Ogznet.com
Google’ın İçine Gizlenmiş Eğlenceli Oyunları Keşfedin Paylaş:

Google’ın İçine Gizlenmiş Eğlenceli Oyunları Keşfedin

Google’ın İçine Gizlenmiş Eğlenceli Oyunları Keşfedin

Google Aramalardan Gizlice Ulaşıp Oynayabileceğiniz 6 Oyun

Google’ın arama sayfasında gizli oyunları olduğunu biliyor muydunuz? Bu oyunları, başka bir siteyi ziyaret etmeden, Google.com’un içinden oynayabilirsiniz.

İşte Google Arama'da veya tarayıcıda oynayabileceğiniz eğlenceli Google oyunları.

Evet, Google'ın içinde bir solitaire oyunu oynayabilirsiniz. Herhangi bir bağlantıyı tıklamanıza veya herhangi bir uygulamayı indirmenize gerek yok. Google’ın pek çok gizli sürprizinden biri, bulana kadar oralarda saklanıyor.

Google Solitaire

Tek oyunculu oyun tam olarak bilgisayarda oynadığınız klasik Windows Solitaire oyunu gibi çalışır. Kartları, kırmızılar ve siyahlar arasında değişen kronolojik sırada eşleştirin.

Solitaire'ın bu sürümünün en güzel yanı, akıllı telefonlarda da çok iyi çalışması. Böylece basit bir Google aramasıyla ve hiçbir şey yüklemeden telefonunuzda oynayabilirsiniz.

Windows bilgisayarlarla ilişkili ve zaman geçirmek iki popüler oyun var. Solitaire oynuyorsanız, Mayın Tarlası'nı es geçmemişsinizdir!

Oyunun görünüşü Windows'tan biraz farklıdır. Ancak oyunun temelleri aynıdır. Her biri çevrelerindeki meydanlarda kaç tane mayın olduğunu belirten bir sayı ızgarası alacaksınız. Bazı hücreleri mayın olarak işaretlemek için mantık ve matematik kullanın ve güvende olduğunu düşündüğünüzü açın.

Google Mayın Tarlası

Bu ücretsiz oyunu Google'da oynamak için bir fareye ihtiyacınız olacak. Bir dizüstü bilgisayarın dokunmatik yüzeyinde denendiğinde, sağ tıklamanın sol tıklanmaya karşı hassasiyeti genellikle yanlış tıklamalarla sonuçlanıyordu ve bu da oyununuzu anında sona erdirecek.

Ve evet, kolay, orta ve zor seviyeleri var. Zaman harcamak için arkadaşlarınıza meydan okuyun!

Ofiste ya da bir yerde sıkıldığınızda, bir arkadaşınızla Tic-Tac-Toe oynayın. Bu da cep telefonunda çalışır, böylece hızlı bir oyun için kalem ve kağıt gerekmez.

Google Tic-Tac-Toe

Artı veya daire gibi simgelerle oynayabilirsiniz, ancak artının ilk sırayı aldığını bilin. Yalnız olsanız bile, Google’ın AI’sına (yapay zekasına) karşı meydan okuyabilirsiniz. Oyun için farklı yetenek ayarları var, bu yüzden kolay başlayıp "zor" seviyesine ilerleyebilirsin.

Google klasik Pac-Man oyununu aldı, ancak labirenti Google harfleriyle yeniden tasarladı. Ve bu süreç Pac-Man'i hiç olmadığı kadar zorlaştırıyor.

Google Pac-man oyunu

Her zamanki gibi amaç, sarı Wakka-Wakka adamınızı etrafta dolaştırmak, tüm noktaları yemek. Sizi öldürmek üzere olan dört hayaletten kaçının. Büyük bir nokta yemek, hayaletleri kısa süreliğine maviye çevirir, bu noktada da hayaletleri yiyebilirsiniz.

Harflerin şekli nedeniyle, labirentin bazı zor köşeleri vardır. Klasik Pac-Man oyunu kadar kolay olmadığından, dikkatli manevra gerektirir. Bunu bilgisayar klavyesinde yön tuşlarıyla oynamak muhtemelen en iyisidir; Yön değişiklikleri için kaydırarak telefonda oynamak zordur.

Google klasik Yılan oyununun oynanabilir bir doodleını geliştirdi. Bu doodle sürümü kayboldu ancak şimdi klasik bir Yılan Oyunu sürümüne sahipsin.

Google yılan oyunu

Yılanı hareket ettirmek, yolundaki şeyleri yemek için ok tuşlarını kullanın. Yemek büyümenizi sağlar; kenarlara çarparsan da oyun biter.

Google'ın Yılan Oyunu da mobil ekranlarda çalışıyor, ancak Pac-Man'de olduğu gibi, yönünü değiştirmek için kaydırmak, ok tuşlarına basmaktan çok daha zor. Yapabiliyorsanız, klavyede oynayın.

Google A Day, google arama ile oynamak için eğlenceli bir sınav oyunudur.

Genellikle, trivia oyunları ve sınavlar soruyu Google'da aramamanızı sağlar. Google A Day internette arama yapmanıza izin verir ve oyunu Google'ın arama hızını akıllıca kullanabilmenizi sağlar. Sorular ve cevaplar İngilizce olup sıkılabilirsiniz.

Her gün, site üç önemsiz soru soruyor. Pencere iki yarıya ayrılmıştır. Soru, ekranın alt yarısında, Google yarısı ise ilk yarısında görünür. Soruyu gördüğünüzde, doğru anahtar kelimeleri kullanarak cevabı aramak için üst yarıyı kullanın. Hepsi Google arama becerilerinizi geliştirmenin bir yoludur.

Günde bir Google haftanın her günü zorlaşıyor. Pazartesi günü yapılan sınav en kolay olanıdır ve perşembe ve cuma günü yapılan sınavlar, bazı ciddi Googling yeteneklerinin kırılmasını gerektirir. Her gün yeni bir şeyler öğreneceğiniz için tarayıcınız için mükemmel bir ana sayfa oluşturur.

Diğer Harika Online Oyunlar

Google Arama’daki bu gizli oyunların yanı sıra, Google ürünlerinde gizlenmiş birkaç başka oyun da var. Bunların arasında en ünlüsü, Google Chrome'da internet bağlantısı olmadığında oynayabileceğiniz Dinosaur Run oyunu.

Chrome dino oyunu

Chrome dinozor oyununu çevrimiçi olduğunuzda yeni bir sekmede “chrome://dino” adres satırına yazarak oynayabilirsiniz.

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!