İstatistikler, Facebook'un Snapchat'i tercih eden gençler tarafından modası geçmiş olarak görülüp kullanılmadığını gösteriyor. Facebook, Z nesli (Gen Z) tarafından önceki neslin sosyal ağı olarak görülüyor. Diğer bir deyişle, ebeveynlerin kullandığı sosyal ağ olarak görülüyor.

Buna rağmen, Facebook “Gençlik Portalı” olarak adlandırdığı bir uygulamayı başlattı.

Facebook Genç Nesilde Popülerlik Olarak Düşüşte
Facebook, Gençlik Portalı'nın Facebook'taki her şey için bir rehber olduğunu belirtti: genel ipuçları, içeriden bilgi edinme, gizlilik ve güvenlik bilgileri ve Facebook'ta harika bir deneyime sahip olmanız için gereken her şey. Tabi bu özellik 13 yaşından büyük olduğunuz sürece geçerli.

Gençlik Portalı'nı oluştururken, Facebook “İngiltere, İtalya, ABD ve Brezilya'dan gençler ile konuştu”. Facebook bunun neticesinde, kendi yaşantınızdaki insanlardan, kendi ilgi alanlarınız hakkında konuşmanız için bir alan oluşturdu.

Sonuç, Facebook'un temel bileşenlerini detaylandıran sıkıcı ve vaaz (ve sonuçta oldukça ince) bir dizi sayfadır. Güvenliğinizi sağlamak ve dikkatli bir şekilde paylaşmanız için kılavuzlar vardır ve gençlerin sosyal medyayı kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olacak ipuçları vardır. Ve bu Facebook’un Gençlik Portalı’nın en büyük problemi: Facebook'u sorumlu bir şekilde kullanmanın kuralları Snapchat, Instagram, WhatsApp ve Twitter kurallarından farklı değildir. Ve çocuklar zaten kuralları biliyorlar.

Gençlik Dışında Herkes İçin Yapıldı
Ancak, Facebook’un Gençlik Portalı’na sadece birkaç dakika harcayarak, bunun “gençler” dışında kimseyi hedeflemediğini açıkça ortaya koyuyor.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 359 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Gençler için Gençlik Portalını Başlattı konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Gençler için Gençlik Portalını Başlattı ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gençler için Gençlik Portalını Başlattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "