Ogznet.com
Mobil Fotoğrafçılık için En İyi 5 Fotoğraf Uygulaması Paylaş:

Mobil Fotoğrafçılık için En İyi 5 Fotoğraf Uygulaması

Mobil Fotoğrafçılık için En İyi 5 Fotoğraf Uygulaması

iPhone ve Android için en iyi fotoğraf uygulamaları burada. Cep telefonlarında bulunan Portre modu ve HDR gibi birden fazla lens ve özellik sayesinde, artık daha dikkat çekici fotoğraflar çekebilirsiniz. Ancak fotoğrafçılığınızı ileri bir seviyeye taşımak istiyorsanız, bu mobil fotoğrafçılık uygulamalarını deneyebilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

1. ‎Halide Mark II - Pro Camera

Halide Mark II, standart iPhone kamera uygulamasının yerine kullanılabilir. RAW, JPEG ve HEIC görüntü formatlarını destekler. Galeri veya başka bir uygulama kullanılarak çekilenler de dahil olmak üzere cihazınızdaki tüm fotoğrafları görüntüler.

Pozlamayı ve manuel netlemeyi hızlıca kaydırarak değiştirmek için Halide'deki hareketleri kullanın. Halide’nin profesyonel araçları arasında histogramlar, uyarlanabilir seviye ızgarası, manuel derinlik yakalama ve desteklenen telefonlarda RAW desteği bulunmaktadır. Uygulamayı ihtiyaçlarınıza göre uyarlamak için kontrolleri özelleştirebilirsiniz.

Halide’nin Depth olarak adlandırılan portre modu, sürekli olarak daha doğal görünen bokeh efektleri üretir.

iPhone XR'deki stok kamera uygulamasının portre modu yalnızca bir kişinin yüzü fotoğraf alanında olduğunda çalışır, iPhone XR'da yüklü Halide kamera uygulamasında ise insan veya nesneler için Derinlik modunu destekler.

Poz ve odak noktasını bir dokunuşla ayarlayabilirsiniz, ancak pozlama düzeylerini kolayca değiştirmenize ve çekim yapmadan önce görüntünün hangi bölümlerinin odakta olduğunu görmenize izin veren daha ayrıntılı kontroller de mevcuttur.

Son olarak, Halide kısa bir süre önce Siri sesli komutunu kullanarak resim çekmenizi veya uygulamayı Derinlik modunda başlatmanızı sağlayan Kısayollar desteği de ekledi.

2. ‎Hydra › Mükemmel Fotoğrafçılık

Hydra, yenilikçi fotoğraf çekme teknolojisi sunar ve en zor ışık koşullarında bile birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize izin verir. Bu da onu iOS Kamera uygulaması için iyi bir alternatif yapar.

Hydra, bir kerede 60 görüntüye kadar fotoğraf çekerek daha yüksek ayrıntılarla daha yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekmenize izin verir. Düşük ışık koşulları veya ayrıntıların gerçekten önemli olduğu çekimler için çok iyi iPhone fotoğraf çekme programıdır.

Baskı için fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, Hydra mutlaka sahip olunması gereken bir uygulamadır. Bir dizi görüntü yakalar, sonra otomatik olarak birleştirir. Bu işlem fotoğraf çekmek için birkaç saniye daha gerektirse de, ayrıntı açısından 32 megapiksele kadar zengin çözünürlüklü resimler sağlar.

Hydra ayrıca bir HDR moduna ve maksimum 12 megapikselde görüntü oluşturmak için düşük ışık moduna sahiptir. HDR daha canlı renkler ve daha fazla kontrastlı fotoğraflar üretir, Lo-Light ise daha az gürültülü fotoğraflar oluşturur.

İlginizi çekebilir

Android İçin En İyi Analog Fotoğrafçılık Uygulamaları

Otantik film, Instagram'da giderek daha popüler hale gelen bir tarzdır. Eski görünüyor ve eski moda gibi hissettiriyor. Stil, çeşitli şeylerden oluşuyor; daha p..

3. Snapseed

Snapseed, Google tarafından geliştirilmiş eksiksiz ve profesyonel bir fotoğraf düzenleyicidir. Snapseed, normalde bir bilgisayar programından beklediğiniz bir dizi özellik sunar. Birçok araçla, fotoğraflarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir görüntüyü açar açmaz, uygulama birkaç dokunuşla uygulayabileceğiniz bir dizi önceden tanımlanmış filtreler ve ayarlar sunar.

Snapseed'in diğer görüntü düzenleme uygulamalarından ayrıldığı nokta, Portre ve Head Pose modlarıdır. Portre, gözlerinizi vurgulamak ve cildi yumuşatmak için seçenekler sunarken, Head Pose bir kişinin yüzünü dört noktalı bir eksende kaydırmanıza izin verir.

Temel olarak aşağıdaki özelliklere sahiptir;

  • İyileştirme, Fırça, Yapı, HDR, Perspektif de dahil 29 Araç ve Filtre
  • JPG ve RAW dosyalarını açar
  • Kişisel görünümlerinizi kaydedip daha sonra yeni fotoğraflara uygulayabilirsiniz
  • Seçmeli filtre fırçası
  • Tüm stillerde ince ve hassas denetimle ince ayar yapılabilir
  • Snapseed ve genel olarak fotoğrafçılıkla ilgili ipuçları ile püf noktaları içeren eğitici kartlar

4. 1967: Retro Filtreler ve Efektler

1967, basit bir düzende iyi görünümlü filtreler sunar. İstediğiniz filtreyi bulduktan sonra, birkaç dokunuşla uygulayabilir, ardından galeriye kaydedebilir veya doğrudan Instagram, Facebook veya Tumblr ile paylaşabilirsiniz. Uygulamanın minimalist arayüzü ve 200'den fazla filtre sunar.

Kırpma aracının kullanımı da basittir ve resimleriniz için bir dizi dikey ve yatay düzen sunar.

Tüm filtrelere erişmek için, yedi günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut olsa da, yıllık bir aboneliğe kaydolmanız gerekir. 1967'yi abonelik olmadan kullanmak, reklamlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

5. Unfold - Instagram Hikaye Şablonları

Unfold, Instagram hikayeleri paylaşmayı sevenler için harika bir araçtır. Bu uygulamadaki şablonlarla birbirinden güzel hikayeler oluşturun. Unfold, Instagram, Snapchat ve daha fazlası için iyi görünümlü Hikayeler oluşturmak için mükemmel bir araçtır. Fotoğraflarınızı sergileyen Hikayeler oluşturmak için 150'den fazla şablon sunar.

Gelişmiş metin araçları ile yeni yazı tiplerini keşfedin. Arka plan renkleri, çıkartmalar ve daha birçok özellik ile yaratıcılığınızı gösterin. Instagram, Snapchat, WhatsApp, Facebook, Pinterest ve diğer uygulamalarda çalışmalarınızı paylaşın. Uygulama, size ücretsiz şablonlar koleksiyonu sunarak premium koleksiyon satın almadan denemezi sağlar.

Unfold Camera ile kullanacağınız içeriği yakalayın ve bunu 10 adet filtre ve efekt ile düzenleyin. Diğer platformlarda kusursuz bir şekilde paylaşabilmek için hikâyelerinizi yüksek çözünürlükte dışa aktarın.

Unfold ayrıca kullanımı kolay, çeşitli yazı tipi ve renkler sunan çok iyi metin araçları sunar. Ayrıca sürükleyip sıkıştırarak da metni yeniden boyutlandırabilir ve yerleştirebilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!