Google Earth Pro için 5 ipucu

Google Earth Pro için 5 ipucu

Çoğu insan için, Google Earth'ün normal sürümü özellikleri ve zengin harita görüntüleri açısından yeterlidir. Peki Google'ın birçok ekstra özelliğe sahip, daha çok özelleştirilebilir sürümü olan Google Earth Pro ile tanışmak ister misiniz?

::

0 Yorum ::

Teknoloji ::

05 Ara 2017

Google Earth Pro sürümü, gayrimenkul geliştiricileri, şehir plancıları ve son derece özelleştirilmiş haritalar oluşturması gereken diğer kullanıcılar için vazgeçilmez bir araçtır.
Ancak, gayrimenkul geliştiricisi değilseniz bile, Google Earth Pro'da Google Earth'te veya Google Haritalar'da bulunmayan bazı özellikler bulunmaktadır. Bunları kontrol edin ve denemek isteyip istemediğinize karar verin. Üstelik ücretsiz!

Kendi özelleştirilmiş haritalarınızı oluşturun

Google Earth Pro, birçok ekstrayla özelleştirilmiş haritalar oluşturmanızı sağlar. Harita üzerinde arazi sınırlarını çizip, alanları tanımlamakla kalmaz, ayrıca farklı alanlar veya noktalamaları temsil eden görüntüler ve başka dosya türleri de ekleyebilirsiniz. Dolayısıyla, özelleştirilmiş haritanızdaki bir noktanın üzerine geldiğinizde, birden fazla resim, medya dosyası veya diğer içerik türleri görüntülenir.

Google Earth Pro

Haritanıza yollar, boru hatları ve yollar da ekleyebilirsiniz. Ekranın sağ üst köşesindeki bölüm, haritaya bakanların her grafik ve çizginin ne anlama geldiğini anlamasına yardımcı olur. Haritanızı oluşturmayı bitirdiğinizde, haritayı e-posta yoluyla başkalarıyla kolayca paylaşabilirsiniz.

Google Earth

Araziyi kolayca ölçün

Bir arazinin alanını bulmak için bir metre ile dışarı çıkmak zahmetine girmeyin; basitçe Google Earth Pro ölçüm aracını kullanın. Bir noktadan diğerine bir çizgi çizin ve iki nokta arasındaki mesafeyi görün veya boyutları bulmak için haritanız üzerinde herhangi bir şekil çizin.
Arazi satın alırken veya bir proje planlıyorsanız, bu özellik oldukça yararlıdır.

Google Earth

Arsa planları ve görev süreleri bakınız

Google Earth Pro, arsa planları, kiralık alanlar, arsa alanları ve daha fazlası gibi, arazi mülkiyeti hakkında çok detaylı bilgiye erişmenizi sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki veritabanlarından bilgi alır. Bir yer hakkında daha ayrıntılı bilgiye erişmek için istediğiniz alana yakınlaştırın.

Google Earth

Size kolaylık sağlamak için Google Earth'e daha fazla bilgi ekleyin

Haritalarınıza ekleyebileceğiniz GPS verileri gibi diğer zengin bilgiler de var. Haritada gösterilmeyen alanları görmek isterseniz, GPS işlevi özellikle kullanışlı olabilir. Yol işaretlerini içe aktarabilir, rotaları izleyebilir ve isterseniz irtifaları da zemin yüksekliğine ayarlayın.

Google Earth

Yürüyüş planlamak için yükseltme aracını kullanın

Google Earth Pro yükseklik ölçme aracı iyi bir kullanım olacaktır.
Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, belirli bir çizgide yüksekliği görebilirsiniz.

Google Earth


Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?


Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.Etiketler:


Bu yazı daha önce 89 kez okundu.

Ogznet.com

Zaman buldukça siteye yeni ve faydalı yazılar yazmaya çalışıyorum. 2004'ten bu yana web siteler yapıp yönetiyorum.

Benzer Konular

Bilgisayar ve Televizyonunuz ile Ev Sinema Sistemi Yapmak
17 Kas 2017

Bilgisayar ve Televizyonunuz ile Ev Sinema Sistemi Yapmak

Bilgisayar ve televizyonuz ile ev sinema sistemi yapıyoruz. Bunun için bir bilgisayar kasası veya dizüstü bilgisayar ve ara bağlantı kabloları yeterli olacaktır.

PHP Haber Scripti
01 Kas 2017

PHP Haber Scripti

Kolay kurulumlu, kullanıcı dostu arayüze sahip, kategori ve haberleri ekleme, düzenleme ve kaldırma için bir yönetici paneli sunan çevrimiçi bir haber yayınlama sistemi.

En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları
26 Eki 2017

En İyi Ücretsiz PDF Okuyucuları

Android telefonunuzda veya Windows bilgisayarınızda PDF okuyucu uygulaması ile bir belgeyi açmak, PDF formatına çevirmek, oluşturulmuş sayfaları bölmek veya birleştirmek gibi gelişmiş görevleri gerçekleştirmeniz için size birkaç PDF programı yada uygulaması tanıtacağım.

Telefonunuzu Kontrol Edebileceğiniz Dokunmatik Bir Dövme Düşünün
18 Tem 2017

Telefonunuzu Kontrol Edebileceğiniz Dokunmatik Bir Dövme Düşünün

Dokunmatik ekranlar ve dövmeler o kadar popüler ki, Saarland Üniversitesi'ndeki araştırmacılarda bu iki nesneyi birleştirip yenilikçi bir fikir ortaya çıkardılar. Dövme şeklindeki devreden akıllı telefonu kontrol etme.

Facebook Yorum Yaz

Yorum Yaz

guvenlik

Hemen mail adresinle kaydol

Yeni Yazılardan İlk Senin Haberin Olsun

feedburner
stats
Engelleyiciyi kapattım!