Google Haritalar hayranı değil misiniz? Belki daha verimli kullanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçlarına ihtiyacınız var. Ya da farklı özellikler sunan, daha güvenilir olan veya yerel işletmeler için düşük fiyatlarda uygulama bulmanıza yardımcı olan bir harita uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Sebebi ne olursa olsun, başka harita seçeneklerin var.

Bu altı Google Haritalar alternatifinin her biri, kullanışlı özellikler ve yararlı bilgiler getirir. Arabayla yol tarifleri alın, belirli bir yeri görüntüleyin veya trafik koşullarını hızlı ve kolay bir şekilde kontrol edin.

1. MapQuest

MapQuest uzun yıllardır haritalar ve yol tarifleri için güvenilir bir kaynak olmuştur. 1967'de R. R. Donnelly ve Sons'ın bir bölümü tarafından kuruldu ve sonunda AOL tarafından satın alındı. Bugün MapQuest, web sitesi ve mobil uygulamaları ile harita sektöründe önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

Arabayla yol tarifleri için, hem yol tarifi hem de seyahatiniz için harita ile birkaç rota seçeneği alırsınız. MapQuest'i yol tarifi özelliğiyle öne çıkaran şey, rotanızdaki işletmeleri bir tıklamayla bulabilmenizdir. Yol boyunca durabileceğiniz otel, yiyecek, yakıt, alışveriş, market ve eczanelerden birini seçin.

MapQuest

Sürüş yönüne gerek duymuyorsanız, ancak belirli bir şehri kontrol etmek istiyorsanız, bu kadar kolay. Konumu arama kutusuna girerken öneri alırsınız. Ardından, işletmeleri bulmak, konumu favori olarak işaretlemek veya haritayı paylaşmak, kaydetmek veya yazdırmak için tıklayın.

MapQuest harita

Trafik olaylarını kontrol edebilir, uydu görüntülerine bakabilir ve cep telefonu numaranıza bir harita gönderebilirsiniz. Ayrıca, Priceline entegrasyonu ile otel, uçak, kiralık araba ve tatil rezervasyonu yapabilirsiniz. Google Haritalar'a sağlam ve güvenilir bir alternatif için MapQuest'in bazı kaliteli özellikleri vardır.

2. Bing Maps

Bing Maps, birkaç kullanışlı seçenek ile başka bir harika harita uygulamasıdır. Eskiden MapBlast.com olarak bilinen şirketi Microsoft, 2002'de satın aldı ve onu MSN Haritalar ve Yol Tarifleri ve Microsoft MapPoint'e dahil etti. Bing Maps olarak bilinen, birçok kullanışlı özelliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Sürüş, toplu taşıma veya yürüyüş yollarını mil veya kilometre olarak alabilirsiniz. Otoyol ve gişelerden kaçınmak için seçenekleri etkinleştirin, seyahatinize başlamak için belirli bir zaman ayarlayın ve rota boyunca ek durakları girin.

MapQuest'te olduğu gibi, harita ile birlikte yol tariflerini alırsınız ve yol boyunca otel, turistik yerler ve alışveriş gibi işletmeleri ekleyebilirsiniz.

bing maps

Yol tarifleri yerine belirli bir şehir hakkında bilgi almak için, arama kutusuna konumunuzu girerken öneri alırsınız. Harita ile birlikte, mümkün olduğunda görüntüleri, konumla ilgili gerçekleri ve ilgi noktalarını göreceksiniz. Favorilerinizi kaydedin, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla paylaşın veya haritayı yazdırın.

bing maps

Bing Maps ayrıca hava, kara, kuş gözü veya sokak tarafı görünümleri için bir gösterge ve harita modları ile trafik bilgileri sağlar. Mobil cihazınızda Bing Haritalar'ı kullanmak istiyorsanız, sadece Bing arama motorunu indirin ve ana ekranda Haritalar seçeneğine dokunun.

3. Rand McNally

Haritaları Rand McNally'den daha iyi kim bilebilir? Basılı haritalar ve atlaslar ile tanınan ilk haritaları, Demiryolu Kılavuzunun 1872 tarihli bir sayımına dayanıyor. O zamandan beri şirket değişen teknolojiyi navigasyon yazılımı ve GPS cihazları ile kavradı.

Rand McNally sitesini ziyaret ediyorsanız, üst navigasyondan Haritalar ve Yol Tarifleri'ni seçebilirsiniz. Sonra hem yön hem de haritayı almak için başlangıç ​​ve bitiş noktalarınızı açın. Yol boyunca duraklar ekleyebilir, rotayı tersine çevirebilir veya gidiş dönüş yol tariflerini görüntüleyebilirsiniz.

Rand McNally

Rota tipi ve kaçınılması gereken öğeler için seyahat ayarlarınızı düzenlemek üzere dişli simgesini seçebilirsiniz. Ya da isterseniz yol tarifi almak yerine arama kutusuna belirli bir yeri girebilirsiniz. Ardından, atlastan veya uydudan yol seçin, yakınlaştırın veya uzaklaştırın ve haritayı yazdırın veya e-posta ile gönderin.

Rand McNally

Rand McNally çevrimiçi harita ve yol tarifi, karşılaştırılabilir siteler kadar çok özellik sunmuyor olabilir. Ancak, şirketin geçmişine dayanarak, sonuçlara kesinlikle güvenebilirsiniz.

4. Here.com (Wego.Here.com)

Burada Teknolojiler 30 yıl önce başladı, bazıları şirkete yabancı olmayabilir. Otomotiv ve trafik ürünleri ile birlikte konumlandırma hizmetleri ve mobil uygulama sunuyorlar. Aynı zamanda ulaşım, sağlık ve varlık yönetimi gibi çeşitli sektörlerde yer almaktadırlar.

Çevrimiçi haritaya erişmek için Here.com sitesini ziyaret edin ve üst navigasyondan Wego.Here.com 'u tıklayın. Buradan yol tarifleri, trafik bilgileri ve iş yerleri alabilirsiniz. Arabayla yol tarifleri için toplu taşıma, yürüyüş veya bisiklet gibi ek rota türlerinden birini seçebilirsiniz.

Ve diğer harita uygulamalarında olduğu gibi, yönergeleri yazılı olarak görecek ve harita üzerinde çizeceksiniz. Daha sonra yemek, yakıt, eczane ve yakındaki otel yerlerini görmek için soldaki bu alandaki oku tıklayabilirsiniz.

Here.com

Menüden Trafik seçeneği seyahatinizi planlamak için çok kullanışlıdır. Liste formundaki hafif, orta, ağır veya durdurulmuş trafik alanlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, kesin konum, geçerli hız ve zaman gecikmesi dahil olmak üzere sorunun ayrıntılarını görebilirsiniz.

Menüden Rehber seçeneğini seçerseniz, ilgi çekici yerleri, turları, tema parklarını ve diğer yerel işletmeleri kontrol edebilirsiniz. Birini seçtiğinizde, yaklaşık sürüş süresini göreceksiniz, yol tarifleri alabilir veya mobil cihazınızla zap yapabileceğiniz bir QR kodu görmek için tıklayın.

Wego.Here.com

5. Waze

Bir çevrimiçi harita artı mobil uygulama hizmeti istiyorsanız Waze, başka iyi bir seçenektir. Şirket 2000'lerin ortalarında kadar kuruldu ve Waze uygulaması sonunda Google tarafından satın alındı. Bu yüzden neden Google Haritalar alternatiflerinin listesine düştüğünü merak ediyor olabilirsiniz.

Bunun nedeni, Waze'in kendi tekliflerinde benzersiz olmasıdır. Harita, trafik ve GPS'den daha fazlası olan Waze, rotaları boyunca gerçek zamanlı yol olaylarını bildiren bir kullanıcı topluluğu sağlar.

Waze

Çevrimiçi harita servisini kullanmak için Waze web sitesine gidin ve en üstteki Canlı Harita'ya tıklayın. Başlangıç ​​ve bitiş konumlarınızı girdikten sonra, talimatlarınızı liste halinde ve harita üzerinde göreceksiniz. Büyük şehir seyahati için farklı bir saat için Rotaları kontrol et'i tıklarsınız. Açılan menüden istediğiniz zamanı seçin ve güncellenmiş rota seçeneklerini edinin.

Waze

Waze’in çevrimiçi haritasıyla yerel işletme bilgileri veya kapsamlı özellikler elde edemezsiniz. Ancak A noktasından B noktasına mümkün olan en iyi rota seçenekleriyle ulaşacaksınız. Waze'e gerçek çekim, canlı haritalar, turn-by-navigasyon, topluluk tarafından bildirilen uyarılar ve yakıt fiyat desteği sağlayan mobil uygulamadır. Bu Wave'i iyi bir Google Maps alternatifi yapar.

6. OpenStreetMap ile OsmAnd

OpenStreetMap (OSM) ilginç bir çevrimiçi harita kaynağıdır. 2004 yılında oluşturulan ve Wikipedia konseptinden esinlenerek, kar amacı gütmeyen, işbirlikçi bir projedir. Dünya çapında gönüllüler ile düzenlenebilir harita, yer anketleri, GPS birimleri ve bu katılımcılar tarafından kullanılan kameralardan veri toplar.

Hem liste hem de harita görünümlerinde sürüş, bisiklet ve yürüyüş için hızlı yol tarifleri alabilirsiniz. Ardından, haritayı gidermek için yakınlaştırma ve uzaklaştırma ve yer paylaşımlarını etkinleştirme gibi basit eylemler gerçekleştirin.

osmand

Harita üzerinde bir hata fark ederseniz veya bir şey eksik olduğuna inanıyorsanız, not ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, haritayı tam olarak yakınlaştırın ve sağdaki Not simgesine tıklayın. Notunuzu kutuya yazın ve kişisel bilgilerinizi kullanmadığınızdan emin olun. Diğer kullanıcılar daha sonra notunuzu görecek ve başkaları tarafından da eklenenleri de görebilirsiniz.

OpenStreetMap

OpenStreetMap diğer uygulamaların fantezi özelliklerine sahip olmayabilir, ancak konsept ve kullanım kolaylığı öne çıkar. Ve kuruluşun verileri ile çalışan bir mobil uygulama istiyorsanız, OsmAnd iyi bir seçenektir. Denizcilik, Avrupa veya Orta Amerika gibi belirli harita türlerine ihtiyacınız varsa OsmAnd, uygulama içi satın almalarla Android ve iOS'ta ücretsiz olarak kullanılabilir.

Favori Google Haritalar Alternatifiniz Var mı?
Çevrimiçi harita seçeneklerine gelince, Google Haritalar'ı sevmiyorsanız harika bir kaynak bulmak zor olabilir. Ancak, bu seçenekler kesinlikle zaman ayırmaya değer güvenilirlik ve özellikler sağlar.

Bu yazıyı 5 yıldız üzerinden kaçla değerlendirirsiniz?
Daha önce bu yazı 0 kez değerlendirilmiş ve ortalama 0 yıldız verilmiş.
Bu yazı daha önce 861 kez okundu.

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

    Yorumlar

    Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Google Haritalar Alternatifleri ve Özellikleri konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Google Haritalar Alternatifleri ve Özellikleri ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar Alternatifleri ve Özellikleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "