Google Florida 2 Algoritma Güncellemesi: Mart 2019

Google Florida 2 Algoritma Güncellemesi: Mart 2019

Pubcon'dan Brett Tabke, Google’dan büyük bir güncellemenin yakında geleceğine dair önemli bir duyum aldı. Ve bu güncellemeye Florida 2 Güncellemesi olarak adlandırmaya karar verildi. Bu güncellemenin önemli ve büyük olduğu Google tarafından onaylandı. İşte Google Florida 2 Algoritma Güncellemesi ve Detayları..

Güncelleme: Google bu güncellemeyi resmi olarak Mart 2019 Çekirdek yani Algoritma Güncellemesi olarak adlandırıyor.

Google Algoritma Güncellemesi Florida 2

Bu Google Güncellemesi Ne Kadar Büyük?

Söylenenlere bakılırsa, bu güncelleme önemlidir. Gelen bilgilere göre, bu güncelleme yıllar içindeki en büyük güncellemelerden biri olduğu yönünde.

Geçmişte, büyük bir Google güncellemesi gerçekleştiğinde, genellikle sitelerin arama sonuçlarında sıralanma şeklini büyük ölçüde değiştiren bir şeyin eklenmesi anlamına geliyordu. Geçen yılki güncelleme, Google'ın (Neural Matching) Sinirsel Eşleştirme adını verdiği şeyi içeriyordu.

Bu nedenle, güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilereden yola çıkarak büyük ölçekte bir güncelemenin uygulandığını varsaymak makul olabilir.

Bu Büyük Algoritma Güncellemesinin Amacı Nedir?

Büyük bir çekirdek güncellemesi, Google’ın kalite gibi herhangi bir konu veya herhangi bir belirli sinyali hedeflemediği anlamına gelir. Geniş bir temel algoritma güncellemesinde, Google hiçbir şeyi hedeflemiyor.

SEO endüstrisindeki bazı kişiler, Google’ın belirli endüstrileri “hedeflediğini” söyler. Ancak Google’dan John Mueller, geniş çekirdekli güncellemelerin belirli konuları hedef aldığını sürekli olarak reddetti.

Geniş çekirdek güncellemeler web sitelerini, konuları veya niteliklerini hedeflemez. Google’ın geniş çekirdek güncellemelerde düzeltilmesi gereken bir şey olmadığını söylemesinin nedeni budur.

Geniş bir temel güncellemeyi anlamak için en iyi yaklaşım, Google’ın düşük sayfa kalitesini veya nişleri hedef aldığı önyargısını bir kenara bırakmaktır. Ardından alaka düzeyi ile ilgili faktörlere odaklanın.

Geniş Çekirdek Güncellemesine Nasıl Yanıt Verilir?

Geniş çekirdekli güncellemelerden etkilenen birçok web sitesi analiz edildi.

Keşfedilen en yaygın sorunlardan biri, Google’ın bir arama sorgusunu nasıl yorumladığındaki bir değişiklik gibi göründüğünü gösteriyor. Bu, bir sayfanın arama sonuçlarında nasıl sıralandığını etkileyebilir.

Diğer birçok faktör ve Backlink bağlantıları bir web sayfasının sıralamasını da etkileyebilir. Backlink oldukça önemli bir sıralama faktörü olmaya devam ediyor.

Büyük Algoritma (Çekirdek) Güncellemesi Nedir?

Geniş kapsamlı güncellemeler, arama sorgularını ve web sayfalarını daha iyi anlamak amacıyla Google’ın genel algoritmasındaki iyileştirmelerdir.

Bu geliştirmeler, Google’ın arama sorgularını web sayfalarıyla daha doğru bir şekilde eşleştirmesine ve kullanıcı memnuniyetini artırmasına yardımcı olur.

Tüm temel çekirdek güncellemelerin altında yatan hedefin, kullanıcı memnuniyetini arttırmak olduğu söylenebilir.

Geçmişteki geniş kapsamlı güncellemelerden biri, Sinirsel Eşleşmesi'nin tanıtımını içeriyordu. Sinirsel eşleşme hiçbir şeyi hedeflemiyordu. Bu, arama sonuçlarındaki web sayfalarının alaka düzeyini arttırmanın bir yoluydu, böylece bir arama sorgusunu daha doğru cevapladılar.

Bu Güncellemeye Neden Florida 2 Deniyor?

Google’ın Florida Güncellemesi, 2000’lerin başında yapılmış önemli bir güncellemeydi. Algoritma değişikliğine, Pubcon Florida SEO konferansına denk geldiği için bu ad seçildi.

Bu güncellemeyle ilgili duyumlar aynı zamanda 2019 Pubcon Florida konferansına da denk geldi, bu nedenle Pubcon ve WebmasterWorld'ün kurucusu Brett Tabke tarafından bu güncellemenin Google Florida Güncellemesi 2 olarak adlandırılmasına karar verildi. WebmasterWorld, geleneksel olarak Google Güncellemelerinin adını veriyor.

Daha önce belirttiğimiz gibi, Google bu güncellemeye resmi olarak Mart 2019 Algoritma Güncellemesi diyor.

Bu Güncelleme ile İlgili Web Sitelerinde Yapılabilecek Bir Şey Var mı?

Bu güncellemede bir uzman, düzeltilecek hiçbir şeyin olmadığını bir tweet atarak belirtti.

İşte bu tweetin söylediği:

“Harika içerik oluşturmaya odaklanmaktan başka daha düşük performans gösteren sayfalar için bir 'düzeltme' yoktur. Zamanla içeriğinizin diğer sayfalara göre yükselmesi olabilir. ”

Bunun anlamı, bu güncellemenin içerik ve/veya arama sorgularına ilişkin bağlantıların alaka düzeyi ile ilgili olabileceğidir. Google tarafında bir değişiklik bu.

Bu, bir sayfanın artık neden sıralamaya giremediğini belirlemenizi zorlaştırıyor.

Google’ın resmi güncelleme tweet duyurusunu buradan okuyabilirsiniz.

Google Mart 2019 Güncellemesi ile Geriye Dönüş
İlginizi Çekebilir

Google Mart 2019 Güncellemesi ile Geriye Dönüş

Kaynak : https://www.searchenginejournal.com/google-update-florida-2/297973/

Ogznet.com

Yorumlar (1)

 • avatar
  Melih Kara

  Bu Mart 2019 Çekirdek güncellemesi ne zaman sona erecek acaba, gelişmeleri ben de takip ediyorum.

  Cevapla
Yorum Yaz


yenile

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

İçeriklerimiz, reklamverenlerimiz sayesinde size ücretsiz olarak sunuluyor. İçeriğimizin keyfini çıkarmaya devam etmek için lütfen reklam engelleyicinizi bu site için kapatın.

Reklam Engelleyiciyi Kapattım Bu uyarıyı kapat Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?

Bu site için reklam engelleyicinizi nasıl devre dışı bırakabilirsiniz:

Adblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst köşesindeki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • Aşağıdaki adreste reklamları engelle seçeneğini kapatın.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için Tazele butonuna tıklayın.
Firefox Reklam Engelleme
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" devrede olduğu için adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilirsiniz.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
Ghostery
 • Tarayıcınızdaki Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery 6.0 altındaki versiyonlarında "Beyaz liste", 6.0 versiyonunda "Güvenilir site" olarak işaretleyin.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.
uBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızdaki Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Geçerli web sitesini beyaz listeye alan menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • Daha sonra bu yardım kutusunu kapatın.