Fotoğraflara Tarih Damgası Eklemeniz için En İyi Ücretsiz Programlar

Fotoğraflara Tarih Damgası Eklemeniz için En İyi Ücretsiz Programlar

/ Okuma süresi: 10 dk, 22 sn / Yorum (0)
A A A

İşte Windows için fotoğraflara tarih damgası işleyebilceğiniz en iyi ücretsiz programların bir listesi. Fotoğrafa tarihi damgası ekleme, bir veya daha fazla fotoğrafın üzerine tarih damgası ekleme işlemidir. Resimlerinize tarih eklemek için bu fotoğraf tarihi damgalama programlarına ihtiyacınız vardır. Bu programları kullanarak, görüntünün herhangi bir kısmına geçerli veya özel tarih ve saati kolayca ekleyebilirsiniz. Ayrıca, tarih yazı tipi stilini, yazı tipi rengini, yazı tipi boyutunu vb. değiştirme seçenekleri de bu programlarda bulunmaktadır.

Bu programların çoğunda, kolaylıkla görüntülere metin ve görüntü filigranı ekleyebilirsiniz. Bazı programlarda, renk düzeltme, filtreler, efektler, katmanlar vb. gibi çeşitli düzenleme özelliklerini de bulabilirsiniz. Size en uygun fotoğraf tarihi damgalayıcı programını bulmak için listeye göz atın.

uMark Fotoğraf Filigranı eklemek için en iyi programdır, çünkü bir görüntüye saat, görüntü, metin vb. ile birlikte tarih ekleyebilir. Toplu fotoğraf filigranı özelliği sağladığı için birden fazla görüntüye tarih damgası eklemek için de en uygundur.

uMark Photo Watermarker

uMark Photo Watermarker, Windows için ücretsiz bir fotoğrafa tarih damgalama programıdır. Bu programı kullanarak, fotoğraflarınıza Tarih damgası, Zaman Damgası, Metin filigranı, Görüntü filigranı, Şekiller ve hatta QR Kodları ekleyebilirsiniz. Bunun için, BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF vb. gibi çok çeşitli görüntü formatlarını destekler. Bu yazılım aynı zamanda toplu filigran özelliği de sunar, böylece aynı anda birden fazla fotoğrafa tarih damgası ekleyebilirsiniz.

Tarih ekledikten sonra, tarih damgasını özelleştirmek için Konum (fotoğrafın üzerindeki tarih damgasının konumunu ayarlamak için), Metin Efektleri (yazı tipi rengini, metin kalınlığını vb. değiştirmek için), Filigran (tarihin saydamlığını ayarlamak için) gibi çeşitli seçenekleri kullanın.
Son olarak, tüm değişiklikleri kaydedin ve ana arayüze gidin ve fotoğrafı eklenmiş tarih damgasıyla kaydetmek için Görüntüleri Kaydet Düğmesine basın.
Genel olarak, birden fazla görüntüye tarih damgası eklemek için en iyi ücretsiz programlardan biridir.

Bytescout Watermarking

Bytescout Filigran, Windows için başka bir ücretsiz fotoğrafa tarih damgalama programıdır. Bu programı kullanarak, bir kerede birden fazla fotoğrafa filigranla birlikte tarih ve saat damgaları ekleyebilirsiniz.

Fotoğraflara tarih ve saat damgası eklemek için, önce Dosya Ekle ve Klasör Ekle seçeneklerini kullanarak fotoğrafları programa ekleyin. Görüntüleri yükledikten sonra, bir sonraki düğmeye basın ve Tarih ve Saat filigranı seçeneğini seçin. Arayüzün sol tarafında Tarih Formatı (kısa tarih, uzun tarih, saat ile kısa tarih vb.), Yazı Tipi Stili, Yazı Tipi Rengi, Saydamlık ve Yerleşim (sol üst, sağ üst, orta vb.) menüsünden gerekli ayarlamaları yapın. Tüm bunlardan sonra Önizleme seçeneğini kullanın. Tamamlandıktan sonra, görüntülere tarih eklemek için Başlat düğmesine basın.

IrfanView

IrfanView, aynı anda birden fazla fotoğrafa tarih ve saat eklemek için de kullanılabilecek, tam teşekküllü bir resim düzenleme programıdır. Ayrıca, herhangi bir fotoğrafın üzerine metin filigran ekleyebileceğiniz standart filigran özelliği de sağlar. Bu programın en iyi yanı, hemen hemen tüm resim formatlarını desteklemesidir.

IrfanView'deki fotoğraflara tarih damgası nasıl eklenir:

 • İlk önce, Dosya Menüsü > Toplu Dönüştürme / Yeniden Adlandır seçeneğine gidin ve dahili dosya gezginini kullanarak fotoğraf ekleyin.
 • Bundan sonra, çıkış görüntüsü formatını seçin > Gelişmiş Seçeneğe tıklayın > Bindirme metni ekle seçeneğini etkinleştirin ve bitişik Ayarlar düğmesine tıklayın.
 • Ayarlardan, fotoğrafa geçerli tarih ve saati eklemek için Tarih Ekle ve Saati Ekle düğmelerini tıklayı . Metin Alanında tarih ve saat değerlerini manuel olarak girerek de özel tarih ve saat ekleyebilirsiniz.
 • Bundan sonra, tarih konumunu, yazı tipi rengini, yazı tipi boyutunu vb. ayarlayabilirsiniz.
 • Son olarak, fotoğraflara tarih ve saat eklemek için Toplu İş Başlat düğmesine basın.

Bu programda, fotoğraflara tarih eklemeden önce eklenmiş tarih ile fotoğrafı görüntülemek için bir Önizleme özelliği de bulunur. Ayrıca, Filtreler, Efektler, Renk Düzeltme vb. gibi birçok resim düzenleme özelliği de bu programda bulunabilir.

Photo Date Stamper

Photo Date Stamper, Windows için özel bir ücretsiz fotoğraf tarihi damgalama programıdır. Bu programı kullanarak, fotoğrafa geçerli tarihin veya başka bir tarihin damgasını ekleyebilirsiniz. Varsayılan olarak, geçerli tarihin damgasını ekler, ancak Otomatik Tarih Onay Kutusu'nu devre dışı bırakarak bunu değiştirebilirsiniz. Ayrıca tarih damgasını fotoğrafın herhangi bir köşesine yerleştirmenize olanak tanır. Tarih damgası konumunu değiştirebilirsiniz (sol üst, sağ üst, sol alt ve sağ alt seçenekleri). Köşelerin dışında, tarih damgasını başka bir yere yerleştiremezsiniz.

Bu yazılımda, Kısa Açıklama alanına açıklamayı girerek zaman damgasıyla birlikte kısa bir açıklama ekleyebilirsiniz. Kısa açıklamalar ve tarih damgasında Yazı Tipi Boyutu ve Renk değiştirilebilir. Tarih damgasını ekledikten ve diğer önemli değişiklikleri yaptıktan sonra, fotoğrafa zaman damgası eklemek için Çalıştır Düğmesine basın.

TSR Watermark Image Software

TSR Watermark Image Software, Windows için bir sonraki ücretsiz fotoğrafa tarih damgalama programıdır. Bu programı kullanarak, bir kerede bir veya daha fazla fotoğrafın üzerine kolayca tarih, saat, dosya adı, dosya yolu ve özel metin ekleyebilirsiniz. Metnin yanı sıra, fotoğraflara görüntü filigranı, efektleri, çapraz efektler vb. de ekleyebilirsiniz.

TSR Watermark Image Software kullanarak fotoğraflara tarih damgası nasıl eklenir:

 • Bu programı başlatın ve Dosyalara Filigran Sekmesine gidin ve tarih damgası eklemek istediğiniz tüm fotoğrafları yükleyin.
 • Şimdi, Filigran Yapılandırma Sekmesine gidin ve ek bilgi düğmesine basın ve Geçerli Tarih + Saat veya Geçerli Tarih seçeneğini seçin. Yazı Tipi Rengi, Yazı Tipi Boyutu, Tarih Damgası Konumu vb. diğer bazı yapılandırmalar da bu sekmede özelleştirilebilir.
 • Yukarıdaki yapılandırmaları ayarladıktan sonra, tüm fotoğrafları Önizleme Penceresinde eklenen zaman damgasıyla önizleyebilirsiniz.
 • Tüm fotoğrafları önizledikten sonra, ' Filigranı çekilmiş fotoğrafları farklı kaydet' sekmesine gitmek için İleri düğmesine basın. Bu sekmede çıktı klasörünü, çıktı biçimini, görüntüyü yeniden boyutlandırmayı, çözünürlüğü değiştirmeyi vb. seçin.
 • Son olarak, görüntülere tarih damgası eklemek için Filigranlı Görüntüyü Kaydet düğmesine basın.

Not: Bu yazılım sadece ticari olmayan kullanım için ücretsizdir.

Photo Dater

Photo Dater, fotoğraflara basit ve kolay şekilde tarih damgası eklemek için başka bir programdır. Bu programı kullanarak, aynı anda birden fazla fotoğrafa tek bir tarih ekleyebilirsiniz. Ayrıca, bir dizindeki tüm fotoğraflara hızlıca tarih eklemek için bir seçenek sunar.

Çıktı görüntüleri, JPG resim uzantısıyla aynı kaynak resim klasörüne kaydedilecektir.

reaConverter Lite

reaConverter Lite, ücretsiz bir fotoğraflara tarih ekleme programıdır. Bu programın temel amacı görüntü formatını dönüştürmektir. Görüntü biçimini dönüştürmeden önce, filigran ekleme, görüntüyü yeniden boyutlandırma, kırpma, renk ayarı, rötuş vb. gibi fotoğraflara çeşitli değişiklikler yapabilirsiniz. Watermarking seçeneğini kullanarak, kolayca bir seferde birden fazla fotoğrafa geçerli tarih ve saatin yanı sıra özel bir tarih ve saat ekleyebilirsiniz.

İhtiyacınıza göre, tarih yazı tipini, boyutunu, rengini, konumunu, opaklığını vb. kolayca ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, gerçek zamanlı olarak fotoğraflarda yapılan tüm değişiklikleri gösteren canlı bir önizleme penceresi de mevcuttur. Tarih ekledikten ve fotoğrafta diğer önemli değişiklikler yaptıktan sonra, herhangi bir klasör veya dizinde eklenen tarih damgasını kaydedebilirsiniz.

Not: reaConverter'ın bu ücretsiz sürümünde çeşitli sınırlandırmalar mevcuttur.

Picosmos Tools

Picosmos Tools, sayfa tasarımı, düzenleme, birleştirme, Picosmos gösterileri vb. gibi çeşitli ayrı araç bölümlerinden oluşan ücretsiz bir programdır. Toplu iş bölümünde, önce tarih ve saat eklemek istediğiniz tüm resimlere göz atın ve ekleyin. Sonra, Filigran Menüsü > Metin Seçeneği Ekle'ye gidin. Bu seçenekte Tarih ve Saat düğmelerini alabilirsiniz. Bu düğmelere basarak, resimlere geçerli tarih ve saati sırasıyla ekleyebilirsiniz. Ayrıca, yazı tipi stilini, yazı tipi boyutunu, yazı tipi rengini vb. değiştirmek için tüm seçenekler de mevcuttur. Özel bir tarih ve saat eklemek istiyorsanız, tarih ve saati Metin alanına manuel olarak girmeniz gerekir. Tarih ve saat ekledikten sonra, fotoğrafları kaydetmek için Kaydet düğmesine basın.

Genel olarak, fotoğraflara tarih ve zaman damgası eklemek için iyi bir programdır.

TimeStamper

TimeStamper, Windows 10 için ücretsiz bir fotoğraflara tarih ekleme uygulamasıdır. Bu uygulama hızlı bir şekilde herhangi bir fotoğrafın sol üst köşesine tarih ve zaman damgası eklemenizi sağlar. Tarih ve saat damgası eklemek için önce, Görüntü Seç seçeneğini kullanarak BMP, PNG veya  JPEG biçiminde bir fotoğraf ekleyin. Fotoğrafı yükledikten hemen sonra, fotoğrafı, sol üst kısmında geçerli tarih ve saatte önizleyebilirsiniz. Başka bir tarih ve saat ayarlamak için, arayüzün altındaki mevcut tarih ve saat değiştirme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Tarih ve saati ayarladıktan sonra, görüntüyü PNG dosya formatında kaydetmek için Görüntüyü Kaydet düğmesine basın.

Genel olarak, basit ve anlaşılır bir uygulamadır, ancak zaman ve tarih pozisyonu değiştirme seçeneği eksikliği hayal kırıklığıdır.

İlginizi Çekebilir
Android'de Fotoğraflara Tarih Damgası Eklemek için En İyi 3 Yol

Android'de Fotoğraflara Tarih Damgası Eklemek için En İyi 3 Yol

Son teknoloji telefonlarda kameralar önemli ölçüde gelişti. Bokeh efekti, AI sahne tanıma, filigran, güzellik modu gibi özellikler artık her iyi telefonun bir parçası. Ama bir stok Android kameranın sunduğu birçok özelliğe rağmen, ne yazık ki tarih d..

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 269 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Fotoğraflara Tarih Damgası Eklemeniz için En İyi Ücretsiz Programlar konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Fotoğraflara Tarih Damgası Eklemeniz için En İyi Ücretsiz Programlar ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fotoğraflara Tarih Damgası Eklemeniz için En İyi Ücretsiz Programlar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.