Ogznet.com
Google Earth ile Dünyanın Egzotik Yerlerindeki 14 Sanal Tura Hazır mısınız? Paylaş:

Google Earth ile Dünyanın Egzotik Yerlerindeki 14 Sanal Tura Hazır mısınız?

Google Earth ile Dünyanın Egzotik Yerlerindeki 14 Sanal Tura Hazır mısınız?

Oturma odanızın rahatlığında dünyanın her köşesini ziyaret etmek için Google Earth’ü kullanabilirsiniz. 2017 yılına Google Earth’e eklenen özellik ile dünyanın en uzak ve harika yerlerine Google sanal turları ile gidebilirsiniz.

Bu yazının içeriği:

Göster
Gizle

İşte Google Earth'te bulunan en iyi sanal turlar.

UNESCO Dünya Mirası Alanları

Geçmişe bir yolculuk mu yapmak istiyorsunuz? UNESCO tarafından Dünya Mirası Sit Alanı ilan edilen otuz tarihi simge yapı hakkında size bilgi veren bu Google Haritalar sanal turunu izleyin. Tur, Hindistan'ın Tac Mahal'i, Kamboçya'nın Angkor Wat Kuleleri ve İspanya'nın Catedral de Sevilla'sını içerir ancak bunlarla sınırlı değildir.

2. This is Home - Burası Ev

This is Home - Burası Ev

Google, Burası Ev ile dünyanın her yerinden geleneksel evleri ziyaret etmenize olanak sağlar. Hatta Google Street View ile bu yerlerin her birinin arkasındaki tarih hakkında bilgi sahibi olacak ve benzersiz yapıların içine bir göz atacaksınız.

3. Stop and Smell the Flowers - Durun ve Çiçekleri Koklayın

Stop and Smell the Flowers - Durun ve Çiçekleri Koklayın

Stop and Smell the Flowers, sizi dünyanın dört bir yanındaki en nefes kesici botanik bahçeleri ve arboretumlardan bazılarında bir yolculuğa çıkaran sanal bir Google turudur. Bu tur, Rusya, İsveç ve Kanada gibi ülkelerden Hollanda'ya kadar toplam on bir yeri kapsıyor.

Küresel Bit Pazarları - sanal turları

Hiç hareketli bit pazarlarına ilgi duydunuz mu? Onları bu Google Haritalar sanal turuyla kendiniz deneyimleyin. Bu tur, Fransa'nın Les Puces de Saint-Ouen, Hindistan'ın Anjuna Bit Pazarı ve Londra'nın Portobello Pazarı gibi dünya çapındaki en ikonik pazarlardan dokuzunda size yol gösterir.

Mekke Hac Yolculuğu - sanal turu

Her yıl binlerce Müslüman, İslam'ın en kutsal şehri olan Mekke'ye bir hac yolculuğuna çıkıyor. Google'ın sanal turu, Hac Terminali Cidde Havaalanı'na inişten son varış noktası Mescid-i Haram'a kadar hac yolculuğu hakkında bilgi edinmenizi sağlar.

Renkli Sokak Şenlikleri ve Karnavallar - sanal turları

Farklı kültürlerin ve toplumların ülkesi olan dünya, sayısız festivallerle doludur. Bunların en canlısı bir Google Haritalar sanal turunda anlatılıyor.

Bu tur, dünyanın dört bir yanından en büyük sekiz kutlamayı içeriyor. Bu kutlamalar arasında İspanya'da büyük ölçekli yemek savaşı La Tomatina, Hindistan'da Holi ve New Orleans'ta Mardi Gras yer alıyor.

Komik ve İlginç Destinasyonlar - sanal turları

Sizi bir dizi ikonik çizgi roman noktasında bir yolculuğa çıkaran bu sanal tura katılın. Comic Geek Destinations, çeşitli kurgusal evrenlerde göründüğü bilinen toplam on yerin küratörlüğünü yapıyor. Bu konumlardan biri Parkwood Malikanesi. X-Men Profesör Xavier tarafından "Üstün Yetenekli Gençler" okulu için kullanılan bir konaktı.

Akdeniz'de İkonik Film Mekanları - sanal turları

Bir çizgi roman meraklısından çok bir film meraklısı mısınız? Akdeniz'deki ikonik film konumlarını içeren bu turu deneyin. Bu turda, bir film sahnesinin çekildiği seçili yer işaretlerinin her birine seyahat edebilirsiniz.

Uluslararası Resif Yılı - sanal tur

Mercan resifleri, küresel ısınma tehdidi nedeniyle onlarca yıldır tehlikede. Bu konudaki farkındalığı artırmak ve halkın temel bilgilerle tanışmasına yardımcı olmak için bir Google Haritalar sanal turu düzenlendi.

Uluslararası Resif Yılı ile bu muhteşem su altı kolonilerinin milyonlarca yıl içinde nasıl oluştuğunu görebilirsiniz. Turdaki her bölüm ayrıca mercan kayalığı çeşitliliği gibi temel konuları tartışıyor.

Mandela'nın İzinde - sanal tur

Bazen tarih boyunca sanal bir yürüyüş yapabilirsiniz. In Mandela's Footsteps, efsanevi siyasi lider ve Güney Afrika'nın eski başkanı Nelson Mandela'nın yolculuğunu takip etmenizi sağlar.

Bu tur, Mandela'nın hayatında kritik bir rol oynayan yerleri vurgular. Örneğin, Fort Hare Üniversitesi'ne ayrılmış bir sayfa var. Bölgede beyaz olmayanların ortaöğretim sonrası bir derece için eğitim almalarına izin veren ilk kurumlardan biriydi.

Uzaydan Dünyadaki Bazı Yerleri Harflere Benzetmek

Google Earth’te bulunan belki de en ilgi çekici sanal turlardan biri alfabenin harflerini uzaydan görmektir. NASA tarafından geliştirilen bu tur, uzaydan bir alfabe oluşturan gezegendeki konumları ortaya çıkaran yirmi altı bölümden oluşuyor.

En Güzel Oyun - sanal turları

Dünya Kupası ruhu içindeyseniz En Güzel Oyun'a göz atmak isteyebilirsiniz. Bu Google Earth turu, sizi gezegenin en unutulmaz futbol destinasyonlarından bazılarına götürür. Hedefler arasında Münih'teki Allianz Arena, Barselona'daki Camp Nou ve İngiltere'deki Old Trafford yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Parkları - sanal turları

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Parklarına göz atmak isterseniz bu sanal turları deneyebilirsiniz. Acadia Ulusal Parkı'ndan Denali'ye kadar kıyıdan kıyıya, sizi en el değmemiş vahşi alanlarda bir yolculuğa çıkaracak sanal bir tur.

14. Life in the Ocean Deep - Okyanusun Derinliklerinde Yaşam

Okyanusun Derinliklerinde Yaşam

Life in the Ocean Deep (Okyanusun Derinliklerinde Yaşam) ile ünlü doğa bilimci Sir David Attenborough'nun yardımıyla gizemli deniz canlılarını keşfedebilirsiniz. Bu Google turu sizi okyanuslarımızda yaşayan ve karanlıkta parlayan denizanası ve dev yengeçler gibi birçok ilginç ama nefes kesici yaratıkla bir yolculuğa çıkarıyor.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!