Ogznet.com
Fotoğraf Üzerine Yazı Yazmak İçin En İyi 5 Uygulama Paylaş:

Fotoğraf Üzerine Yazı Yazmak İçin En İyi 5 Uygulama

Fotoğraf Üzerine Yazı Yazmak İçin En İyi 5 Uygulama

Bir resmin bin kelimeye değer olduğunu söylüyorlar. Bununla birlikte, bazen tüm anlamı aktarmak için bir resimden biraz daha fazlasına ihtiyaç duyarız. Genellikle esprili bir resim yazısı görüntüyü tamamlarken, diğer zamanlarda bir resmin sadece akılda kalıcı bir yazıdan daha fazlasına ihtiyacı vardır.

Evet, uzun ve hatta sıkıcı altyazıları okumak zorunda kalmadan tüm hikayeyi anlatan düzgün bir metin içeren bu güzel görüntülerden bahsediyorum. Ayrıca, takipçilerinizle paylaşmak için yeni bir gönderi yelpazesine sahip olursunuz.

Bu yayında bugün, hem Android hem de iOS için beş uygulama derledik, sizin Insta durumları için metin ile muhteşem görüntüler oluşturmanıza yardımcı olacak. Başlayalım!

1. CANVA (iOS ve Android)

Resim üzerine tırnak içinde kısa bir yazı yazmak denince aklıma gelen ilk isimlerden biri de Canva. Geçtiğimiz yıla kadar Canva bir çevrimiçi araçtı, ancak 2017'de bu uygulama hem iOS hem de Android platformunda kullanılmaya başlandı.
Bu uygulama hem ücretsiz hem de ücretli olarak önceden yüklenmiş şablonlara sahiptir. Tek yapmanız gereken bir şablon seçmek, metni yazmak ve resminizi kaydetmektir. Keşfe çıkmak isteyenler için Canva'nın birçok ek seçeneği var.

Yazı tipi ve yazı rengini değiştirerek ek grafikler ve resimler seçmeye kadar - Canva hepsini yapmanıza izin verir. Söz değil, bir profesyonel gibi metin katmanı sağlar.

En iyi bulduğum özellik, onlarca ve yüzlerce farklı şablona göz atmak yerine, bir tema aramanızdır. Ayrıca, bazı alıntılar çok güzel, bazı küçük değişiklikler ile bunları kolayca kullanabilirsiniz. Ve evet, Canva, kendi resimlerinizi de yüklemenize izin veriyor.

Uygulama ücretsizdir, ancak bazı şablonlar için ödeme yapmanız gerekebilir. Ayrıca, reklamda yok, bu da onu daha da harika kılıyor.

  • Android için Canva'yı indirin
  • iOS için Canva'yı indirin

2. QUOTES CREATOR (Android)

Listemizdeki bir sonraki uygulama, Quotes Creator. Canva'ya benzer bu uygulama çok sayıda önceden yüklenmiş şablon ve yazı tipi arasından seçim yapmanızı sağlar. Söylemeye gerek yok, bu uygulama aynı zamanda kendi resimlerinizi galeriden yüklemenizi sağlar.

Canva'dan farklı olan nokta, kendi işaret ve sözlerinizi koymak zorunda olmanız ve şablonların sayısının oldukça sınırlı olmasıdır. Ancak, bu uygulamayı denemek için sizi durdurmama izin verin.

Quotes Creator, metin rengini, yazı tipi hizalamasını, yazı tipi boyutunu vb. seçerek resim özelleştirmek için bir sürü aracı vardır. Uygulama basit ve kullanımı kolaydır. Tek sorun, uygulamanız yüklediğiniz resimlerde bile kendi filigranlarını uygulamaktadır.

3. TEXTGRAM (Android)

Değişik Instagram sözleri oluşturmak için süssüz bir uygulaması arıyorsanız, Textgram size uyacak. Bu uygulama Canva ve Quotes Creator tarzından yoksun ama yazı, renk, metin katmanlama, vb için tüm önemli araçlara sahiptir.

Resim kütüphanesi çok büyük değil. İyi olan, kendi resimlerinizi kullanabilmeniz. Bu app sürpriz bir öğe (tahmin ettiğiniz gibi) kendi kütüphanesinden rasgele resimleri seçer.

4. IMAGEQUOTE (iOS)

ImageQuote, çok fazla şablon içermeyen basit bir uygulama ama çok çeşitli metin stilleri ile bu işi yapar. Kendi resimlerinizi her zamanki gibi kullanma yeteneği.

Bu uygulama hakkında gerçekten çok hoşuma giden şey, yukarıdaki uygulamalardan farklı olarak, burada altyazıları veya alıntıları yazmanız gerekmeyecek. Tek başına akılda kalan küçük alıntılar getiren şık bir rasgele aracı var.
Yani tek yapmanız gereken birini seçmek, sonra yazı tipini, stilleri, renkleri, vb. seçmek ve sonra Instagram üzerinde paylaşın!

5. PAINT PAPER STUDIO (iOS)

Paint Paper Studio (Boya Kağıt Stüdyosu), resimlerinize sadece bazı küçük ifadeler koymak istiyorsanız, tam size göre. Kendine ait herhangi bir şablonu yok böylece bir ek yük yüklemeniz gerekecek. Bununla birlikte, neyse, harika bir çıkartma, karalamalar ve kelime öbekleri koleksiyonu var.

Onu ilginç kılan şey, (yukarıdakilerden farklı olarak) şık yazı tipleridir. Resimleriniz için bazı değişik yazı tipleri arıyorsanız, bu iyidir.

Bu uygulama ile ilgili tek sorun, kendi uyarlamalarınızı seçememenizdir.

Sonuç
Yani bunlar, akılda kalıcı bir resim yazısı ve muhteşem bir resim arasında mükemmel anı yakalamanıza izin veren uygulamalardan bazılarıydı. Peki, bunlardan hangisini indireceksin? Eğer bana sorarsanız Canva iyidir!

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!