Gmail Dışında 6 Popüler E-posta Hizmeti

Gmail Dışında 6 Popüler E-posta Hizmeti

/ / Okuma süresi: 5 dk, 18 sn / Yorum (0)
A A A

2012 yılını, Gmail, Hotmail'i dünyanın en popüler e-posta sağlayıcısı olarak geçirdi. Bugün, hizmet bir milyardan fazla kullanıcıya sahip. Ama başka hangi alternatifler var? Bir Gmail hesabı istemiyorsanız, hangi seçenekleriniz var?

İlginizi Çekebilir
Gmail Hesabı Tamamıyla Nasıl Silinir?

Gmail Hesabı Tamamıyla Nasıl Silinir?

Gmail hesabınızı tamamen silmek mi istiyorsunuz? Sebebi ne olursa olsun, Gmail hesabını tamamen silmek mümkündür. Bunun nasıl yapıldığına bir göz atalım.

1. Microsoft Outlook

Outlook terminolojisi kafa karıştırıcı. Microsoft, ücretsiz e-posta hesapları, ücretsiz modern Windows uygulaması ve Office 365 uygulaması arasında ayrım yapmakta yetersiz kalmıştır. Neyse ki, sadece ücretsiz bir e-posta hesabı istiyorsan, ayrıntılara kalbolmana gerek yok; sadece outlook.com'a gidin ve bir @outlook.com e-posta adresine üye olun.

Hizmet, dünyanın ikinci en popüler ücretsiz e-posta sağlayıcısı olarak Yahoo'yu geçti. 2016 yılının ortalarında Microsoft, 450 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi.

Bir Outlook hesabı kullanmak önemli faydalar sağlar. Microsoft tarafından işletildiğinden, Windows 10 işletim sistemine yoğun bir şekilde entegre edilmiştir. Ayrıca Outlook Office 365 uygulamasıyla sorunsuz bir şekilde çalışır.

2. GMX Mail

GMX Mail, Almanya'nın en büyük internet servis sağlayıcılarından biri olan United Internet'in bir yan kuruluşudur. Ücretsiz posta servisi son yıllarda popülerlik kazanıyor, ancak 1997'den bu yana yayında.

Sadece 11 milyon aktif aylık kullanıcıya sahip olmasına rağmen, yine de ücretsiz e-posta sağlayıcılarının ilk onunu kullanıcı sayıları açısından rahatlıkla yakalıyor. Bu şaşırtıcı bir istatistik ve Gmail, Yahoo ve Outlook gibi hizmetlerin neredeyse göze çarpmayan popülerliğini ortaya çıkaran bir istatistik.

Özellik açısından, 1 GB dosya depolama alanı, 50 MB ek sınırlaması ve hem IMAP hem de POP desteği alabilirsiniz. En ilginç haliyle, sınırsız e-posta deposu sunuyor. Ne yazık ki, bir RSS okuyucusu ve bir metin görünümünden yoksundur.

3. Zoho Mail

Zoho Mail, listedeki en yeni sağlayıcılardan biridir. Sadece Ekim 2008'den beri yayında.

Kısa yaşamında, hizmet, Gmail, Yahoo ve Outlook troykasının dışındaki en iyi ücretsiz e-posta sağlayıcılarından birine dönüştü. Reklamsız bir web istemcisi tarafından yönlendirildi (ücretsiz kullanıcılar için bile), sadece dokuz yıl içinde 10 milyondan fazla aktif kullanıcıya hitap etti.

Uygulama, klasörler, sohbet görüntüleme, sürükle ve bırak gelen kutusu düzenleme ve filtreler dahil olmak üzere ücretsiz bir e-posta sağlayıcısından bekleyebileceğiniz her şeyi sunar. Tek eksiği, entegre görüntülü sohbet aracıdır.

Zoho Mail, daha büyük bir ofis verimliliği paketinin bir parçasıdır. Hizmet, word, sunum ve e-tablo dokümanları oluşturmanıza, düzenlemenize ve ortak çalışma yürütmenize olanak tanıyan bir Microsoft Office rakibi olan Zoho Docs ile sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

4. iCloud

iCloud, Apple’ın girişimini ücretsiz e-postada gösterir. Çoğu Mac, iPad ve iPhone kullanıcısının bir hesabı var. iCloud'un kendisi bütünsel bir bulut hizmetidir. iPhone'umu Bul, Fotoğraf Akışı gibi diğer Apple servislerini destekler. Mail, uygulamanın sadece bir yüzüdür.

Uygulama 720 milyon kullanıcıya sahiptir, ancak kaçının bir @iCloud.com e-posta adresini kullandığı net değildir.

Outlook.com ve Microsoft gibi, iCloud hem Mac hem de iOS'ta varsayılan Apple posta istemcisi ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Mobilde uygulamaya istediğiniz sayıda e-posta sağlayıcısı ekleyebilirsiniz. Web istemcisinde, yalnızca @icloud.com adresinize erişebilirsiniz.

Tüm iCloud kullanıcıları ücretsiz 5 GB depolama alanına sahip olurlar. Belgelere, fotoğraflara ve diğer verilere ek olarak, aldığınız tüm e-postalar limite sayılır. Bu nedenle, iCloud seçtiğiniz sağlayıcı ise, daha fazla depolama için ödeme yapmanız gerekebilir.

5. AOL Mail

AOL Mail, ücretsiz e-posta hizmetlerinin büyükbabası. 1993 yılının Mart ayında yayınlandı ve Yahoo Mail'den dört yaş büyük olan ve Gmail'den neredeyse on yaş büyük ve Hotmail'den üç yaş büyüktür.

Yaşı nedeniyle büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir. Bununla birlikte, son yıllarda sayılar azalmaktadır. 2006 yılında 50 milyon aktif aylık kullanıcıya sahipti ve 2010’da dünyanın en büyük üçüncü e-posta sağlayıcısıydı. Bugün, aktif kullanıcıların sayısı 25 milyona düştü. AOL Mail milyonlarca kullanıcı ile tanınan bir marka olduğundan, istediğiniz kullanıcı adı ile kaydolmak için acele etmemelisiniz.

6. Elude

Bir başka popüler ana akım e-posta sağlayıcısını listelemek yerine, Elude'ye bir şans vermelisiniz. Elude hızla karanlık ağdaki en popüler e-posta sağlayıcısı oluyor.

Yalnızca 2017'nin ortalarında kullanıma sunulmasına rağmen, SIGAINT'in çöküşünden sonra başka bir güvenli, anonim ve basit bir e-posta sağlayıcısı bulmak için çaresiz kalan gizlilik bilincine sahip kullanıcılara hitap ediyor.

Zirvede, SIGAINT 400.000 kullanıcıya sahipti. Elude'un nihayetinde benzer sayılara sahip olacağını varsayabiliriz. Elude, JavaScript'i kullanmaz, kayıt sırasında herhangi bir telefon numarası veya başka kimlik numarası gerektirmez ve tüm sunucu trafiğini şifreler.

Bir .onion URL'si olduğu için, yalnızca Elude'a TOR tarayıcısından erişebilirsiniz.
 

İlginizi Çekebilir
Gmail Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Gmail Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Bir Google Gmail hesabını ve içindeki tüm iletileri silebilirsiniz (ve yine de Google, YouTube vb. hesaplarınızı saklayabilirsiniz).

Sizi Gmail ve Yahoo dışındaki en popüler altı e-posta sağlayıcısı ile tanıştırdık. Her birinin farklı yararları vardır, ancak bunların hepsi, belirli kullanıcı alt kümeleri arasında oldukça popüler olan ortak bir temaya sahiptir.
Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 529 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Gmail Dışında 6 Popüler E-posta Hizmeti konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Gmail Dışında 6 Popüler E-posta Hizmeti ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail Dışında 6 Popüler E-posta Hizmeti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.