Ogznet.com
Gmail Dışında 6 Popüler E-posta Hizmeti Paylaş:

Gmail Dışında 6 Popüler E-posta Hizmeti

Gmail Dışında 6 Popüler E-posta Hizmeti

Gmail ve Yahoo Mail’den Daha Popüler 6 E-posta Hizmeti

2012 yılında, Gmail, Hotmail’in dünyanın en popüler e-posta sağlayıcısı ünvanını ele geçirdi. Bugün, hizmet bir milyardan fazla kullanıcıya sahip. Ama başka hangi alternatifler var? Bir Gmail hesabı istemiyorsanız, hangi seçenekleriniz var?

1. Microsoft Outlook

Outlook terminolojisi biraz kafa karıştırıcı. Microsoft, ücretsiz e-posta hesapları ve Office 365 uygulaması arasında ayrım yapmakta yetersiz kaldı. Ancak, sadece ücretsiz bir e-posta hesabı istiyorsan, ayrıntılarda kalbolmana gerek yok; sadece outlook.com'a gidin ve bir @outlook.com e-posta adresine üye olun.

Hizmet, dünyanın ikinci en popüler ücretsiz e-posta sağlayıcısı olarak Yahoo'yu geçti. 2016 yılının ortalarında Microsoft, 450 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi.

Bir Outlook hesabı kullanmak önemli faydalar sağlayabilir. Microsoft tarafından işletildiğinden, Windows 10 işletim sistemine etkili bir şekilde entegre edilmiştir. Ayrıca Outlook Office 365 uygulamasıyla sorunsuz bir şekilde çalışır.

2. GMX Mail

GMX Mail, Almanya'nın en büyük internet servis sağlayıcılarından biri olan United Internet'in bir yan kuruluşudur. Ücretsiz posta servisi son yıllarda popülerlik kazanıyor, ancak 1997'den bu yana bu hizmet var.

Sadece 11 milyon aktif aylık kullanıcıya sahip olmasına rağmen, yine de ücretsiz e-posta sağlayıcılarının ilk onunu kullanıcı sayıları açısından rahatlıkla yakalıyor. Bu şaşırtıcı bir istatistik ve Gmail, Yahoo ve Outlook gibi hizmetlerin neredeyse göze çarpmayan popülerliğini ortaya çıkaran bir istatistik.

Özellik açısından, 1 GB dosya depolama alanı, 50 MB ek sınırlaması ve hem IMAP hem de POP desteği alabilirsiniz. En ilginç özelliği, sınırsız e-posta deposu sunuyor.

3. Zoho Mail

Zoho Mail, listedeki en yeni email hizmetlerinden biridir.

Hizmet, Gmail, Yahoo ve Outlook üçlüsünün dışındaki en iyi ücretsiz e-posta sağlayıcılarından birine dönüştü. Reklamsız bir web sitesi üzerinden kullanabilirsiniz (ücretsiz kullanıcılar için bile). Sadece 9 yıl içinde 10 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

Uygulama, klasörler, sohbet görüntüleme, sürükle ve bırak gelen kutusu düzenleme ve filtreler dahil olmak üzere ücretsiz bir e-posta sağlayıcısından bekleyebileceğiniz her şeyi sunar. Tek eksiği, entegre görüntülü sohbet aracıdır.

Zoho Mail, daha büyük bir ofis verimliliği paketinin bir parçasıdır. Hizmet, word, sunum ve e-tablo dokümanları oluşturmanıza, düzenlemenize ve ortak çalışma yürütmenize olanak tanıyan bir Microsoft Office rakibi olan Zoho Docs ile entegre bir şekilde gelir.

İlginizi çekebilir

Gmail Hesabı Tamamıyla Nasıl Silinir?

Gmail hesabınızı tamamen silmek mi istiyorsunuz? Sebebi ne olursa olsun, Gmail hesabını tamamen silmek mümkündür. Bunun nasıl yapıldığına bir göz atalım...

4. iCloud

iCloud, Apple’ın ücretsiz e-posta hizmetidir. Çoğu Mac, iPad veya iPhone kullanıcısının bir hesabı var. iCloud'un aslında bir bulut hizmetidir. iPhone'umu Bul, Fotoğraflar gibi diğer Apple servislerini destekler. Mail, uygulamanın sadece bir özelliğidir.

Uygulama 720 milyon kullanıcıya sahiptir, ancak kaçının bir @iCloud.com e-posta adresini kullandığı net değildir.

Outlook.com ve Microsoft gibi, iCloud hem Mac hem de iOS'ta varsayılan Apple posta istemcisi ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Mobil uygulamaya istediğiniz sayıda e-posta sağlayıcısı ekleyebilirsiniz. Web istemcisinde, yalnızca @icloud.com adresinize erişebilirsiniz.

Tüm iCloud kullanıcıları ücretsiz 5 GB depolama alanına sahip olurlar. Belgelere, fotoğraflara ve diğer verilere ek olarak, aldığınız tüm e-postalar bu depolama limitine dahildir. Bu nedenle, iCloud email servisini kullanmaya başladığınızda daha fazla depolama alanı için ödeme yapmanız gerekebilir.

5. AOL Mail

AOL Mail, ücretsiz e-posta hizmetlerinin en eskisi. 1993 yılının Mart ayında hizmete başladı ve Yahoo Mail'den dört ve Gmail'den neredeyse on ve Hotmail'den üç yaş daha büyüktür.

Yaşı nedeniyle büyük bir kullanıcı tabanına sahiptir. Bununla birlikte, son yıllarda sayılar azalmaktadır. 2006 yılında 50 milyon aktif aylık kullanıcıya sahipti ve 2010’da dünyanın en büyük üçüncü e-posta sağlayıcısıydı. Bugün, aktif kullanıcıların sayısı 25 milyona düştü. AOL Mail milyonlarca kullanıcı ile tanınan bir marka olduğundan, istediğiniz kullanıcı adı ile kaydolmak için acele etmelisiniz.

6. Elude

Bir başka popüler e-posta sağlayıcısını kullanmak yerine, Elude'ye bir şans vermelisiniz. Elude hızla karanlık ağdaki en popüler e-posta sağlayıcısı oluyor.

Yalnızca 2017'nin ortalarında kullanıma sunulmasına rağmen, SIGAINT'in çöküşünden sonra başka bir güvenli, anonim ve basit bir e-posta sağlayıcısı bulmak için çaresiz kalan gizlilik bilincine sahip kullanıcılara hitap ediyor.

Zirvede, SIGAINT 400.000 kullanıcıya sahipti. Elude'un nihayetinde benzer sayılara sahip olacağını varsayabiliriz. Elude, JavaScript'i kullanmaz, kayıt sırasında herhangi bir telefon numarası veya başka kimlik numarası gerektirmez ve tüm sunucu trafiğini şifreler.

Bir .onion URL'si olduğu için, yalnızca Elude'a TOR tarayıcısından erişebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Gmail Hesabı Nasıl Silinir? Gmail Hesap Kaldırma

Google ve YouTube gibi bununla bağlantılı diğer hesapları açık tutarken, Gmail hesabını ve içindeki tüm mesajları silebilirsiniz. Yani, Gmail mail adresini artı..

Sizi Gmail ve Yahoo dışındaki en popüler altı e-posta sağlayıcısı ile tanıştırdık. Her birinin farklı özellikleri vardır, ancak bunların hepsi, belirli kullanıcı alt kümeleri arasında oldukça popüler olan ortak bir temaya sahiptir.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!