Ogznet.com
Gezginlerin Twitter’ı Kullanmasının 6 Nedeni Paylaş:

Gezginlerin Twitter’ı Kullanmasının 6 Nedeni

Gezginlerin Twitter’ı Kullanmasının 6 Nedeni

Hala sosyal medyayı sadece seyahatlerinizdeki güzel anları ve kareleri paylaşmak için kullanıyorsanız, tekrar düşünün. Gerçekte Twitter gibi sosyal medya platformları, seyahat için ipuçları almaktan gezi planlamaya ve problem çözmeye kadar çok değerli seyahat bilgilerinin gizli bir kaynağıdır.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Twitter yani namıdiğer mikroblog platformu, sektördeki en iyi seyahat acentesinden bile daha fazla uzmanlık ve bilgi birikimine sahiptir. 280 veya daha az karakterde, kişisel öneriler alabilir, en iyi uçuş fırsatlarını bulabilir ve hatta bir şeyler ters giderse sorunları bu platform aracılığı ile çözebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı aşağıda açıklayacağız.

Twitter'dan Kişiselleştirilmiş Öneriler Alın

Bu çok basit bir strateji ama yine de çok faydalıdır. Twitter ile ilgili en iyi şeylerden biri, resmi olsun ya da olmasın çok sayıda uzmanla anında bağlantı kurmaktır.

Platform üzerinde bir soru sorduğunuzda, soruyu takipçi ağınızla sınırlayabilirsiniz. Ancak maksimum dönüş ve daha fazla kişiye ulaşmak için seyahatle ilgili birkaç hashtag ekleyin (varış noktanız gibi). Dakikalar içinde daha fazla restoran, yerel halktan seyahat ipuçları ve en büyük rehber unsurlarının sunabileceğinden daha fazlasını bulabilirsiniz.

Hatta Twitter'ın seyahat bilgeliğine güvenerek dünyayı boydan boya gezmeyi bile başarabilirsiniz. Hatta bu konuda başarılı olmuş bir isim bile var, Paul Smith. Twichhiker olarak bilinen bu İngiliz gezgin, sadece Twitter üyelerinin seyahat ve konaklama tekliflerine dayanarak İngiltere'den Yeni Zelanda'ya gitmeyi başardı. Twichhiker artık blog yazmıyor ama başarısı devam ediyor.

En Yeni Fırsatları İlk Siz Görün

Son dakika fırsatları, THY, Pegasus, OnurAir ve AnadoluJet gibi uçuş firmaları sayesinde Twitter'a ulaşır. Bu firmaların Twitter hesaplarını takip ederseniz, en uygun uçak bileti fırsatlarına ilk siz ulaşabilirsiniz.

Twitter - Türk Hava Yolları

Twitter, bir uyarı ayarlamanıza bile izin verir, böylece bir hesap, gereksinimlerinize uygun bir uçak bileti fiyatı yayınladığında bir e-posta alırsınız. Alternatif olarak, #uçakbileti veya #ucuzuçakbileti gibi seyahate veya uçuşa özgü hashtaglere göz atabilirsiniz.

Son Dakika Haberleri Twitter'dan Takip Edin

Hava durumu kesinlikle seyahatinizi etkiler. Beklenmedik kar yağışı veya yağmur hakkında önceden bilgi sahibi olmak, seyahat planlama faaliyetlerini kolaylaştıracaktır.

Twitter, son dakika haberler için harika bir kaynaktır. Bu nedenle seyahatinizden önceki günlerde Twitter'ı göz ardı etmeyin.

Havanın ötesinde, mevcut durumu takip etmek seyahat ederken çok önemlidir. Bu, gideceğiniz ülkede protestolar, grevler veya depremler gibi insani felaketleride içerir.

Tüm bu bilgilere sahip olursanız, planlarınızda değişiklikler yapabilir ve zamanında rezervasyon iptallerini yapmanızı ve paranızı iade almanızı sağlayabilir.

Seyahate Çıkmadan Önce Otellere Göz Atın

Twitter'daki fırsatlar sadece uçak biletlerine özel değildir. Sosyal medyada bazen iyi otel fiyatları da bulunabilir.

Uçuşlarda olduğu gibi, iyi oda fiyatları bulmaya odaklanmış çeşitli hesapları veya otellerin kendi hesaplarını takip edebilirsiniz. Özellikle lüks oteller, fırsatlarını Twitter'da tanıtma konusunda aktiftirler.

Müşteri Hizmetleri gibi Kullanın

Otellerle veya özellikle havayollarıyla doğrudan iletişime geçebilmenin bir başka avantajı, onlara kötü bir deneyim yaşadığınızı bildirmektir. Kayıp bagaj, iptal edilen uçuşlar gibi sıkıntınız ne olursa olsun, hayal kırıklıklarınızı doğrudan iletebileceğiniz bir hat ve olumlu bir dönüş için daha iyi bir şans.

Çünkü burada firmayı etiketleyerek bir şikayette bulunursanız, firma ileride itibar kaybına yol açacak bu mesajla ilgilenmek isteyecektir.

Gezi Planları için Öneriler Alın

Son olarak, uygun fiyatlı seyahat ipuçları sunan blog yazarlarından, fotoğrafçılara kadar, seyahatle ilgili tavsiye, resim ve ilham verici alıntılar içeren sayısız Twitter hesabı vardır.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!