Fotoğraflara Kenarlıklar Ekleme: Herkes Kolayca Uygulayabilir

Fotoğraflara Kenarlıklar Ekleme: Herkes Kolayca Uygulayabilir

Fotoğraflarınıza kenarlık veya çerçeve ekleyebileceğiniz yolların sınırı yoktur. Çevrimiçi araçlardan, mobil uygulamalara, masaüstü programlarına, herkesin ihtiyaçlarına uygun bir şey var.

Resminizi düz beyaz bir kenarlıkla çevrelemek kadar basit bir şey seçebilir, birden fazla fotoğraf kullanarak bir diplik veya kolaj oluşturabilir veya renk, desen, çıkartma ve daha fazlasını ekleyerek çerçevelerinizle yaratıcı olabilirsiniz.

Bu uygulamalar ve siteler, özellikle stilinizi Instagram gibi fotoğraf paylaşım uygulamaları kullanarak çevrimiçi paylaşmayı planlıyorsanız, fotoğraf stilinizi yükseltmek için kullanılabilir.

Fotoğraflara Kenarlık Ekleyen Web Uygulamaları

Bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza yazılım yüklemek istemiyorsanız, bu siteler aracılığıyla kullanılabilen pek çok sağlam ücretsiz fotoğraf çerçevesi ve kenarlık vardır. Ayrıca daha fazla özellik ve tasarıma erişmek için ücretli bir hesaba geçebilirsiniz.

Resimlerinize çerçeve ekleyen bu çevrimiçi uygulamalara ek olarak, ayrıca, resimlerinizi kırpmak ve rötuşlamak için çok sayıda web uygulaması vardır.

1. Canva

canva
Canva, çevrimiçi tasarım için ilk durak mağazanızdır, ancak fotoğrafınıza kenarlık veya çerçeve ekleme gibi bir şey için kullanamazsınız.

Hizmeti kullanmak için ücretsiz bir hesap açmak zorundasınız.

Yeni bir tasarıma başladıktan sonra, başlamak için Elements> Frames'ı tıklayın. Canva ile resminizi eklemeden önce çerçevenizi seçmek zorundasınız.

Sunulan çerçeveler arasında kenarlıksız kolajlar (Instagram için mükemmeldir), renk engelleme, ekli görüntüler, polaroid çerçeveleri ve daha fazlasının kullanımını sağlayan çerçeveler bulunur.

Seçim yapabileceğiniz birçok ücretsiz çerçeve var. Ancak Canva, yalnızca premium kullanıcılar için kullanılabilen ek ücretli çerçeveler de sunar.

Bazı çerçevelerle (örneğin Polaroid çerçevesi gibi) tam bir efekt elde etmek için onu şeffaf bir arka plana sahip bir PNG olarak indirmek isterseniz bu ücretli bir hesap gerektirir.

2. BeFunky

befunky

BeFunky’in Fotoğraf Düzenleyicisi, fotoğraflarınıza çerçeve eklemenin bir yolunu içerir ve kullanmak için kaydolmanız gerekmez. Çok az sayıda ücretsiz çerçeve (kategori başına bir tane) vardır, ancak ücretli bir plana yükseltme yapmak size daha fazla seçenek sunar.

BeFunky'yi ilk yüklediğinizde, Photo Editor'u seçin. Ardından resminizi yükleyebilir ve menüdeki Frames'e tıklayabilirsiniz.
BeFunky, ArtDeco, Rustic, Lace ve “Instant” kategorisi dahil olmak üzere bir dizi çerçeveye sahiptir ve kullanıcılara dijital polaroid tasarımı yaratmanın kolay bir yolunu sunmaktadır.

3. Pizap

pizap
Pizap fotoğraflara çerçeve eklemek ve kolaj oluşturmak için kullanılabilir. Kaydolmadan önce özelliği test edebilirsiniz, ancak resimlerinizi kaydetmek için ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir. Resminize kenarlık eklemek için ana sayfada Edit a Photo düğmesini tıklayın. Borders seçeneği, çoğu Noel, Cadılar Bayramı ve doğum günü gibi özel günler için temalı olmak üzere 13 kategoriden oluşmaktadır. Her kategoride, kullanabileceğiniz ücretsiz seçenekler ve premium kullanıcılar için ayrılmış tasarımlar bulunur.

Pizap ile sunulan tasarımlar, bu listedeki diğer seçeneklerden biraz daha yüksek ve daha renklidir. Aynı zamanda, fotoğrafınıza beyaz kenarlık eklemek için basit ve çevrimiçi bir yöntem arıyorsanız, Pizap en iyisidir.

Fotoğraflara Kenarlık Ekleyen Mobil Uygulamalar

Telefonunuza çektiğiniz fotoğraflara kenarlık ekliyor ve bunları mobil cihazlara uygun platformlarda paylaşmayı planlıyorsanız, bu mobil uygulamalardan birini kullanarak onlara kenarlık ekleyebilirsiniz.

Apple iTunes ve Google Play'de çeşitli zevklere hitap eden çok sayıda kenarlık ve çerçeve uygulaması var ve bunlar benzersiz tasarımlar veya iyi ücretsiz seçenekler sunarken bunlar bulduğumuz sadece birkaçı.

4. Fuzel (Android ve iOS)

fuzel

Fuzel Collage, bir fotoğrafa veya birden fazla fotoğrafa çerçeve ve kenarlık eklemeyi kolaylaştırır.

Tek bir resme kenarlık eklemenin basit bir yolunu arıyorsanız, uygulamanın ücretsiz sürümü 20'den fazla basit, zevkli seçeneğe sahiptir.
Çerçevelere ek olarak, uygulama ayrıca kullanıcılara ücretsiz olarak bazı çıkartmalar, etiketler ve desenler sunar.

Fuzel Collage çok sayıda ücretli kenarlıklarla birlikte gelir, ancak ücretli plan sistemi biraz kafa karıştırıcı olabilir. Kredi paketleri ile kredi satın alabilirsiniz.

Fuzel, bu tür uygulamaların daha pahalı tarafında olsa da, tasarımları son derece trend oluyor ve Instagram oyununuzu mükemmel bir şekilde sunuyor.

5. April (Android ve iOS)

april

April, Android kullanıcısıysanız akılda tutulması gereken iki can sıkıcı etkene sahip ilginç bir uygulama: Uygulamayı her açtığınızda, sürekli olarak konum verilerinizi kullanmayı gereksiz olarak isteyecek ve erişim izni vermezseniz size devamlı soracaktır.

Uygulama ayrıca arka planda çalıştığı için bir pil düşmanı olabilir, bu nedenle, uygulamayı her kapattığınızda işlemi manuel olarak ta bitirmeniz gerekir.

Bununla birlikte, kaç tane fotoğrafa sahip olduğunuza göre sonsuz ücretsiz seçeneklerle en eşsiz ve yaratıcı çerçevelerden bazıları var.

Daha ayrıntılı seçenekler için temel çerçeveler veya “Layout” için “Düzen” arasında seçim yapabilirsiniz. “Poster” içinde
Kategoriye göre (Dekorasyon, Yiyecek, Günlük) ve kullanmayı seçtiğiniz kaç fotoğrafa bağlı olarak farklı seçenekler bulacaksınız.

April ayrıca tüm fotoğraf filtreleri, düzenlenebilir metinler ve çıkartmalarla mobil fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarınız için tek bir mağaza olabilir.

Önceden belirlenmiş bir çerçeveyi uyguladığınızda, April ayrıca bir filtre uygulayabilir ancak çerçeveyi eklemeyi tercih ederseniz bunu manuel olarak kaldırabilirsiniz.

6. PhotoFrame - Billboard ve Kolaj (Android)

PhotoFrame

Fotoğrafınızı bir pano veya dergi kapağı olarak çerçevelemek istiyorsanız, PhotoFrame tamamen ücretsizdir.

Kullanıcılara ücretsiz bir seçim sunan diğer birçok çerçeve ve kenarlık uygulamasının aksine, daha sonra ek seçenekleri indirmek için ödeme yapmanız gerekecek PhotoFrame, yüzde 100 ücretsizdir. Ve ilk başta açık olmayabilir, ancak menünün sonunda Filigran sekmesine dokunarak PhotoFrame filigranı kaldırabilirsiniz.

Son tasarımınızda kaç fotoğraf istediğinizi temel alan farklı çerçeveler ve şablonlar ile PhotoFrame ayrıca çıkartmaları, filtreler ve arka plandaki fotoğrafları döndürüp taşıyabileceğiniz bir serbest stil seçeneği sunar; bu da seçim renginize göre özelleştirilebilir.

7. ShakeItPhoto (iOS)

ShakeItPhoto

ShakeItPhoto sadece bir şey yapan ve bunu gerçekten iyi yapan bir iOS uygulamasıdır. Fotoğrafınıza bir Polaroid çerçevesi ekler ve fotoğrafınıza bir miktar vintage düzenleme ekler.

Dolayısıyla, aradığınız tek şey iOS fotoğraflarınıza bir polaroid çerçeve eklemenin kolay bir yoluysa, gerçekten bu uygulamadan başka bir yere bakmanıza gerek yoktur. Fotoğrafı doğrudan ShakeItPhoto'da çekebilir veya fotoğraf makinenizden bir fotoğraf çekebilirsiniz.

Fotoğraflara Kenarlık Ekleyen Masaüstü Uygulamaları

Son olarak, kenarlık eklme işi yapabilen birkaç masaüstü uygulaması var.

8. Photoshop

Photoshop
Photoshop'un bir ton özelliği var. Sadece bir tanesi herhangi bir fotoğrafa çerçeve ekleme seçeneğidir. Ve zaten Adobe Creative Cloud'a erişiminiz varsa, Photoshop'u kullanarak son ürün üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz.

Fotoğrafınızı Photoshop kullanarak beyaz bir kenarlık eklemek kolay olabilir ya da bir kalıp ekleyebilir, şekli değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Tek sınır kendi yaratıcılığınızdır.

Photoshop ile sınırlar oluşturmaya geldiğinde kullanışlı bir hile, Kırpma Maskesi (Clipping Mask) özelliğini kullanmaktır:

  1. Çerçevenizi tasarladıktan sonra, fotoğrafın tam olarak nereye gittiğini belirten bir kutu veya dikdörtgen ekleyin.
  2. Fotoğrafı, tasarımınıza ek bir katman olarak ekleyin.
  3. Fotoğrafınızın geçmesini istediğiniz şeklin üzerindeki fotoğraf katmanı ile görüntü katmanını sağ tıklayın ve Kırpma Maskesi Oluştur'u seçin.
  4. Bunu yaptıktan sonra görüntü, kırptığınız dikdörtgen veya şekille sınırlandırılacaktır. Taşı (klavye kısayolu V) aracını kullanarak görüntüyü bu şeklin sınırları içinde taşıyabilirsiniz.
  5. Resmi sağ tıklayıp Serbest Dönüştürme'yi seçerek, Dikdörtgen Seçim Çerçevesi aracını (klavye kısayolu M) seçerek yeniden boyutlandırabilirsiniz. Shift tuşunu basılı tutun ve fareyi kullanarak görüntünün köşelerinden birini alın ve yeniden boyutlandırmak için sürükleyin.

Katmanlarınız çerçeveye eklenen kırpma maskeleriyle nasıl görünmelidir:

Photoshop
Çerçevelerinize doku ve desen eklemek için de bu yöntemi kullanabilirsiniz, çünkü eklemelerinizin oluşturduğunuz biçimle sınırlı olmasını sağlar.

Creative Cloud'a para harcamak istemeyenler için GIMP, Photoshop'a benzer özellikler sunuyor ve aynı zamanda keşfetmeye de değer.

9. Microsoft Word

Microsoft Word
Her şey başarısız olursa, Microsoft Office ürünleri tek başına görüntünüze temel bir çerçeve veya kenarlık eklemek için kullanılabilir.
Microsoft Word’ün temel resim düzenleme özellikleri, bir görüntüye çerçeve ekleme özelliği içerir. Benzer özellikler PowerPoint ve hatta Excel'de bulunabilir.

Resminizi Word belgesine ekledikten sonra, resmi sağ tıklayın ve Resmi Biçimlendir'i seçin. Açılan menüde çeşitli alt gölgeler eklemek de dahil olmak üzere çeşitli seçenekleriniz var.

Basit bir çerçeve istiyorsanız, “Dolgu” simgesini (kova) tıklayın ve Çizgi> Katı Çizgi'yi seçin. Renk, çizgi tipi, genişlik ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz.

Fotoğraf Üzerine Yazı Yazmak İçin En İyi 5 Uygulama
İlginizi Çekebilir

Fotoğraf Üzerine Yazı Yazmak İçin En İyi 5 Uygulama

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile