Ogznet.com

Gizliden Arama Nasıl Yapılır?

Gizliden arama, tüm operatörlerde geçerli olan bir kod kombinasyonu ile birlikte mümkün hale geliyor ve yapmanız gereken şey de bir hayli basittir. Arama bölümüne girerek ‘’#31#’’ yazdıktan hemen sonra, aramak istediğiniz numarayı ekleyin ve arama butonuna basın. Yaptığınız bu aram neticesinde karşı tarafa numaranız iletilmiyor ve ‘’Özel numara’’ olarak karşılık buluyor.

Hali hazırda hizmet veren operatörlerin tamamı, ücretli ya da ücretsiz olarak bu hizmeti sunuyor ve çağrı merkezini arayarak ya da en yakın şubeye giderek taleplerinizi ilettiğiniz takdirde bu ayrıcalıktan en iyi şekilde faydalanabiliyorsunuz. Gizliden arama işlemini hiçbir ücret ödemeden yerine getirebileceğinizi de hatırlatmak isteriz ve bunun için çağrı merkezini aramanıza ya da herhangi bir başvuru yapmanıza da gerek kalmıyor.

Gizliden Arama Ücretli mi?

Karşı tarafın numaranızı görmesini istemiyorsanız ya da henüz tanışmadığınız birini arayacak olduğunuzda sizler de numaralarınızı gizlemek istiyorsanız eğer tek yapmanız gereken gizliden arama kombinasyonunu kullanmak ve aramalarınızı bu şekilde gerçekleştirmek olacaktır. Bunun için herhangi bir ücret ödemiyorsunuz ya da faturalarınızda bir sürpriz ile karşı karşıya gelme durumu da söz konusu olmayacaktır.

Gizliden arama ile birlikte karşı tarafa özel numara olarak arama yapmış oluyorsunuz ve numara bilginiz de herhangi bir şekilde gösterilmiyor. Ücretsiz olan bu kombinasyonu kullanarak tek seferliğine arama gerçekleştirebiliyorsunuz.

Gizliden Arama Nasıl İptal Edilir?

Bahsedilen yöntem, tek seferlik aramalar için geçerlidir. Kombinasyonu eklemediğiniz takdirde aramalarınız normale dönüyor, yani herhangi bir şekilde iptal etmenize ya da ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Ücretli hizmet almak ya da tarifelerinize ek olarak bu ayrıcalıktan faydalanmak yerine tek bir kombinasyon ile sizler de gizliden arama işlemini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilirsiniz.

Operatörler tarafından sunulan ve özellikle firmalar için geliştirilen gizli arama hizmeti için belli bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bu konuda bilgi almak adına ilgili operatörün çağrı merkezini arayabilir ve sormak istediğiniz soruları da daha detaylı bir şekilde aktarabilirsiniz. Bahsettiğimiz kombinasyon ise tüm operatörlerde ve telefon modellerinde geçerlidir.

Detaylı Bilgi: https://www.teknouser.com/turkcell-turk-telekom-vodafone-gizli-numaradan-arama-nasil-yapilir/