Google Earth ve Haritalar'ın Yakaladığı En İlginç Görüntüler İçin 5 Website

Google Earth ve Haritalar'ın Yakaladığı En İlginç Görüntüler İçin 5 Website

/ / Okuma süresi: 4 dk, 34 sn / Yorum (0)

Harika ürünlerden oluşan bir denizde, Google Earth ve Google Haritalar, şirketin en iyi yazılımlarından biri olarak öne çıkıyor. Birkaç web sitesi ve Google, Earth ve Haritalar'daki bazı şaşırtıcı verileri vurgulamak için Google’ın kameralarının yakaladığı saçma ve tuhaf şeyleri ön plana çıkararak size sunuyor.

1. Earth Engine Timelapse (Web): Dünyanın herhangi bir parçasının nasıl değiştiğini görün

Google, uydu fotoğraflarını uzun yıllardır topluyor. Görüntüleri yan yana koyun, bunlar size dünyamızdaki bir bölgenin nasıl değiştiğine dair inanılmaz bir görüş açısı verebilir. Bunu yapmak için Google, Timelapse adlı yeni bir mini site oluşturdu. Timelapse, bir sahnedeki değişiklikleri yakalayan bir fotoğraf tekniğidir. Fikir, kamerayı sabit tutmak ve uzun bir süre fotoğraf çekmek. Google’ın durumunda, “kamera” uydudur ve “sahne”, dünyanın uzaydan görülen kısımlarıdır. Sonuç muhteşem.

Dünyadaki herhangi bir yere gitmek için tarama yapabilir ve yıllar içinde nasıl değiştiğini göreceksiniz. Timelapse, kendi mahallenizin nasıl geliştiğini görmek için dikkate değer bir bakış açısı sunar.

2. Weird Google Earth (Web): Google Tarafından Yakalanan Tüm Tuhaf Manzaralar

Kuş bakışı bakıldığında, gezegenimizdeki bazı şeyler garip görünüyor. Bazıları, elbette, kasıtlı yapılmış. Ama ne olursa olsun, eğlenceli oluyorlar. Weird Google Earth, hepsini tek bir yerde birleştirir.

Site artık güncellenmiyor, ancak arşivleri Google’ın kameralarının yakaladığı daha tuhaf bazı şeyler için harika bir başlangıç ​​noktası. Örneğin, Arizona'da “Devrim” işareti ve şüpheli “UFO Mağarası” var. Birçoğu internetin sevdiği garip komplo teorileri.

“En Çok Okunan Gönderiler” göz atmak için iyi bir başlangıç yeri değil diye düşünüyoruz. Bunun yerine, tarihi yapılar, insan yaratımları veya gizemli yapılar gibi ilgi çekici bir kategori seçebilirsiniz.

3. Street View Fun (Web): Her Şey Yere Düşürmez

Yukarıdan aşağı görünümün yanı sıra Google, Sokak Görünümü ile alanların yer seviyesinde fotoğraflarını da çeker. İnanılmaz derecede kullanışlı bir araçtır ve Street View ile sanal dünya-gezgini yapabilirsiniz. Ama, bazı komik manzaralar var.

Ayrıca, Google'ın ABD dışındaki ülkelerde Sokak Görünümü kapsamını genişletmesiyle, fotoğraf makinesinde daha da fazla tuhaf şeyler yakalanıyor. Street View Fun, hepsini topluyor ve neredeyse her gün güncelleniyor.

“Bu ayın en popülerini” kontrol edin, geçen yılki en iyi buluntulara göz atın veya siteyi kronolojik olarak takip edin. Street View Fun'u nasıl değerlendirmeyi seçerseniz seçin, iyi vakit geçireceksiniz.

4. GeoGuessr (Web): “Bu Yer Nerede?” Oyununu Oynat

İnternetteki en bağımlılık yapan seyahat oyunlarından biridir. Ama son defa bahsettiğimizden beri, tamamen yenilenmiş ve çok daha iyi hale getirilmiştir.

GeoGuessr'da, arkadaşlarınızla tek bir oyuncu oyunu veya bir meydan okuma modu oynayabilirsiniz. Buradaki amaç aynı. Bir Street View görüntüsü göstereceksiniz ve dünyanın neresinden olduğunu bilmek zorundasınız. Görüntünün içine göz atın, genellikle birkaç ipucu vardır. Doğru yere gittiğinizde, daha fazla puan kazanırsınız. Her oyunda beş tur tahmin yeri vardır ve en çok puan alan kişi kazanır.

Aslında dünya çapında bir oyundu. Ancak GeoGuessr, şimdi de oynayabileceğiniz belirli alanlara sahiptir. Örneğin, New York'a dalabilir ve Big Apple'ı arkadaşlarınızdan daha iyi tanıyorsanız, yerleri tanımlamaya çalışabilirsiniz.

5. Google Earth Blog (Web): Bilmeniz Gereken Her Şey

Google Earth’te neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız, uygulamanın etrafındaki topluluk ne tartışıyor, ya da herhangi bir şeyle ilgili bir yardıma ihtiyaç varmı, bunu için iyi bir blog. Aslında, Google Earth Blogu, Haritalar'a için düzenli güncellenen web sitesi olabilir.

Google Earth’ü çalıştıran şeyler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey budur.

Yeni özellikler, yeni uydu görüntüleri ve diğer harika verilerle ilgili güncellemeler bulacaksınız. Google Earth Blogu da bazen haritalarda gösterilerek, dünyadaki jeolojik haberleri öne çıkarır.

Temel bilgiler, ipuçları, gezinti ve daha fazlası gibi kategoriler sayesinde, Google Earth hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabileceksiniz.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 798 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Google Earth ve Haritalar'ın Yakaladığı En İlginç Görüntüler İçin 5 Website konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Google Earth ve Haritalar'ın Yakaladığı En İlginç Görüntüler İçin 5 Website ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Earth ve Haritalar'ın Yakaladığı En İlginç Görüntüler İçin 5 Website ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "