Ogznet.com

Çoğu insan için, Google Earth’ün normal sürümü özellikleri ve zengin harita görüntüleri açısından yeterlidir. Peki Google’ın birçok ekstra özelliğe sahip, daha çok özelleştirilebilir sürümü olan Google Earth Pro ile tanışmak ister misiniz?

Google Earth Pro sürümü, gayrimenkul geliştiricileri, şehir plancıları ve son derece özelleştirilmiş haritalar oluşturması gereken diğer kullanıcılar için vazgeçilmez bir araçtır.
Ancak, gayrimenkul geliştiricisi değilseniz bile, Google Earth Pro'da Google Earth'te veya Google Haritalar'da bulunmayan bazı özellikler bulunmaktadır. Bunları kontrol edin ve denemek isteyip istemediğinize karar verin. Üstelik ücretsiz!

Kendi özelleştirilmiş haritalarınızı oluşturun

Google Earth Pro, birçok ekstrayla özelleştirilmiş haritalar oluşturmanızı sağlar. Harita üzerinde arazi sınırlarını çizip, alanları tanımlamakla kalmaz, ayrıca farklı alanlar veya noktalamaları temsil eden görüntüler ve başka dosya türleri de ekleyebilirsiniz. Dolayısıyla, özelleştirilmiş haritanızdaki bir noktanın üzerine geldiğinizde, birden fazla resim, medya dosyası veya diğer içerik türleri görüntülenir.

Google Earth Pro

Haritanıza yollar, boru hatları ve yollar da ekleyebilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesindeki bölüm, haritaya bakanların her grafik ve çizginin ne anlama geldiğini anlamasına yardımcı olur. Haritanızı oluşturmayı bitirdiğinizde, haritayı e-posta yoluyla başkalarıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

Google Earth

Araziyi kolayca ölçün

Bir arazinin alanını bulmak için bir metre ile dışarı çıkmak zahmetine girmeyin; basitçe Google Earth Pro ölçüm aracını kullanın. Bir noktadan diğerine bir çizgi çizin ve iki nokta arasındaki mesafeyi görün veya boyutları bulmak için haritanız üzerinde herhangi bir şekil çizin.
Arazi satın alırken veya bir proje planlıyorsanız, bu özellik oldukça yararlıdır.

Google Earth

Arsa planları ve görev süreleri bakınız

Google Earth Pro, arsa planları, kiralık alanlar, arsa alanları ve daha fazlası gibi, arazi mülkiyeti hakkında çok detaylı bilgiye erişmenizi sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki veritabanlarından bilgi alır. Bir yer hakkında daha ayrıntılı bilgiye erişmek için istediğiniz alana yakınlaştırın.

Google Earth

Size kolaylık sağlamak için Google Earth'e daha fazla bilgi ekleyin

Haritalarınıza ekleyebileceğiniz GPS verileri gibi diğer zengin bilgiler de var. Haritada gösterilmeyen alanları görmek isterseniz, GPS işlevi özellikle kullanışlı olabilir. Yol işaretlerini içe aktarabilir, rotaları izleyebilir ve isterseniz irtifaları da zemin yüksekliğine ayarlayın.

Google Earth

Yürüyüş planlamak için yükseltme aracını kullanın

Google Earth Pro yükseklik ölçme aracı iyi bir kullanım olacaktır.
Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, belirli bir çizgide yüksekliği görebilirsiniz.

Google Earth