iyi Windows 10 ebeveyn kontrol programıdır ve ayrıca güçlü bir uzaktan izleme uygulamasıdır. Program çocuklar ve çalışanların izlenmesi için tasarlanmıştır.

Bir keylogger, canlı ekran görüntüleme, uzaktan ekran görüntüleri, mikrofon gözetimi, web kamerası gözetimi, arama motoru izleme, URL günlüğü, pano kontrolü, uyarılar, analitik ve çok daha fazlasını sunar.

Spyrix Personal Monitor, kullanıcı etkinliğinin tam ve ayrıntılı uzaktan izlenmesi için güçlü ve çok işlevli bir programdır. Bilgisayar kullanıcıları tarafından algılanmaz. Program, ebeveyn kontrolü ve çalışanları kontrol etmek için mükemmeldir.

admin by ogznet