Google Haritalar'da Hız Sınırı Nasıl Etkinleştirilir

Google Haritalar'da Hız Sınırı Nasıl Etkinleştirilir

/ / Okuma süresi: 3 dk, 53 sn / Yorum (0)
A A A

Google Haritalar, sağlam işlevselliği ve kullanım kolaylığı ile bilinir. Sadece çok uzaktaki bir yer için yol tarifleri vermekle kalmaz, aynı zamanda yakındaki yerel restoranları ve park yerlerini de bulabilirsiniz. Gerçekten de zengin özellikli bir uygulama. Ancak, bu uygulama hala gerekli bir özelliği içermiyor - yollardaki hız sınırlarını gösterme.

Google Haritalar'da Hız Sınırını Etkinleştirme

Hız sınırları için yerleşik bir özellik olan Waze uygulamasının aksine, mütevazi Google Haritalar uygulaması bu güncellemeyi henüz görmüyor. Bu, aynı işlevselliğin Android Auto'da kısa bir süre içinde tanıtılmasından dolayı şaşırtıcıdır. Dolayısıyla, bu gibi durumlarda, Google Haritalar'da hız sınırını etkinleştirmenize izin veren üçüncü taraf uygulamalarının yardımından yararlanmanız en iyisidir. 

Bunu yapmak için en iyi uygulamalardan biri Velociraptor.

1. Velociraptor

Velociraptor sadece yoldaki hız sınırını değil, aynı zamanda aracın mevcut hızını da gösterir. Google Haritalar'ı başlattığınızda otomatik olarak etkinleştirilen küçük bir kayan pencere var. Uygulama, uygulamaya temiz bir görünüm veren Google'ın Materyal Tasarımını kullanmaktadır.

OpenStreetMap, TomTom ve HERE haritaları gibi üçüncü taraf kaynaklardan hız sınırı verilerini alan ücretsiz bir uygulama. Etkinleştirildiğinde, söz konusu yol için hız sınırını geçtiğinizde sizi özel olarak uyarır. 

Haritalar'a benzer şekilde, Konum ve Erişilebilirlik hizmetlerine erişim gibi düzgün bir şekilde çalışması için birkaç Android izinlerine ihtiyaç duyuyor. Velociraptor neredeyse tüm ana yolları ve otobanları kapsamasına rağmen, bu dünyadaki her yolu kapsamıyor. Bazı alanlarda, gerekli verilere sahip olmadığında hız göstergesi sıfıra veya boşa dönebilir. 

Uygulama ücretsiz olsa da, daha doğru sonuçlar için TomTom ve HERE gibi birkaç ücretli hizmete abone olabilirsiniz.

Bu uygulamayı etkinleştirmek için tek yapmanız gereken gerekli izinleri vermek ve yüzer pencere kendini Google Haritalar’ın üstüne yerleştirecektir.

Ayrıca, Hız birimlerini, Hız toleransını özelleştirebilir ve sesli uyarıyı kaldırmayı seçebilirsiniz. 

Velociraptor reklamsızdır. Ancak bilinmeyen bir nedenden dolayı, Velociraptor'un sesli uyarısı Samsung telefonlarında çalışmıyor gibi görünüyor.

Uyarı: Bu uygulamayı telefonunuza yüklemeyi seçerseniz, uygulamanın sunduğu verilerin zaman zaman yanlış olabileceğinden referans amaçlı olduğunu unutmayın. Bu nedenle, sürüş halindeyken hız işaretlerine dikkat etmeniz gerekir.

2. Velociraptor Alternatifleri

Dürüst olmak gerekirse, Google Haritalar ile sorunsuz bir şekilde çalışacak bir alternatif bulmak oldukça zor. Aslında, hiçbir uygulama Velociraptor'un otomatik hız limitlerinin becerilerine ulaşamıyor.

Ancak, birkaçını denemeye devam etmek istiyorsanız, Play Store'daki hız sınırı uygulamalarına göz atabilirsiniz. Hız sınırını otomatik olarak söylemezler. Bunun yerine, hız sınırını manuel olarak girmeniz gerekir ve söz konusu uygulama, eşiği geçtiğinizde alarm verecektir.

Speed Alarm uygulaması, başlamak için iyi bir yerdir. Ancak, bunu yapmadan önce, uygulamanın oldukça eski bir arayüze sahip olduğunu unutmayın. Ama işini iyi yapıyor. 

Tek yapmanız gereken hız sınırını ayarlamak ve Başlat'a dokunmak. Aracınızın hızını GPS kullanarak izler ve önceden belirlenen limiti geçtiğinizde alarm verir.

Mesafe, ekran tipi, sıcaklık ve tarih formatı gibi özelliklerin çoğu özelleştirilebilir.

Sonuç
Google Haritalar’daki hız sınırını nasıl etkinleştirebilirsiniz. Eğer zor geliyorsa, Google Haritalar'dan Waze'e geçebilirsiniz. Temiz arayüzü (ve birkaç özellik) özleyeceksin, ancak haritalarınızda çok gerekli hız sınırına sahip olacaksınız.

Bu yazıyı emoji ile değerlendir!
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
like 0
Bu yazıyı sosyal medyada paylaş!
Bu yazı daha önce 786 kez okundu.
Yazıya ait etiketler
Ogznet.com

Bu yazıyı beğendiniz mi? Haber bültenimize katılarak buna benzer yeni yazılardan haberdar olun!

Açılacak sayfada "Ben robot değilim" işaretleyip "Complete Subscription Request" yazan butona tıklayınız!

  Yorumlar

  Bu yazıya henuz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Yaz

" Google Haritalar'da Hız Sınırı Nasıl Etkinleştirilir konulu makalemizde Ogznet.com olarak sizlere Google Haritalar'da Hız Sınırı Nasıl Etkinleştirilir ile ilgili bilgiler aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar'da Hız Sınırı Nasıl Etkinleştirilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Bir reklam engelleyici kullandığınızı fark ettik

Sorun yok. Kim kullanmıyor ki? Ancak reklam geliri olmadan bu siteyi geliştirmeye devam edemeyiz.

Reklam engelleyicimi devre dışı bıraktım. Devam etmeme izin ver! Reklam engelleyici ile devam etmek istiyorum! Reklam engelleyicimi nasıl devre dışı bırakabilirim?
logo

Bu site için için reklam engelleyici nasıl devre dışı bırakabilirim:

AdblockAdblock / Adblock Plus
 • Tarayıcınızın sağ üst kısmındaki AdBlock / AdBlock Plus simgesine tıklayın.
 • "Aşağıdaki adreste reklamları engelle" seçeneğini kapalı konuma getirin.
 • Değişiklikleri etkinleştirmek için "Tazele" butonuna tıklayın.
FirefoxFirefox Özel Tarama
 • Firefox'ta Özel Tarama yapıyorsanız, "İzleme Koruması" adblock bildirimini kullanabilir. Adres çubuğundaki "Kalkan" simgesini tıklayarak geçici olarak devre dışı bırakılabilir.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
GhosteryGhostery
 • Tarayıcınızda Ghostery simgesini tıklayın.
 • Ghostery versiyon 6.0 altı ise "Whitelist site.", versiyon 6.0 ise "Trust site." ye tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.
uBlockuBlock / uBlock Origin
 • Tarayıcınızda Ublock / Ublock Origin simgesini tıklayın.
 • Mevcut web sitesini beyaz listeye almak için görünen menüde "power" düğmesine tıklayın.
 • İşlem bittiğinde bu yardım kutusunu kapatın.