Google Chrome için en iyi 7 ücretsiz VPN

Google Chrome için en iyi 7 ücretsiz VPN

Sanal özel ağlar (VPN'ler) giderek daha popüler hale geliyor. Evden çalışanlarına işlevsellik sağlamak isteyen şirketler veya kuruluşlardan, coğrafi engelleme kısıtlamalarını geçmek isteyen normal internet kullanıcılarına yüzlerce kullanım alanı vardır. İşte size göz atmak için en iyi ücretsiz Chrome VPN'den yedi tanesi.

Not: Bu VPN'leri Netflix veya BBC iPlayer'a erişme umuduyla kullanıyorsanız, bu hizmetlerin ve diğer pek çok kullanıcının artık VPN tabanlı IP adreslerine erişimi engellemeye çalıştığını unutmayın.

Ücretsiz vs Premium VPN'ler

Tüm VPN'lerle, ödediğiniz şeyi alırsınız. Evet, ücretsiz VPN'ler iyidir, ancak bunlar kalite açısından birinci sınıf bir VPN hizmeti ile hız veya güvenlik açısından karşılaştırılabilir değildir.

Örneğin, birçok ücretsiz VPN hizmeti sadece PPTP protokolünü sunar. Bu, çoğu önde gelen ücretli hizmetler tarafından sunulan L2TP / IPSEC, OpenVPN, SSTP veya SSH gibi diğer VPN protokolleri kadar güçlü değildir.

Ayrıca göz atma hızını da düşünmeniz gerekiyor. VPN sunucularının çalıştırılması ve yönetilmesi çok pahalıdır. Ücretsiz bir hizmetten yararlanıyorsanız, muhtemelen diğer kullanıcılarla aşırı yüklenmiştir. Buna karşılık, premium sağlayıcılar gelirlerinin birçoğunu sunuculara ve bant genişliğine yeniden yatırmaktadır.

Düşünmek için ayrıca gayri maddi engeller de var. Ücretsiz bir sağlayıcıdan güvenilir destek bekleyebilir misiniz? Çalışma süresi yüzde 100'e yakın mı?

Son olarak, kendinize şunu sorun: neden ücretsiz? En iyi senaryoda, hizmetin reklamlarla karşılanmasından kaynaklanır. En kötüsü, sağlayıcı bağlantınızı çalıyor ve diğer kullanıcılar için bant genişliğinizi kullanıyor.

Ancak ücretsiz bir VPN, VPN olmamasından daha iyidir. Ancak, paranız varsa ve güvenliğinize değer veriyorsanız, en yüksek ücretli aboneliğe yatırım yapın. En iyi premium VPN'lerden biri ExpressVPN'dir. OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP, PPTP'yi destekler, sınırsız hız ve bant genişliği içerir, 94 ülkede sunucuları vardır ve üç eşzamanlı bağlantıya izin verir.

1. DotVPN

DotVPN 2014 yılından var. Chrome Web Mağazası'na göre 800.000'den fazla kullanıcısı var ve 4 yıldızlı bir ortalama değerlendirme puanına sahiptir.

En iyi özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Sınırsız bant genişliği.
  • 12 sanal lokasyon (Kanada, Almanya, Fransa, Japonya, Hollanda, Singapur, İspanya, İsveç, İsviçre, Rusya, ABD ve Birleşik Krallık).
  • Yerler arasında sınırsız geçiş.
  • Geliştiriciler ayrıca güvenlik avantajlarının altını çizmeye istekli. DotVPN, 4096 bit anahtar şifrelemesi kullanır; bu, modern bankacılık standartlarından iki kat daha fazladır.

2. ZenMate VPN

ZenMate VPN, kendisini “siber güvenlik çözümü” olarak adlandırıyor. Bilgilerinizi şifreleyen ve sizi kötü amaçlı web sitelerinden koruyan, dünya çapında bir yüksek güvenlikli proxy sunucuları ağına sahiptir.

ZenMate VPN servisi üç bölüme ayrılabilir: İnternet gizliliği, Wi-Fi güvenliği ve sınırsız internet erişimi.

Gizlilikle ilgili olarak, hizmet web izleyicilerinizi takip eden reklam izleyicileri, üçüncü taraf analiz araçları ve sosyal medya piksellerini engeller. Wi-Fi perspektifi, güvenli olmayan genel ağlarda ve sınırsız bir internet bakış açısıyla ekstra bir savunma hattı ekleyecektir. Bu, coğrafi engellemenin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır.

ZenMate VPN ayrıca hızı artıran, ekstra konumlar ekleyen ve 7/24 destek sunan üstün bir hizmet sunuyor.

3. Hotspot Shield

Hotspot Shield’ın özelliklerini konuşmadan önce, hizmetin Anchor Free tarafından işletildiğini unutmamak önemlidir.

