Google, Gmail müşterilerine gönderilen e-postaların içeriğini taramayı bırakacaklarını açıkladı.

Google e-postaları tarayarak kullanıcılarına kişiselleştirilmiş reklamlar sunuyor; ancak bunu yapmayı bırakacağını söylüyor şirket. Gmail kullanıcıları kişiselleştirilmiş reklamları almaya devam edecek, ancak aramalar veya göz atma alışkanlıkları gibi diğer verilerden gelecektir.

Bunun nedeni, bazı ödeme yapan G Suite kullanıcılarının ücretsiz ve ücretli kullanıcılar arasındaki gizlilik ayrımının sahip olduğu karışıklıkları gidermek için tasarlandı. Ücretli Gmail kullanıcılarının, ücretsiz kullanıcı iken e-posta taramasına tabi tutulmamışlar. Google Cloud Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Diane Greene, "Yapacağımız şey açıkça anlaşılır olmak" diyor.

Gizlilik haklarının savunucuları, Google'ın yıllarca e-posta taramasından şikayet ediyorlardı. Bununla birlikte, google e-postaları taramaya devam edeceğinden, boş bir zafer gibi görünebilir bu. Şimdi de, dolandırıcılık veya kötü amaçlı yazılım aramak gibi nedenlerle e-postaları taramaya devam edecekler.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 444 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Gmail Politikası'ndaki Bu Değişiklik Sizi Çok Mutlu Edecektir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Gmail Politikası'ndaki Bu Değişiklik Sizi Çok Mutlu Edecektir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail Politikası'ndaki Bu Değişiklik Sizi Çok Mutlu Edecektir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "