Ogznet.com

TikTok videolarını izlemekten biraz sıkıldıysanız, Google, farklı bir eğlence için size yeni bir yol sunuyor. Google Sanat Transferi, herhangi bir fotoğrafı bir sanat eserine dönüştürmenize izin veren Google Sanat ve Kültür uygulamasında yeni bir özelliktir. Ya da resminizi daha ilginç hale getirmek için dünyanın en ünlü sanat eserlerinin özelliklerini ekleyin.

Google Arts & Culture uygulamanız varsa, alt çubuktaki kamera menüsünü açın; üstte yeni Art Transfer düğmesini göreceksiniz. Kendinizin veya herhangi bir nesnenin fotoğrafını çekebilir veya daha önce çektiğiniz bir fotoğrafı yükleyebilirsiniz. Ardından Van Gogh, Edvard Munch, Frieda Kahlo, Da Vinci, Andy Warhol vb. gibi çeşitli ünlü sanat şaheserleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Uygulama daha sonra seçtiğiniz sanat veya sanatçının stilini resminize aktaracaktır. Bu işlem devam ederken, sanat eserleri hakkında okuyabileceğiniz bazı bilgilerde var. Ancak işlemm çok uzun sürmez. Google AI tarafından oluşturulan algoritmik bir model tarafından desteklenmektedir. Böylece, yüklediğiniz fotoğrafın ve seçtiğiniz stilin benzersiz bir algoritmik birleşimi ile yeniden oluşturulmasını sağlar.

Tüm bunlar bir bulutta veya internette değil, doğrudan cihazınızda gerçekleşir. Yani fotoğrafınızın çalınmasından veya başka bir gizlilik durumundan endişelenmenize gerek olmaz. Sadece seninle telefonunuz arasında. Tabii ki, fotoğrafı sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ancak paylaşmak istemezseniz işlenen fotoğraf yalnız cihazınızda kayıtlı kalır.

Google elbette Art Transfer'i kullandığınızda yarattığınız tüm farklı sanatı merak ediyor. Sonuçları fotoğraf veya GIF olarak paylaşabilir ve #ArtTransfer hashtag'ini kullanabilirsiniz. Yine, Google Arts & Culture uygulamasını indirmediyseniz, hemen indirmelisiniz.

Google Arts & Culture (Android · iOS)

  • Ücretsiz

Van Gogh'un Yıldızlı Gece tablosunun yakından nasıl göründüğünü merak ediyor musunuz? Ya da modern ve çağdaş sanat arasındaki farkı? Dünyanın öbür ucundaki bir müzeyi gezmek ister misiniz?

Google Arts & Culture ile en popüler sergileri ziyaret edebilir, sanat eserlerini akıllara durgunluk veren ayrıntıları görebilecek şekilde yakınlaştırabilir ve binlerce hikayeye, fotoğrafa, videoya ve el yazmasına göz atabilirsiniz. Favorilerinizi bularak, kendi koleksiyonlarınızı oluşturarak ve arkadaşlarınızla paylaşarak kendi küratörünüz olun. Ekranınızda ya da VR'de simgesel yerlerin, ünlü yapıların ve doğal harikaların turlarına katılarak istediğiniz yere seyahat edin. Her gün yeni bir şey öğrenin.

Google Arts & Culture, 70 ülkede 1.200'ü aşkın müze, galeri ve kurumun sergilerini web'de herkese sunabilmek için bu kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. Hemen keşfetmeye başlayın.