Ogznet.com
En İyi Google Haritalar Alternatifleri ve Özellikleri Paylaş:

En İyi Google Haritalar Alternatifleri ve Özellikleri

En İyi Google Haritalar Alternatifleri ve Özellikleri

Google Haritalar, Android ve web kullanıcıları arasında popüler bir navigasyon ve harita uygulamasıdır. Google Haritalar ile kolayca yön bulabilir ve istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca trafik hakkında canlı bilgiler verir. Bu uygulamanın basitliği ve verimliliği, benzer özelliklere sahip birçok uygulamanın da geliştirilmesine yol açmıştır.

Google Haritalar, Android'de varsayılan navigasyon uygulaması olmasına rağmen, sizin için en iyi hatira uygulaması olmayabilir. Google Haritalar, Haritalama ve GPS Navigasyon yetenekleri açısından en yüksek puana sahip olsa da, bazı cihazlarda veya işletim sistemlerinde uyumluluk sorunlarına neden olabilir.

Google Haritalar tarafından sağlanan bazı bilgiler tam veya doğru olmayabilir. Yanlış rota gibi konum verilerinde ara sıra kusurlar ve hatalar olabilir.

Bu sıkıntılar, kullanmak için alternatif bir harita ve navigasyon uygulaması aramanıza neden olabilir. İşte tam da bu nedenle, size Google Haritalar'a alternatif bir harita uygulaması bulmanıza yardımcı olacağız.

Aşağıda en iyi 10 Google Haritalar alternatifi var.

MAPS.ME harita hizmeti, internetsiz kullanabileceğiniz mobil tabanlı bir uygulamadır. Bu uygulamanın en iyi yanı, haritaları indirip çevrimdışı kullanabilmenizdir.

MAPS.ME, seyahat için güzel bir navigasyon ve harita uygulamasıdır. Yürüme yönleri, yol ve arazi rotaları, yürüyüş parkurları, bisiklet parkurları, patikalar ve indirilen tüm haritalar için rota sunar.

Google Haritalar'dan farklı olarak MAPS.ME, yakındaki ilgi çekici yerleri ve işletmeleri keşfetmenize olanak tanır. MAPS.ME'nin ana ayırt edici özelliği, dünya çapında çok sayıda varış noktası için seyahat rehberlerine erişmenizi sağlamasıdır.

Birkaç rehber ücretsizdir, ancak geri kalanı ücretli abonelik gerektirir. Google Haritalar reklamsızdır, ancak MAPS.ME, kullanıcıların şikayet ettiği bir çok reklam görüntüler.

Google Haritalar'dan farklı olarak MAPS.ME, en hızlı rotaya öncelik vermez, bunun yerine size en rahat olanı gösterir, bu da en uzun rota olabilir.

Google Haritalar'ın temiz arayüzünde yol tarifini kontrol etmeye alışkınsanız, MAPS.ME'nin arayüzünü biraz karmaşık bulabilirsiniz.

Maliyet açısından hem Google Haritalar hem de MAPS.ME ücretsizdir.

Bu uygulama, Google haritalara en iyi alternatif olabilir.

Bing Haritalar, Google Haritalar'ın en yakın rakiplerinden biridir. Gezinmesi kolay, yeni ve reklamsız bir kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Yol tarifleri, paylaşım ve trafik için tüm kontroller arayüzün üst kısmına yerleştirilmiştir.

Google Haritalar'da bulunan benzer özelliklere sahiptir ve rotalar boyunca hedefler ekleyebilir, haritayı yazdırabilir ve seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.

Bing Haritalar'da cadde, hava ve yol katmanlarının yanı sıra sürüş, yürüyüş ve toplu taşıma haritalarını bulacaksınız.

Uygulama, Google Haritalar'a kıyasla daha yüksek görüntü çözünürlüğü ve takip edilmesi daha kolay olan daha kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Haritalar, Google Haritalar'dan daha fazla katmanla daha ayrıntılıdır.

Genel olarak, Bing Haritalar, Google Haritalar'dan daha az özelliğe sahiptir.

Bing Haritalar'ın bir mobil uygulaması olmasa bile, akıllı telefonunuzda kullanabilirsiniz. Google Haritalar ile benzer şekilde çalışır.

Navmii, iOS, Android veya Windows mobil cihazınızda kullanabileceğiniz bir başka popüler harita ve navigasyon uygulamasıdır. Google Haritalar'dan daha yenilikçi özelliklere sahip uygulamalardan biridir.

Navmii, kazalar ve yol çalışmaları hakkında güncel raporlar sağlar. Ayrıca, TripAdvisor gibi uygulamalar ile ek entegre bilgiler sağlar. Google Haritalar, ek bilgi sağlayan uygulamalara sahip değildir.

Google Haritalar'da bulunan eski arayüzden bıktıysanız, konumunuzu ve diğer kullanıcıların konumlarını gösteren ekranda çizgi film simgeleri içeren Navmii'deki çizgi film estetiğini beğenebilirsiniz.

Tıpkı Google Haritalar gibi Navmii de ücretsizdir. Ancak Navmii, Google Haritalar'a kıyasla daha yavaş güncellemeler veriyor.

Ayrıca, yol ve trafik koşulları değiştiğinde çevrimdışı haritalar ve akıllı otomatik yeniden yönlendirme için destek alacaksınız.

Navmii, en iyi unsurlarla yüklü şık bir arayüze sahip, türünün tek örneği bir çevrimdışı navigasyon uygulamasıdır.

Hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak bir adres veya yakındaki en iyi yerleri arayın. Yandex.Maps, organizasyonlar hakkında bilgi sağlar ve mevcut trafik koşullarına göre hedefinize araba, toplu taşıma, bisiklet veya yürüyerek ulaşmanıza yardımcı olur.

Yandex.Maps, cebinizde 1800'den fazla şehir ve kasabanın haritalarına erişmenizi sağlar. Adresleri ve şirketleri bulun. Mevcut trafik koşullarını göz önünde bulundurarak bir arabada veya toplu taşımada yolculuklarınızı planlayın. Seyahat ederken yolda neler olup bittiğini takip edin ve yolunuzdaki trafik sıkışıklığını, kapanan yolları veya kazaları görüntüleyin.

Sygic Maps, göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz, sık indirilen ve popüler başka bir harita uygulamasıdır.

Bu uygulama, farklı dillerde gelen sesli yönlendirmeli adım adım navigasyona sahiptir. Çevrimdışı haritaları, yaya navigasyonunu, 3D yönlendirmeyi, şerit kılavuzunu, alternatif rotaları ve kavşak görünümlerini destekler.

Sygic Maps ayrıca araç ses entegrasyonuna ve sürükle / bırak rota düzenlemesine sahiptir. Polis kontrol noktaları, sabit hız kameraları ve hız sınırları hakkında her zaman uyarılar alacaksınız.

Google Haritalar, uygulamanın kendisinden, Android cihazlardan ve dünyanın dört bir yanından GPS'li diğer cihazlardan veri çeker. Öte yandan Sygic Maps, TomTom Traffic'ten veri alır ve veriler her iki dakikada bir güncellenir.

Sygic yalnızca özel araçlar içindir, Google Haritalar ise özel ve toplu taşıma ile bisiklet, motosiklet, taksi, yaya, araç paylaşımı vb. diğer toplu taşıma seçeneklerini destekler.

Genel olarak Google haritalar, Sygic Maps'e kıyasla daha fazla özelliğe sahiptir.

Waze, canlı haritası ile konumları hızlı bir şekilde aramanıza, rota planlamanıza, hedef eklemek veya işaret bırakmak için farklı konumlara tıklamanıza ve daha pek çok şeye olanak tanır.

Harita düzenleyicisi, herhangi bir bölgenin haritasını özelleştirmenize yardımcı olur. Waze'de sosyal entegrasyon da vardır. Burası, ziyaret ettiğiniz yerleri paylaştığınız, kamera görüntüleri yayınladığınız, yardım istediğiniz ve polis veya trafik uyarılarını paylaştığınız yerdir.

Waze, polis kontrol noktaları, devam eden yol çalışmaları, kazalar ve diğer birçok uyarı gibi yol bilgileri için oldukça yararlıdır.

Waze, kazalar ve hız kameraları hakkında gerçek zamanlı olarak uyarılar verir ve sizin için yeni rota hesaplama daha iyidir. Google, trafiği veya hız kameralarını işaretler, ancak Waze'in farkı, sizin için yeniden rota yönlendirmesi yapmasıdır.

Waze mobil uygulaması, diğer kullanıcılarla (Wazers olarak bilinir) sosyal entegrasyon nedeniyle Google Haritalar'dan daha eğlenceli ve kullanımı kolaydır.

Waze, hem mobilde hem de web'de daha az ayrıntılıdır. Ayrıca Google Haritalar'dan daha az özelliğe sahiptir.

Waze uygulaması ücretsizdir.

HERE WeGo popüler olmayabilir, ancak ilginizi çekebilecek birçok benzersiz özellik içerir.

Basit, temiz bir arayüze sahip bir mobil uygulama ve web harita hizmetidir. Benzersiz özelliklerinden bazıları, taksi, toplu taşıma veya araç paylaşım rotaları gibi birden çok rota seçeneğini içerir.

Metro, otobüs, tren, feribot, bisiklet ve tramvay gibi farklı ulaşım biçimlerinde uzmanlaşmıştır. Bu uygulama oldukça güvenilirdir; nereye park edeceğinize dair ayrıntılı bilgiler ve çok daha fazlası ile yolculuğunuzu planlamanıza yardımcı olur.

Google Haritalar tek seferde belirli bir alanı indirmenize izin verirken, HERE WeGo bölgeleri ve ülkeleri bir kerede indirmenize izin verir.

HERE WeGo, taksi, toplu taşıma ve hatta araç paylaşım rotaları gibi birçok rota seçeneği dahil olmak üzere mükemmel özelliklere sahiptir. Google Haritalar gibi HERE WeGO da trafik, toplu taşıma, arazi ve uydu gibi birçok katmana sahiptir.

HERE WeGo mükemmel bir seçimdir çünkü navigasyon uygulamalarından kaynaklanan dikkat dağıtıcı unsurlardan yoksundur.

HERE WeGo'nun kullanımı basittir; Google Haritalar, ekstra rota planlama ve yoldayken durak ekleme özellikleri sunarken, sadece hedefinizi belirleyin ve gidin.

HERE WeGo ve Google Haritalar, tüm kullanıcılar için ücretsizdir.

Citymapper, daha çok toplu taşıma araçlarını kullanan insanlara hitap etmek için tasarlanmıştır. Bu insanlar için toplu taşımayı kolaylaştırma konusunda mükemmeldir.

Çok modlu seyahat planlayıcısı otobüsleri, metroları, metroları, trenleri, feribotları, tramvayları ve daha fazlasını içerir. Navigasyon sırasında gerçek zamanlı talimatlar ve öneriler sunar.

Citymapper, Twitter ve Yelp'ten canlı toplu taşıma güncellemeleri almanızı sağlar. Bir sonraki otobüsün ne zaman müsait olduğunu, tarifeleri, aksaklıkları ve daha fazlasını bileceksiniz.

Citymapper, belirli bir yere giden mümkün olduğunca çok rotayı tek bir ekranda kategorize etme konusunda daha akıllıdır. Google Haritalar, belirli bir yere gitmeniz için size yalnızca bir yol sunar.

Hem Citymapper hem de Google Haritalar, toplu taşıma bilgileri için güvenilir ve kullanışlı bir yaklaşıma sahiptir, ancak Citymapper biraz daha temiz ve daha basittir. Örneğin, Google Haritalar rotaları tekerlekli sandalye erişimine göre filtrelemenize izin verirken, Citymapper varsayılan olarak bu kategoriyi tam seçenekler listesine dahil eder.

Hem Google Haritalar hem de Citymapper'ı indirmek ücretsizdir. Yine de Citymapper, kullanıcılara uygulamalarını kişiselleştirme yeteneği ve yağmur uyarısı gibi gelişmiş özellikler sunan bir ücretli abonelik hizmeti sunuyor.

OsmAnd, Android ve iOS cihazlarda iyi çalışan, yüksek puan alan bir harita uygulamısıdır. Çevrimdışı haritalar yürüyüş, yaya ve bisiklet yollarını içerir. OsmAnd, tepe gölgesini, kontur çizgilerini, rakımı ve hızı görüntüler.

OsmAnd Maps, farklı kullanıcı ihtiyaçları için OsmAnd, tur görünümü, lightRS, uniRS, denizcilik ve 'winder and ski' gibi harita stilleri sunar. Ancak, Google Haritalar'dan biraz daha fazla alan gerektiren belirli konumlar için harita verilerini indirmeniz gerekecek. Bu nedenle, ücretsiz sürüm yalnızca yedi ücretsiz harita indirmesi içerdiğinden, premium sürüme eçmeyi düşünmelisiniz.

OsmAnd'daki haritalar, Google Haritalar'a kıyasla oldukça ayrıntılıdır. Yürüyüş yolları, iş türleri için simgeler ve hatta nehir akışının yönünü göreceksiniz.

OsmAnd'ın web haritalama arayüzü çok sezgisel değil, web sitesi ve mobil uygulamaları entegre değil ve sürüş ve navigasyon modları basit. Bu, bu tür özellikleri sunduğu için Google Haritalar'ı daha iyi hale getirir.

OsmAnd ücretli bir uygulamadır.

Sizinle ilgili her şeyi öğrenmeye çalışmayacak harika tarayıcı tabanlı açık kaynaklı Google Haritalar alternatifleri ararken, OpenStreetMap ideal bir seçenektir. Bunu, sürekli büyüyen veritabanına katkıda bulunabilecek herkesin bulunduğu haritalar için Wikipedia olarak düşünün.

Geliştiriciler için de kullanımı kolay ve düzenlemesi nispeten kolaydır. Haritaları son derece ayrıntılıdır ve kendi rotalarınızı kaydetmek, yol tarifi almak, yorum eklemek ve Bisiklet Haritası ve Ulaşım Haritası gibi farklı katmanları kullanmak gibi her türlü şeyi yapabilirsiniz.

OpenStreetMap'in kendi uygulaması olmasa da, verilerini kendi uygulamaları için kullanan birçok uygulama (bu listede göreceğiniz gibi) vardır.

İlginizi çekebilir

Gezginler için En İyi Navigasyon Uygulamaları

Çoğu insan Google Haritalar, Yandex Navigasyon veya Apple Haritalar'ı kullanıyor, ancak seyahat deneyiminizi daha da zenginleştirecek farklı ve ilgi çekici navi..

Yorumlar
  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

AdBlock Tespit Edildi!

Görünüşe göre bir reklam engelleyici kullanıyorsunuz. Sorun yok. Kim kullanmıyor ki?
Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi harika yapmaya devam edemeyiz.

Anlıyorum, reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Girmeme izin ver!