Emoji'nin popülaritesi, metnin üstünde kendinizi ifade etmenin her zamankinden daha fazla yolu olduğu anlamına gelir. Yüzlerin yanı sıra hayvanlar, yiyecekler, bayraklar ve daha fazlası için emoji bulacaksınız. Ama kolayca erişip gönderemezseniz emoji ne kadar iyi? Emoji klavyesini iPhone veya iPad'inize eklemek çok kolaydır, böylece mesajlarınıza biraz zarafet ekleyebilirsiniz.

iPhone Emoji Klavye Nasıl Etkinleştirilir

Her iPhone ve iPad emoji'ye erişebilir. Ancak ilk önce klavyeyi ayarlamanız gerekecek. Bunu yapmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir:

 1. Ayarlar> Genel> Klavye'ye gidin.
 2. Klavye'yi seçin, ardından Yeni Klavye Ekle.
 3. Listede ilerleyin ve Emoji'ye bakın, ardından seçmek için ona dokunun.
 4. Üzerine dokunduğunuzda, Emoji klavye, kullanılabilir klavyenizin listesini birleştirir.
 5. Bu işlemi istediğiniz başka bir dil veya hatta üçüncü taraf klavye için tekrarlayabilirsiniz. Yüklü uygulamalardaki üçüncü taraf seçenekleriniz listenin en üstünde görünür.

iphone emoji klavye

Artık bunu etkinleştirdiniz, peki emoji klavyesine nasıl erişiyorsunuz? Bu basittir ve metni girdiğiniz herhangi bir uygulamada kullanabilirsiniz.

 1. Herhangi bir uygulamada metin girişi alanına dokunun. Emojiyi test etmek için en iyi yer Mesajlar uygulamasıdır.
 2. Varsayılan klavyede, üzerinde gülen yüz bulunan 123 ve Dikte tuşları arasında bir anahtar vardır. Üçten fazla klavyenizin kurulu olması durumunda bu, küre olarak görünecektir. Emoji klavyesine geçmek için üzerine dokunun veya daha fazla klavye seçeneği için uzun basın.
 3. Metninize eklemek istediğiniz emojiyi arayın. Smileys & People, Hayvanlar ve Doğa, Yiyecek ve İçecek ve benzerleri gibi kategoriye göre düzenlenirler. İstediğiniz emojiyi bulun, ardından mesajınıza eklemek için ona dokunun.

iphone emoji

Emoji'nin Değiştirilmesi ve Tahmin Edilmesi
Mesajlar'da yazarken, Emoji klavyesine geçerseniz, belirli kelimelerin vurgulandığını görürsünüz. Bu, bu kelimeyi temsil edecek bir emoji olduğu anlamına gelir ve bir emojiye değiştirmek için kelimeye dokunmanız yeterlidir.

Ayrıca, tahmini metin kullanıyorsanız, kullanılabilir bir emoji içeren bir sözcük yazdığınızda bunu algılayabilir. Emoji, tahmini metin çubuğunda görünür, böylece eklemek için emoji'ye kolayca dokunabilirsiniz.

ihpne emoji tahmin

iPhone'lar ve iPad'ler için Alternatif Emoji Klavyeler
Apple bir emoji klavyesi sağlarken, oldukça basittir. Neyse ki, metninizi benzersiz emojilere sahip bir kişiliğe dönüştürmek ya da sadece doğru olanları bulmayı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış çok sayıda üçüncü taraf klavye vardır.

Üçüncü taraf klavyelerin iOS üzerinde çalışması için tam erişim gerektirdiğini lütfen unutmayın. Bu, gizlilikle ilgili endişelere yol açabilir, bu nedenle yalnızca bu izni güvendiğiniz klavyelere verin.

Emoji>

emoji
Emoji'nin temellerini biliyor olabilirsiniz, ama eğer yazışmanızı hızlandırmak istiyorsanız, Emoji> ile yapabilirsiniz.

Emoji>, iyi bir nedenden dolayı, iOS'taki en popüler emoji klavyelerinden biridir. Bu, kendi özel metin emojileri kümesine sahip tek emoji klavyelerinden biridir. Onlar çıkartma değil, yani iOS'taki yerel emojiler gibi görünüyor ve çalışıyorlar.

Tabii ki, Emoji> ayrıca kategoriye göre aranabilen varsayılan emojileri de içerir. Sık kullanılan emojilerinize hızlı erişim için favoriler ekleyebilir ve hatta animasyonlu çıkartmalar da gönderebilirsiniz.

Swiftmoji

swiftmoji
Popüler bir Android klavye uygulaması olan SwiftKey'yi duymuşsunuzdur. Apple, iOS 8'de üçüncü taraf klavyelere izin vermeye başladığında, Swiftkey, App Store'a çok beklenen bir eklenti olduğundan hızla zirveye yükseldi.

Swiftkey kesinlikle günlük kullanım için harika bir klavye iken, sadece emojiler için bir şey istiyorsan Swiftmoji'ye merhaba de.

Swiftmoji'yi diğer emoji klavyelerinden ayıran şey, tahmin özelliği. Bununla birlikte, Swiftmoji, yazdıklarınızı temel alarak emojiyi sunar. Metin mesajlarınızı, sosyal güncellemelerinizi veya başka herhangi bir şeyi canlandırmak için hızlı ve eğlenceli bir yoldur. Ayrıca durum için tüm uygun emojileri gösterir, bu yüzden yüzlerce emoji ile arama yapmaya gerek yoktur.

Öngörücü bir emojiye karar veremiyor musunuz? Arkadaşlarınızdaki emoji fırtınasını ortaya çıkarmak için tahmin simgesine uzun basın. Bu, tüm beklenen emojiyi mesajınıza atar. Sadece bunu kontrollü kullandığınızdan emin olun.

Swiftmoji, kullanıcıların eski moda yöntemlerini (kategorilerden) emojiyi aramaya devam etmesine izin verir ve sıkça seçtiklerini görebilirsiniz.

Bitmoji

bitmoji
Eğer sık ​​Snapchat kullanıcısıysanız (başlangıç ​​kılavuzumuz), Bitmoji'yi zaten biliyor olabilirsiniz. Bunlar, kullanıcıların kendilerine ait çizgi film sürümleriyle özelleştirilmiş çizgi roman oluşturmasına olanak tanıyan bir site olan Bitstrips ile başladı.

Snapchat, Bitmoji'ye yol açan 2016'da Bitstrip'leri satın aldı: bir karikatür olarak sizi temsil etmek için oluşturduğunuz özel avatarlar. Bitmoji'nizi oluşturduktan sonra, bunları doğrudan Facebook ve Messenger, Gmail, Slack ve Snapchat gibi desteklenen uygulamalara ekleyebilirsiniz.

Bitmoji klavyesi ile Bitmoji avatarınız her yerde yanınızda olabilir. Sadece Bitmoji klavyesine geçin, kullanmak istediğiniz bir çıkartma bulun ve ona dokunun. Bu Bitmoji çıkartması panoya kopyalanır ve istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Bitmoji emoji ile tam olarak aynı olmayabilir, ancak duygularınızı sohbet yoluyla iletmenin eğlenceli ve kişiselleştirilmiş bir yoludur.

Disney Emoji Blitz

Disney Emoji Blitz
Eğer bir Disney hayranıysanız, muhtemelen arkadaşlarınıza ve ailenize Disney emojisi ve çıkartmaları yollayabilirsiniz. iMessage için birkaç farklı Disney ile ilgili çıkartma paketi (çıkartma paketlerini yükleme ve silme) olsa da, bunlar ücretsiz değildir. Neyse ki, Disney Emoji Blitz de var.

Uygulama aslında bir maç üç bulmaca oyunu. Amacınız bir dakikalık bir zaman diliminde mümkün olduğunca çok puan elde etmektir. Avatarınız olarak görev yapan her Disney emojisinin kendine özgü yetenekleri vardır. Hedefler oynadığınızda ve tamamladığınızda, yeni Disney emojisinin kilidini açacaksınız.

Sonuçta, oyun oynayarak kilidini açtığınız emoji Emoji Blitz klavyesinde kullanılabilir hale geldi. Klavyeyi etkinleştirdiğinizde, Disney emojisini arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Ancak, bunları kopyalayıp metninize yapıştırdığınızdan daha çok çıkartma gibi görünürler.

Oyun ilerledikçe daha fazla kullanılabilir hale gelir. En sevdiğiniz Disney karakterlerini ve hatta düzenli olarak gerçekleşen oyun içi etkinliklerde kullanılabilen özel emojileri bile alabilirsiniz.

Disney Emoji Blitz, mesajlarınıza bazı Disney büyülerini eklemenin harika bir yoludur ve aynı zamanda zaman geçirmek için eğlenceli bir oyundur.

Mesajlarınızı Emoji İle Gönderin

Varsayılan iOS emoji klavyesinin kilidini nasıl açacağını ve kullanabileceğinizi biliyor olabilirsiniz veya olmayabilirsiniz. Ancak, emoji oyununuzu geliştirmek için bazı eğlenceli alternatifler sunduk.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 1179 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Gizli iPhone Emoji Klavye Nasıl Açılır (Ve En İyi Alternatifler) konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Gizli iPhone Emoji Klavye Nasıl Açılır (Ve En İyi Alternatifler) ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gizli iPhone Emoji Klavye Nasıl Açılır (Ve En İyi Alternatifler) ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "