Gmail’in Yeni AI Özelliklerini Nasıl Kapatılır

Gmail’in Yeni AI Özelliklerini Nasıl Kapatılır

Google’ın makine öğrenimi algoritmalarından yararlanan Gmail yeni tasarımında çok sayıda yeni özellik ekledi. Bu yeni özellikleri yeni temaya geçtiyseniz kullanmaya başlamışsınızdır. Peki bu yeni özellikler nasıl kapatılıyor? Detaylar yazımızda..

Şimdiye kadar, bu algoritmalar, bir mobil uygulama kullanarak kullanılabiliyorken, Gmail hesaplarını kontrol eden kullanıcılar için tahmini yanıtlara katkıda bulunuyordu. Bu özellik artık web kullanıcılarına dağıtılıyor. Gmail'e eklenen AI ile ilgili bazı özellikler şunları içerir:

  • Akıllı Yanıt: Önceki e-postalarınıza dayanarak (web kullanıcıları için) e-postalara yanıt vermek için tahmini metin.
  • Akıllı E-posta: Gmail, e-postanızı yazarken tahmini yazma önerileri sunacaktır.
  • Nudges: Google, birkaç gün önce aldığınız e-postalar için size bir hatırlatma sunar.
  • Yüksek öncelikli bildirimler: Google yalnızca önemli olduğunu düşündüğü iletileri işaretler.

Bu özellikler, kalıplarınızı öğrenmek ve sizin için en önemli olan şeyleri öğrenmek için Google'ın e-postanızı taramasına bağlıdır. Bunların kullanmak istemediğiniz özellikler olduğuna karar verirseniz, kullanıma sunulduktan sonra bunları devre dışı bırakmanız gerekir.

Nudges ve Akıllı E-posta Nasıl Kapatılır
Şimdiye kadar, bu özelliklerden sadece Nudges ve Akıllı E-posta özelliklerini kapatabilirsiniz.

Nudges özelliğini kapatmak için Ayarlar'a gidin ve Genel sekmesi altında aşağıya doğru kaydırın ve iki Nudges ayarının kontrol edilmediğinden emin olun. Gmail bu özellik varsayılan olarak açık olacak.

Akıllı E-posta'yı kapatmak için Ayarlar'a gidin ve Genel sekmesinde, bu özelliği aramak için Aşağı kaydırın ve Yazma Önerileri Kapalı'yı seçin.

Hangi Yeni Gmail Özellikleri Kapatılmıyor?

Henüz Yüksek Öncelikli Bildirimleri veya Akıllı Yanıtı kapatmak mümkün görünmüyor.

Ve hiçbir seçeneğin olmayacağı belli şeyler var. Geçtiğimiz yıl Google, e-postaları artık reklam amaçlı olarak taramayacağını duyurdu, ancak kullanıcıları spam veya kimlik avı girişimlerine karşı korumak için bunu yapmaya devam edecek.

Yeniden tasarlama sayesinde, Gmail’in otomatik taramaları Google’ın spam veya kimlik avı e-postalarını belirgin şekilde işaretleme yeteneğine katkıda bulunacaktır.
Yeniden tasarlamayı beğenmezseniz, en azından şimdilik klasik Gmail arayüzüne her zaman geri dönebileceğinizi unutmayın.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 330 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Gmail’in Yeni AI Özelliklerini Nasıl Kapatılır konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Gmail’in Yeni AI Özelliklerini Nasıl Kapatılır ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gmail’in Yeni AI Özelliklerini Nasıl Kapatılır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "