Google Doodle’u Özelleştirin - Adınızı Google'da Logosuna Yazın

Google Doodle’u Özelleştirin - Adınızı Google'da Logosuna Yazın

/ Okuma süresi: 4 dk, 46 sn / Yorum (0)
A A A

Çoğu kişi varsayılan Google logosunu kırmızı, mavi, yeşil ve sarı olarak görme fikrine alışkındır. Bu basit ama ikonik. Ama eğer bundan sıkıldıysan. GOOGLE yerine kendi adınız veya başka bir şey koymak süper olurdu!. Sonuçta, herkesin biraz kendi egosu var, değil mi?

Google Logosunu isminizle özelleştirmek isterseniz, bunu yapmanın iki yolu var. Her ikisini de göstereceğiz, bunlardan kendinize kolay geleni seçebilirsiniz.

1. Bir Website Kullanın
Bu muhtemelen bunu yapmanın en kolay yoludur. Goglogo web sitesine gidin ve kişiselleştirme sürecine hemen başlayın. Goglogo kendi arama motorunuzu tasarlamanıza izin verecektir.
Daha sonra sayfayı favorilerinize eklemeniz ve Google'ın yerine varsayılan ana sayfanız olarak kullanmanız gerekir.

Adımlar basit. Sadece adınızı veya görmek istediğiniz başka bir şeyi girin ve ikinci adımda tercih ettiğiniz stili seçin.

Goglogo, eğlenmek isteyen ve geçici bir çözüme ihtiyaç duyan insanlar için uygundur. Ancak, Google’ı doğrudan kullanmama nedeniyle arama verilerinin güvenliği konusunda endişe edebilirsiniz.

İhtiyacımız olan daha iyi bir çözüm. Varsayılan Google ana sayfasını özelleştirmenin ve düzenlemenin bir yolu, böylece en iyisini elde edebiliyoruz.

2. Bir Eklenti / Uzantı Kullanın
Firefox’ta bir eklenti de var. Google ana sayfanızı, Google yerine adınızı gösterecek şekilde özelleştirmenize yardımcı olacak stilus adlı bir eklenti. Bu anlatım için Firefox kullanacağım, ancak Chrome için de aynı işlemler geçerli.

Stylus'u indirin ve Firefox'a Ekle düğmesine tıklayarak Firefox'a yükleyin. Şimdi yeni bir sekme açın ve Google'ın ana sayfasına gidin. Bir pop-up menü açmak için yeni eklenen Stylus simgesine tıklayın. Find Styles (Stilleri Bul)'a tıklayın. Düzenlemeden önce bir stil seçmeniz gerekecek.

Stilleri nelerdir? Stiller temelde, Google ana sayfanızın görünümünü değiştirecek temalardır. Onları duvar kağıtları olarak düşün. Aralarından seçim yapabileceğiniz 400'ün üzerinde stil var.

Artık, Google ana sayfanızın tüm görünümünün değiştiğini göreceksiniz. Bu, harika ancak daha fazla işimiz var. Adınızı Google’ın yerine göstermek için css dosyasını düzenlemeniz gerekecektir. Temanın adının yanında görünen düzenle düğmesini tıklayın.

Bu, çok fazla kod göreceğiniz yeni bir sekme açacaktır. Kodlar sizi bunaltmasın. Buradaki adımlar takip etmek oldukça basit.

Bul aracını başlatmak için sekme içinde CTRL + F tuşlarına basın ve tırnak işaretleri olmadan "hplogo" yazın. Bu, 'hplogo' anahtar kelimesiyle tüm etiketleri vurgulayacak, ancak bunu bir resim bağlantısı URL'siyle izlediğinizi göreceksiniz.

hplogo

Şimdi, orijinaline benzeyen ama farklı metinlerle yeni bir logo oluşturmanız gerekir. Adınız, şirket adınız veya mesajınız olabilir. Seni mutlu eden herhangi bir şey.

İşiniz bittiğinde, yeni oluşturulan logonuzun görüntüsünü yerel sabit sürücünüze kaydetmek için indirme düğmesine tıklayın. Resmi, Imgur gibi herhangi bir görüntü paylaşım sitesine yükleyin. Görüntüyü, sadece iyi çalışması gereken Dropbox klasörüne yükledim. Resim bağlantısını kopyala.

hplogo

Kaynak kodunu düzenlediğiniz sekmeye geri dönün ve görüntü URL'sini kopyaladığınız dosyayla değiştirin. Sol bölmedeki kaydet düğmesine tıklayın. Şimdi yeni bir sekme açın ve Google.com'a gidin. Adını yani logonuzu Google yerine tüm ihtişamıyla görmelisiniz.

Arama her zamanki gibi çalışacaktır, çünkü logoyu değiştirdiniz ve farklı bir site kullanmadınız.

Stylus bir dizi tema sunuyor ve Festicide birçok popüler logoyu yeniden yaratmanıza yardımcı olacak. Ana sayfanızı sıfırdan tamamen yeniden tasarlamak için bunları birleştirebilirsiniz.

Düz eski beyaz arka plan veya Stylus'ta bulunmayan başka bir arka plan istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz.

Düzenleme ekranına geri dönün ve bu sefer kodda "arka plan" kelimesini arayın. İçinde bir resim URL bağlantısı olan kod satırlarını bulun. Resim bağlantısını beyaz / özelleştirilmiş arka plan resmi bağlantısıyla değiştirin ve işiniz bitti.

Seçtiğiniz arka planın tasarımı arama sonuçlarıyla çakışıyorsa, metni ve arama sonuçlarındaki bağlantıları görüntülemeyi zorlaştırırsanız, eklenti içindeki bir kısayolu kullanarak hızlı bir şekilde devre dışı bırakabilir / etkinleştirebilirsiniz.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 313 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Google Doodle’u Özelleştirin - Adınızı Google'da Logosuna Yazın konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Google Doodle’u Özelleştirin - Adınızı Google'da Logosuna Yazın ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Doodle’u Özelleştirin - Adınızı Google'da Logosuna Yazın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
Firefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.