Fransızca Tercüme Bürosu

Fransızca Tercüme Bürosu
Image from Pixabay

Dünya üzerinde yüzlerce dil konuşulmaktadır. Farklı ülkelerde konuşulan bu dillerde Türkçe’den farklı kelimeler ve farklı harfler kullanıldığından anlayabilmek için çeviriye ihtiyaç hissedilir. Ülkemizin ana dili Türkçe'dir. Türk birinin Fransızca metni veya konuşmayı anlayabilmesi için Fransızca tercüme hizmetlerine ihtiyacı olacaktır. Fransa’ya tatil veya çeşitli nedenlerle gidip bir müddet o ülkede kalanlar kendilerini idare edecek kadar ülkenin dilini öğrenirler. Fakat öğrenilen bu dil konuşulan dil olduğundan resmi bir evrakı veya dokümanı tercüme etmek için yeterli değildir.

İnsanların çeşitli nedenlerden dolayı Fransızca olan bir metni Türkçeye çevirtmesi gerekir. Bunun gerçekleşmesi için Fransızca öğrenmesine gerek yoktur. Fransızca tercüme yapan bürolar çeviri ihtiyacı olanlara yardımcı olmaktadır.

 • Ana dili Fransızca olan tercümanlar
 • Fransızca eğitimi almış olan uzman yeminli tercümanlar
 • Fransızca yüksek eğitimini tamamlamış tercümanlar
 • Dil uzmanları bürolarda Fransızca tercüme hizmetleri vermektedir.

Fransızca Evrakların Tercümesi

Ülkemizde Fransızca tercümeye en çok eğitim, eğlence, tatil, spor veya siyasi nedenlerle Fransa’ya ve resmi dili Fransızca olan ülkelere gideceklerin ihtiyacı olmaktadır. Pasaport ve diğer işlemler için gerekli evrakların hazırlığı aşamasında istenen belgelerin tercüme edilmesi gerekir. Fransızca dokümanlarının tercüme edilmesini isteyenler evraklarını online veya büroya bizzat giderek teslim edebilir. Büro çalışanları tarafından alınan evraklar ilk olarak Fransızca ve Türkçeye en yüksek seviyede hakim tercümanlara ulaştırılır.

Fransızca dilinin eğitimini almış minimum 10 yıllık tecrübesi olan tercüman Fransızca yeminli tercüme işini yaptıktan sonra dil uzmanlarına teslim eder. Dil uzmanları yapılan tercümede eksik veya hata olup olmadığını kontrol eder. Eksikler ve hatalar düzeltildikten sonra kişiye çeviriler teslim edilir. Birebir orijinal çevriler yapılır. Resmi değeri olan veya özel bir belgeyi tercüme yaptırmak isteyenler Yeminli tercümanlara yaptırmalıdır. Normal tercümelerde problem yaşanmamıştır. Yeminli tercüman olduğunda ise asla bir mağduriyet yaşanmayacaktır.

Fransızca Tercüme Hizmet Alanları

Tercüme çok geniş kapsamlı bir iştir. Tercüme büroları kusursuz ve güvenilir hizmet verebilmek için alanında uzman tercümanlar ve dil uzmanları ile çalışmalıdır. Fransızca tercüme bürosundan her alandan çeviri istenebilir. Tıp alanında uzman olan tercümanın hukuk alanında tercüme yapması doğru değildir. Çünkü her bir alanın kendine özel literatürü vardır. Tercüman bu literatüre hakim olmadığında çeviri doğru yapılmaz. Bundan dolayı Fransızca çeviri bürosunda farklı alanda ihtisaslaşmış tercümanlar bulunmaktadır. Tercüme hizmet alanında;

 1. Ardıl çeviri
 2. Simultane tercüme
 3. Ticari pazarlama tercümesi
 4. Teknik tercüme
 5. Hukuki tercüme
 6. Akademik makale tercümesi
 7. Edebi tercüme
 8. Medikal Tıbbi tercüme
 9. Web sitesi çevirisi
 10. Tez tercümesi
 11. Yeminli Fransızca tercüme
 12. Online tercüme
 13. Kitap çevirisi hizmetleri verilmektedir.

Kaynak: https://www.tercumeofisi.com/fransizca-tercume

Ogznet.com

Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.