Ogznet.com

En iyi ücretsiz stok fotoğraf siteleri

10/11/2020 16:19:25
#1
Görsel çalışmalarınız veya web sitenize eklemek için ücretsiz stok fotoğraf arıyorsanız, bu 15 site aradığınız resmi bulmanıza yardımcı olacaktır. İşiniz ne olursa olsun, en iyi stok fotoğraf siteleri listesi, telifsiz resimlere her zaman erişmenizi sağlayacaktır.
 

1. Freerange

Freerange, üye olduktan sonra, binlerce yüksek çözünürlüklü stok fotoğrafı ücretsiz olarak size sunar. Web sitesindeki tüm resimler kişisel veya ticari projeler için kullanılabilir. Freerange, fotoğrafçılar için Google AdSense gelir paylaşımı da sunar.

Binlerce benzersiz görüntüye ek olarak, sitede çoğu doğru anahtar kelime ve açıklaması bulunan yaklaşık 20.000 CC0 lisansına sahip fotoğraf da bulunmaktadır.

2. Unsplash

Unsplash, ücretsiz stok fotoğraflar sağlamanın yanı sıra, Unsplash ayrıca MadeWith bölümü ile kullanıcılar tarafından yapılan grafik tasarım çalışmalarını da sergiliyor.

Unsplash, şu anda en iyi telif hakkı olmayan fotoğraf indirme sitelerinden biridir.

3. Pexels

Pexels, 2015 yılından bu yana saygın bir stok fotoğraf sitesidir. Milyonlarca tasarımcıya, yazara, sanatçıya, programcıya ve diğer içerik oluşturucuya özgürce kullanabilecekleri harika fotoğraflara erişmelerine yardımcı olur.

Pexels, yalnızca Pexels web sitesinde bulunan resimleri göstermediği için de benzersizdir. Ayrıca, Little Visuals gibi diğer yüksek kaliteli web sitelerindeki görüntüleri dış kaynaktan temin eder.

Hepsinden iyisi, Pexels mevcut en yüksek kalitede görüntüler sağlamak için görüntülerini tarar. Siteden telif hakkı bulunmayan stok videolarını da indirebileceğinizi unutmayın.

4. Flickr

Flickr, yüksek kaliteli ücretsiz görüntülerden oluşan kapsamlı bir kütüphaneye sahiptir.

Flickr, uzun zamandır yayında olan internetteki en büyük görüntü kütüphanelerinden biridir. Milyonlarca yüksek kaliteli ücretsiz resimle, her zaman yeni bir stok fotoğraf elde edersiniz.

5. Life of Pix

Life of Pix'ta bulunan güzel, telif hakkı olmayan resimler arasında gezinerek saatler geçirebilirsiniz.

Montreal'deki LEEROY reklam ajansı tarafından oluşturulan Life of Pix, kamuya açık, ücretsiz bir stok fotoğraf sitesi. Daha da iyisi, Life of Vids web sitesi, ücretsiz olarak kullanılabilen daha da etkileyici stok video görüntüleri içeriyor.

6. StockSnap

StockSnap mükemmel ve kapsamlı bir ücretsiz stok fotoğraf kütüphanesi sunar. Haftalık yüzlerce yüksek kaliteli fotoğraf ekleyerek StockSnap her zaman yenilenir.

StockSnap'taki her bir resim kullanmanız için ücretsizdir.

7. Pixabay

Pixabay, diğer resim barındırma sitelerinden resimleri entegre eden başka bir resim deposudur. Kendi kişisel veya ticari kullanımınız için en iyi ücretsiz stok görüntülerini toplamaya çalışır.

Pixabay ayrıca, kullanıcıların görüntüleri çekmek için kullanılan kameraya göre keşfetmelerini sağlayan “kamera aramasına” kolay erişim sağlar. Bu hem yeni başlayanlar hem de profesyonel fotoğrafçılar için harika bir kaynaktır.

8. Wikimedia

Wikimedia, yemyeşil manzaralardan tarihi olaylara kadar her şeyi kapsayan gerçekten çarpıcı bir fotoğraf kütüphanesidir.

Videolar ve sesler de dahil olmak üzere 34 milyondan fazla serbestçe kullanılabilen medyayı bir araya getiren Wikimedia, grafik tasarımcıları, fotoğrafçılar ve ücretsiz, yüksek kaliteli görüntüler arayan sanatçılar için bulunmaz bir kaynaktır.

9. Burst

Unsplash ile aynı şekilde, Burst sadece keşfetmek için şık bir arayüz sağlamakla kalmaz, aynı zamanda aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli resim ve kategori sunar.

Daha da iyisi, bir web sitesine görüntü ekleyip eklemediğinize veya grafik tasarım için görüntü kullanıp kullanmadığınıza bağlı olarak hem düşük hem de yüksek kaliteli görüntüler sağlar.

Ücretsiz yüksek kaliteli görüntülerin geniş bir kütüphanesine ihtiyacınız varsa, hemen Burst'u yer imlerine ekleyin.

10. KaboomPics

KaboomPics, kullanıcı arayüzü tasarımından yıldız görüntülerine kadar, ihtiyacınız olan tüm görüntüleri bulacaksınız.

KaboomPics, görüntüler için hem renk seçici arama motoru hem de renk paletleri içerir.

Fotoğraf çekimlerinden bilgilendirici blog girişlerine kadar, en etkileyici ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden biridir.

11. Vintage Stock Photos

Freerange'in arkasındaki ekip ayrıca Vintage Stock Photos adı verilen vintage görüntüler konusunda uzmanlaşmış başka bir ücretsiz site işletiyor. İçerik daha önce ödeme gerektiriyordu, ancak şimdi binlerce dolar değerinde kaliteli vintage fotoğraflar bulabilirsiniz.

Vintage Stock Photos katalogda gezinirken ciddi zaman kaybedebileceğiniz başka bir sitedir. Telif hakkı içermeyen görüntüler yelpazesi, onlarca yılı kapsar.

12. Gratisography

İlginç ve ücretsiz yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafa mı ihtiyacınız var? O zaman Gratisography tam size göre.

Site, bir sonraki projenizde benzersiz bir görsel kullanmanız için telif hakkı olmayan görüntüler sunuyor.

13. Libreshot

Libreshot, biraz sıra dışı ücretsiz stok fotoğrafçılığı için başka bir kullanışlı kaynaktır. Sitedeki her içerik, sahibi Martin Vorel'in eseridir.

Vorel, parlak fotoğraflarını dünyanın dört bir yanından Libreshot'a yükleyerek ücretsiz olarak kullanmanıza izin veriyor. Yalnızca fotoğraflarından birini kullanırsanız, siteye bir bağlantı eklemenizi ister.

14. Negative Space

Negative Space, kapsamlı bir dizi kategoriyi kapsayan binlerce güzel telifsiz fotoğraf sunar. Telif hakkı olmayan diğer en iyi resim sitelerinden bazıları gibi, Negative Space, belirli bir arama terimi veya kategorisi yerine, istediğiniz resmin rengini kullanarak arayabilirsiniz. Her zaman yeni ücretsiz görüntüler eklenir.

15. Reshot

Telifsiz görüntüler için son seçeneğiniz mükemmel bir alternatif olan Reshot. Gerçekten benzersiz stok fotoğraflar istiyorsanız, Reshot en iyi seçeneklerinizden biridir.

Reshot'ta sergilenen fotoğraf standardı çok yüksektir ve bu da çalışmanıza yansıyacaktır.

admin by ogznet