Anchor, piyasadaki en güvenilir şirketlerden biri olarak kabul edilmektedir; 10 yılı aşkın bir süredir, farklı uygulamalarında 400 milyondan fazla indirme sayısına ulaşıyor ve şu anda 190 ülkede 20 milyon aktif kullanıcısı var.

Hizmet açısından hem ücretsiz hem de sınırsızdır ve iOS, Android, macOS ve Windows sürümleri mevcuttur.

ZenMate gibi, Hotspot Shield'in de premium bir sürümü var.

4. Browsec VPN

Browsec VPN, “ZenMate, Stealthy, Hola ve friGate'in gelişmiş bir analoğu” olduğunu iddia ediyor. Uygulamanın ana avantajları, kullanıcılarına herhangi bir yerden herhangi bir siteye erişmelerine izin vermek, kullanıcıların çevrimiçi gizliliğini artırmak ve kullanıcı verilerini izleyicilerinden korumaktır.

Coğrafi engellemeye büyük bir itici güç getiriyor, ancak Netflix veya BBC'deki farklı ülkelerin mağazalarından içerik açmaya odaklanmak yerine, Browsec VPN, , Pandora, Spotify ve SoundCloud gibi servislerden bahsediyor— bazıları belirli bölgelerde tamamen engellenir.

Browsec VPN, hizmetini Facebook, Reddit ve YouTube gibi ofis veya okul bilgisayarlarında engellenen sitelere erişmenin bir yolu olarak da tanıtır.

5. TunnelBear VPN

Bu listede tartıştığımız tüm hizmetlerin yanında TunnelBear en iyi incelemelere sahiptir - yazım sırasındaki yaklaşık 10.500 bireysel nottan eşi görülmemiş bir değerlendirme olan beş yıldız almıştır. Gerçek bir VPN olmak yerine, bu hizmet aslında şifrelenmiş bir proxy'dir.

VPN'lerle uzun süredir çalışan okuyucular, bu markanın bilincinde olacaklar; TunnelBear uzun yıllardır var ve hem Windows hem de Mac için çok başarılı masaüstü tabanlı ürünler yayınladı.

Bu Chrome uzantısı ve masaüstü teklifleri arasında önemli bir fark var ve bu anlaşılması gereken önemli bir nokta. Chrome için TunnelBear yalnızca tarayıcı trafiğinizi şifreler. Masaüstü için TunnelBear VPN, verilerinizin yüzde 100'ünü şifreler.

TunnelBear, bu listedeki tüm VPN'lerin en hızlı hızlarından birine sahiptir ve dünya çapında 20 ülkede sunucuları bulunmaktadır.

6. Betternet

Betternet sınırsız ücretsiz VPN sunuyor. Bir kuruş ödemenize veya hatta bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur. Uygulama ayrıca reklam içermez ve gizlilik bilincine sahip kullanıcıların günlük aktivitelerini toplamaz. Ve endişelenme; sen ürün değilsin Betternet sponsorlu uygulamalar ve videolar göstererek para kazanıyor.

VPN'nin kendisi bir düğmeye basılarak açılıp kapatılabilir. Aslında, bu tek buton, kullanıcı arayüzünün tüm kapsamıdır; VPN kullanma konusunda daha önce herhangi bir deneyimi olmayan kişiler için bile kullanımı çok kolaydır.

7. Gom VPN

Son tavsiyemiz Gom VPN. Uygulama, coğrafi engellenen içeriğe erişmenizi sağlamak konusunda uzmanlaşmıştır.

Gom, kullanıcılara 1000Mbit sunucu ve proxy, tek dokunuşla etkinleştirme ve yapılandırması kolay bir kullanıcı arayüzü sunar. Ayrıca, her zaman Gom kullanıyorsanız, tüm trafiğiniz HTTP2 SSL kullanılarak şifrelenir.

Son olarak, Gom faaliyetlerinizin herhangi bir kaydını tutmaz, böylece sizi bekleyen hükümet ve ISS'lerden korur.

En İyi 10 Ücretsiz VPN Yazılımı
İlginizi Çekebilir

En İyi 10 Ücretsiz VPN Yazılımı

En İyi Ücretsiz Chrome VPN Eklentisi
İlginizi Çekebilir

En İyi Ücretsiz Chrome VPN Eklentisi

Neden bir VPN Kullanmalı?
VPN'lerin son kullanıcılar için birçok avantajı vardır. Gizliliğinizi geliştirmek gibi basit bir şey olabilir, ancak belirli tarayıcıların kasıtlı olarak kötü niyetli olduğu düşünülen The Pirate Bay gibi sitelere gitmenize de izin verebilir. Tabii ki, bu hizmetlerin nasıl çalıştığına dair de uyanık olmanız gerekiyor. En iyi iddialarına rağmen, bir şey bedavaysa, bir sıkıntı olabileceği anlamına gelir. Gerçek şu ki, yüzde yüz huzur istiyorsanız, ücretli bir servise yatırım yapmalısınız.

Ogznet.com

Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz


yenile