Ogznet.com
Ogznet.com
Image by Lorri Lang from Pixabay

Gideceğiniz Yer Hakkında Bilgi Almak için 4 Benzersiz Seyahat Planlama Uygulaması

Bir sonraki gezi noktanız hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? Bu uygulamalar, hava durumu, vize gereksinimleri, bölgeler ve daha fazlası gibi benzersiz filtrelere göre bir sonraki gezi noktanız hakkında bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

Tatile giderken, bilmeniz gereken farklı hususlar vardır. Bunlar, seyahat etmek için bütçe, varış noktasındaki hava durumu, gittiğiniz ülkede vizeye ihtiyacınız olup olmadığı vb. gibi hususlardır. Ayrıca seyahatiniz boyunca birden fazla yere gitmek istersiniz, işler iyice karışır. Ancak bu işleri biraz daha kolaylaştıracak uygulamalar her zaman vardır.

Jetset Weather - Gezi noktalarınız için en iyi hava durumunu ve uçuşları bulun

  • Web

Dünyanın herhangi bir yeri için hava durumu ve uçuş fiyatlarını arayın, keşfedin ve karşılaştırın. Sıcaklık, yağmur, nem, rüzgar, uv ve bulut durumu gibi ayrıntıları görüntüleyin.

Jetset Weather - Gezi noktalarınız için en iyi hava durumunu ve uçuşları bulun

Seyahat ettiğinizde, genellikle varış noktanızdaki hava koşullarının da farklı olmasını isterseniz. Soğuk bir yerdeyseniz, sıcak bir yer istersiniz ve bunun tersi de geçerlidir. Bu sitede bir varış noktası arayabilirsiniz, ancak en iyi özelliği Explore sekmesidir. Burada, aradığınız sıcaklık türü, hangi bölgeyi ziyaret etmek istediğiniz, ne zaman ziyaret ettiğiniz ve uçuş tercihleri ​​için filtreler ayarlayabilirsiniz. JetSet Hava Durumu, sonuçları seçtiğiniz şeye göre güncelleyecektir.

Web sitesinde ayrıca kullanışlı bir "Compare" (Karşılaştır) özelliği vardır. Bunda, ziyaret etmek istediğiniz birden çok şehri ekleyebilirsiniz. Bir takvim görünümünde, her ayın ortalama sıcaklığını ve ortalama uçuş maliyetlerini göreceksiniz. Nereye ve ne zaman ziyaret edileceğine karar vermenin harika bir yolu.

Vize List - Vizeye ihtiyacınız var mı?

  • Web

Bazı pasaportlar diğerlerinden daha güçlüdür. Ancak hangi ülkeden olursanız olun, seyahat etmek için vize gerektiren bazı ülkeler var. Visa List, vize hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulmanın kolay yoludur.

Vize List - Vizeye ihtiyacınız var mı?

Pasaportunuz ile vizesiz olarak nereye seyahat edebileceğinizi bilin. Farklı ülkeler için en son vize gereksinimlerini ve belge kontrol listesini edinin. Vizesiz seyahat edip edemeyeceğinizi veya vize gerekip gerekmediğini kontrol edin. Ayrıca bu ülkeler için seyahat bilgilerini bulun. Vizeler hakkında artık çelişkili, kafa karıştırıcı ve güncel olmayan bilgiler yok.

Hangi ülkelere vizesiz, varışta vize, e-vize ile seyahat edebileceğinizi veya vize başvurusunda bulunmanız gerektiğini anında görebilirsiniz. Herhangi bir ülkeye tıkladığınızda vize için nereye başvurmanız gerektiği, nasıl başvuracağınız ve diğer temel hususlar gibi daha fazla ayrıntı alacaksınız. Vize ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri almak için basit bir durak noktası. 238'den fazla ülke için vize gereksinimleri ve belge kontrol listesi bulun.

Eightydays.me - Avrupa'da çok şehirli geziler. Ucuz Uçuşları, Trenleri, Feribotları tek bir bilette birleştirin

  • Web

Eightydays.me ile çok şehirli bir seyahatte Eurotrips için rezervasyon yapın ve tren, feribot ve uçuşlarla en popüler şehirleri keşfedin.

Eightydays, sizi dünyanın dört bir yanına götürmez. Bunun yerine sadece Avrupa'ya odaklanıyor. Ancak yine de bu kıtada çok hedefli bir gezi planlamanıza yardımcı olur.

Eightydays.me - Avrupa'da çok şehirli geziler. Ucuz Uçuşları, Trenleri, Feribotları tek bir bilette birleştirin

Anakara, yalnızca Schengen, Balkanlar, güneşli yerler vb. gibi seçebileceğiniz farklı Avrupa gezileri vardır. İhtiyacınız olan şey, başlangıç noktanız (ve varsa dönüş noktanız) ve seyahat tarihleridir.

Bundan sonra, varsayılan olarak işaretlenmiş "Anywhere" kutusunun işaretini kaldırın. Artık sadece ziyaret etmek istediğiniz şehirleri ekleyebilirsiniz. Eightydays.Me'den seyahat planı önerileri almak için "Design Adventure" düğmesini tıklayın.

Bir harita üzerine çizilen planı, bütçeye veya ziyaret etmek istediğiniz şehirlerin sayısına göre değiştirebilirsiniz. Uygulamayla oynayın ve farklı öneriler alın. Bilmediğin yerleri keşfedebilir ve yapacak ilginç bir şeyler bulabilirsin.

Escape - Fiyat ve COVID-19 güvenliğine göre seyahat fikirleri

  • Web

Nereye gideceğinizi bilmiyor musunuz? Herhangi bir seyahat tarihinde, şehrinizden dünyadaki herhangi bir turistik yere en ucuz gezileri keşfedin. Tüm gezileri hava durumu, popülerlik, güvenlik seviyeleri, vize gereksinimleri vb. açısından eğlenceli ve etkileşimli bir haritada karşılaştırın. Escape, her büyük havayolu ve uçuş rezervasyon web sitesinde en iyi fırsatları bulmanıza yardımcı olmak için MIT tarafından oluşturulmuş bir araçtır.

Escape - Fiyat ve COVID-19 güvenliğine göre seyahat fikirleri

Kendi ülkenizi veya başlangıç noktanızı ayarlayın ve site, bütçe, uçuşta kaç durak, vize gereksinimleri ve varış noktasının popülerliği gibi birden çok filtreyi ayarlamanıza olanak tanır. Belirli öneriler almak için ziyaret etmek istediğiniz bir ülke veya bölge de belirleyebilirsiniz.

Sonuçlarınız, varış noktasına giden uçuş rotalarını gösteren bir harita üzerinde işaretlenir. Herhangi bir hedefi tıkladığınızda Escape'in neden oraya gitmeyi önerdiği gibi daha fazla ayrıntı alırsınız. Burada ilginç olan şeyler, ortalama sıcaklık, birkaç resim ve Skyscanner'da uçuş fiyatları hakkında bilgi bulacaksınız. Daha sonra bunu Skyscanner'da daha ucuz bilet almak için kullanabilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz